Reklama

Niedziela Wrocławska

Razem w drodze

Dwa dni spędził we Wrocławiu brat Maciej z Taize spotykając się z młodymi na wspólnej rozmowie i modlitwie.

Magdalena Lewandowska

Rozmowa z młodymi odbyła się na Dworcu Głównym PKP w Stacji Dialog

Rozmowa z młodymi odbyła się na Dworcu Głównym PKP w Stacji Dialog

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– W kwietniu przez 20 dni będę odwiedzał różne miasta w Polsce, by spotkać się z grupami młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Taize i na Europejskie Spotkania Młodych. Zaczynam we Wrocławiu – mówił brat Maciej. – To dla mnie bardzo ważne, że przez dwa dni mogę przebywać z młodymi w „strefie” Kościelnej – to m.in. wspólna modlitwa Taize w kościele ojców dominikanów – ale też w miejscach „poza” budynkami Kościoła, jak Stacja Dialog czy MiserArt. Widzę ogromną potrzebę, by wyjść „na zewnątrz” Kościoła, do ludzi, którzy może są daleko i tam pokazywać im Chrystusa – podkreślał.

Na Dworcu Głównym PKP w Stacji Dialog, kawiarni prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, brat Maciej rozmawiał z młodymi m.in. o Kościele, Taize, prostocie i radości. Odpowiadał też na ich pytania. – Stacja Dialog to miejsce szczególne, które dialog ma w swoim DNA. Komunikacja to tworzenie jedności, a nasza wspólnota Taize to wspólnota jedności i pojednania – tłumaczył.

Brat Maciej wziął we Wrocławiu udział m.in. w warsztatach o prostocie w MiserArt, śniadaniu ze studentami w CODA Maciejówka i modlitwie Taize w kościele św. Wojciecha. Jego wizyta w Polsce przebiega pod hasłem „Together-razem w drodze”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-17 11:32

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reprezentant Chorwacji na konkurs Eurowizji: Bóg stał się dla mnie żywą osobą

2024-05-21 14:26

[ TEMATY ]

świadectwa

#świadectwo

Wikipedia.org

Baby Lasagna (2024)

Baby Lasagna (2024)

Bóg stał się dla mnie żywą osobą - tak o swoim nawróceniu mówi reprezentant Chorwacji na tegoroczny konkurs Eurowizji. 25-letni Marko Purišić, występujący pod pseudonimem Baby Lasagna, zajął na nim drugie miejsce piosenką „Rim Tim Tagi Dim”, opowiadającej o młodym człowieku wyjeżdżającym ze wsi do miasta.

Był to najlepszy wynik Chorwacji w tym konkursie. Po powrocie do kraju Purišić przyjęty został jak bohater. Premier Andrej Plenković zapowiedział, że państwo przyzna mu premię w wysokości 50 tys. euro. Jednak artysta zrezygnował z tych pieniędzy i przekazał je dwóm placówkom leczącym nowotwory.

CZYTAJ DALEJ

Papież pobłogosławił pierwszemu laureatowi Nagrody św. Jana Pawła II

2024-05-22 15:46

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Nagroda św. Jana Pawła II

Centrum Pokoju i Sprawiedliwości

PAP/EPA/Alessandro Di Meo

Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji laureata Nagrody św. Jana Pawła II, ks. Leonarda Olobo kierującego Centrum Pokoju i Sprawiedliwości w stolicy Ugandy. To właśnie temu ośrodkowi Watykańska Fundacja Jana Pawła II przyznała pierwszą w historii nagrodę imienia swego świętego patrona. Ma być ona nadawana co dwa lata w celu promowania wiedzy na temat myśli i działalności papieża Polaka oraz jego wpływu na życie Kościoła i świata.

W porannej audiencji uczestniczyła też ambasador Hanna Suchocka, należąca do 13-osobowej międzynarodowej kapituły przyznającej to prestiżowe wyróżnienie oraz ks. Paweł Ptasznik, przewodniczący Rady Administracyjnej Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję