Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się od procesji różańcowej ulicami miasta, następnie odbyła się Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby, podczas której kazanie wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB, który zwrócił naszą uwagę na następujące kwestie:
-Zdrada Judasza zaczęła się od zakwestionowania realnej obecności Jezusa w Eucharystii (mowa eucharystyczna Pana Jezusa wg Ewangelii św. Jana: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata).
Pomóż w rozwoju naszego portalu
-Sama wiara w Boga nie jest gwarantem zbawienia. Szatan też wierzy, wie, że Bóg jest. Kluczem jest staranie się całym sercem o życie zgodnie z zasadami naszej wiary, a także zaufanie, wiara w Boże miłosierdzie i wiara w realną obecność Jezusa w Eucharystii.
- Wszelka władza na niebie i ziemi należy do Jezusa Chrystusa. Walka toczy się o nasze serca, o każdego z nas - walka przeciwko ciemności. Dlatego mamy modlić się za kapłanów i władze, bo bez świętych kapłanów i władz działających zgodnie z wolą Bożą nie może być pomyślności dla Ojczyzny, Narodu (na podstawie mistycznych objawień R. Celakównie i s. Faustynie).
Reklama
- Gniew Boży to dopuszczenie, by skutki i konsekwencje grzechów dotknęły je czyniących. Dotyczy to nie tylko pojedynczej osoby, ale też całych Narodów, na co jest wiele przykładów w Starym Testamencie. Bóg w swoim miłosierdziu powołuje jednak również sprawiedliwych, nawołujących do opamiętania i nawrócenia. Miejmy oczy i uszy otwarte.
- Popatrzmy na świadectwa naszych Braci głoszone m.in. podczas spotkań Wojowników Maryi - wzywał Kaznodzieja. Gdyby Pan Bóg nie dopuścił do odczucia przez nich skutków ich własnych grzechów, nie nawróciliby się. Bóg z cierpienia potrafi wyprowadzić dobro, nawrócenie i opamiętanie. Człowiek w cierpieniu zwraca się do Boga. Potrzebujemy modlitwy i pokuty, by Boże miłosierdzie przeważyło nad sprawiedliwością.
- Ks. Dominik przypomniał też historię Nabuchodonozora i trzech młodzieńców, którzy nie oddali czci jego posągowi. Król wsadził ich do rozpalonego pieca. Oni się w ogniu modlili, nie spalając się. Powiedzieli królowi, że Bóg może ich uchronić tak by przeżyli, lecz zdają się na jego wolę i każdy los. Ci młodzieńcy powinni być dla nas przykładem bezgranicznej wiary w sprawczość Pana Boga, ale też całkowitego zdania się na Jego wolę.
- Kaznodzieja podał też przykłady interwencji Maryi podczas tragicznych czasów wojen. Nawiązał m.in. do ataków na miejscowość Deir el Ahmar w Libanie, gdzie mimo zrzucenia ok. 150 pocisków i bomb, miejscowość zamieszkała przez ufnych katolików, została właściwie nietknięta.
W drugiej części spotkania odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Krzysztof Kołodziejczyk, podczas której przed Panem Jezusem modliliśmy się o miłość i trwałość relacji pomiędzy ojcami i synami.
Kolejne ogólnopolskie spotkanie formacyjne Wojowników Maryi, tym razem z całymi rodzinami odbędzie się w 11 maja w Parafii Opatrzności Bożej w Warszawie.