Reklama

Wiara

Bp Przybylski: Kościół, choć nie jest z tego świata, pełni swoją misję tu i teraz

Kościół, choć nie jest z tego świata, pełni swoją misję tu i teraz na tym świecie - mówił biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski podczas Mszy św. w kościele akademickim na zakończenie drugiego dnia 56. Tygodnia Eklezjologicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tematem tegorocznej edycji tego wydarzenia jest „Kościół i Państwo - razem czy osobno?”, a jego organizatorem jest Wydział Teologii KUL.

[ TEMATY ]

KUL

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii hierarcha, nawiązując do tekstu dzisiejszej Ewangelii, podkreślił, że Chrystus trwa w nieustannej opiece i modlitwie za wszystkich ludzi.

- Jezus nieustannie trwa w modlitwie za nas. Wyraźnie to mówi, że modli się do Ojca za nas swoich uczniów. On naprawdę nie modli się tylko za apostołów Piotra, Jana czy Jakuba z którymi wędrował po Ziemi Świętej. On nie przestaje się za nas modlić. Gdy się martwimy o swoje rodziny, pracę, kiedy czasem martwimy się o życie, o Kościół, o Polskę, to nie wolno nam zapomnieć, że w tych problemach nie jesteśmy zostawieni sami. Jezus walczy o nas i modli się za nasze sprawy. Naprawdę modli się za Kościół, którego wyzwania próbujemy rozważać - mówił biskup.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jednocześnie przypomniał o roli Jezusa Chrystusa, który stanowi centrum dla całego Kościoła. - Czasem zachowujemy się tak, jakby Kościół należał wyłącznie do nas i zależał tylko od naszych decyzji, podyktowanych różnymi i uwarunkowaniami społecznymi. A przecież Kościół jest Chrystusa. Przyszliśmy do tej wspólnoty, bo On w niej jest i dalej się za nią modli. Oddaję swoje ciało i krew za nas, swoich uczniów. To bardzo ważne, żebyśmy nigdy o tym nie zapomnieli - dodał bp Andrzej Przybylski.

Tydzień Eklezjologiczny jest organizowaną od 1968 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim konferencją naukową poświęconą zagadnieniom istotnym dla badania historii, struktury i wspólnoty Kościoła. Organizatorami wydarzenia jest Wydział Teologii KUL.

2024-05-15 20:26

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Penderecki doktorem honoris causa KUL

[ TEMATY ]

KUL

Ks. Mariusz Frukacz

Krzysztof Penderecki, światowej sławy polski kompozytor, otrzymał dziś tytuł doktora honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość nadania tego tytułu 82-letniemu twórcy jest jednym z najdonioślejszych momentów trwającego w Lublinie V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej.

Tytuł doktora honoris causa jest najwyższą godnością nadawaną przez Senat KUL osobom szczególnie zasłużonym na polu nauki, religii lub kultury. Honorowy doktorat przyznano artyście jako wyraz szacunku jego dla dzieł oraz uznania dla wrażliwego humanisty propagującego w swojej sztuce najgłębsze ideały, mocno zakorzenione w tradycji biblijnej.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja prosi o wasze GOTÓW!

2024-06-22 07:53

[ TEMATY ]

KSM

bp Tadeusz Lityński

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katarzyna Krawcewicz

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy świętej z okazji 30-lecia KSM diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy świętej z okazji 30-lecia KSM diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Homilia bp. Tadeusza Lityńskiego wygłoszona 21 czerwca podczas Mszy świętej z okazji 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Drodzy Bracia w Kapłaństwie, Droga Rodzino Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Drodzy Goście!!

CZYTAJ DALEJ

Święcenia diakonatu w diecezji toruńskiej

2024-06-22 13:47

Renata Czerwińska

- To z waszych rodzin Pan Bóg wybiera. To one są tą żyzną glebą, z których On wybiera do posługi kapłańskiej, misyjnej, życia konsekrowanego, a także założenia rodziny – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 22 czerwca w toruńskiej katedrze.

Do święceń przystąpiło pięciu młodych mężczyzn, pochodzących z parafii w Grudziądzu, Toruniu, Nowym Mieście Lubawskim i Jabłonowie Pomorskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję