I Etiudy Folklorystyczne Osób Niepełnosprawnych odbyły się 8 listopada i zostały zorganizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej w ramach projektu „Podlaskie tradycje od A do Z w bielskim WTZ - podlaski dialog międzykulturowy osób niepełnosprawnych”. Projekt jest współfinansowany ze środków powiatu bielskiego w ramach otwartego konkursu ofert.
Impreza miała charakter przeglądu, podczas którego osoby niepełnosprawne zaprezentowały polskie i białoruskie scenki obrzędowe. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 8 zespołów: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bielsku Podlaskim, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dołubowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kozarze, Zespołu Szkół nr 3 z DNJB w Bielsku Podlaskim, Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokółce. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał ks. kan. dr Krzysztof Kisielewicz, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Między występami poszczególnych grup mogliśmy posłuchać tradycyjnych przyśpiewek i piosenek ludowych w wykonaniu Kapeli Podlaskiej w składzie Marek Skomorowski oraz Zenon Sielewonowski. Na zakończenie części artystycznej wręczono dyplomy i nagrody.
Tak długo i starannie przygotowaną imprezę możemy uznać za udaną i żywimy nadzieję, że etiudy folklorystyczne osób niepełnosprawnych organizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim staną się imprezą cykliczną i wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu, a może i województwa. Liczymy na to, że z roku na rok będziemy przyjmować coraz szersze grono gości.