Reklama

Niedziela Wrocławska

Kokotek

"Wrocławski Ryneczek" w Kokotku

Po dniu poświęconym rozbijaniu namiotów, poznawaniu miejsca i nowych ludzi przyszedł czas na pełny dzień na Festiwalu Życia w Kokotku. Jak zapewnia ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, młodzież czuje się w tym miejscu świetnie.

2024-07-10 10:25

ks. Piotr Rozpędowski

"Wrocławski Ryneczek" na polu namiotowym w Kokotku

Wrocławski Ryneczek na polu namiotowym w Kokotku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W programie drugiego dnia Festiwalu Życia była konferencja Agaty Rujner i s. Ludmiły Świerczyny. - Wtorek upłynął nam na takim pełnym wchodzeniu w tematykę wydarzenia. Oprócz najważniejszych punktów programu młodzi mieli czas na to, żeby spotkać się w małych grupach. Widać było, że świetnie nawiązali tam kontakt ze swoimi rówieśnikami – zaznacza ks. Rozpędowski i dodaje: - Były też warsztaty, które młodzi sami sobie wybierali. Widać naprawdę świetną integrację między uczestnikami festiwalu. Pomimo tego, że większość młodych z archidiecezi wrocławskiej jest tutaj po raz pierwszy, to nie słychać żadnych narzekań.

Mszy świętej przewodniczył bp Adam Bab, biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej oraz delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzień zakończył się koncertem zespołu „NiemaGOtu. - Pomimo tego, że to jest zespół religijny, to młodzież świetnie się bawiła. I widać, że w nich jest takie pragnienie też tej duchowości. Co chwilę też spotykamy kolejnych ludzi, którzy są z Wrocławia, ale nie byli w grupach zorganizowanych. Jest świetna pogoda, jest bardzo gorąco, ale to nie przeszkadza świetnej zabawie – zaznacza diecezjalny duszpasterz młodzieży, dodając: - Młodzi sobie świetnie radzą na polu namiotowym, w przygotowywaniu wytrawnych potraw, zupek chińskich [śmiech]. Jest dużo radości codziennego bycia razem.

Grupa z Archidiecezji Wrocławskiej ma także swoje miejsce spotkań: - Nazwaliśmy je Wrocławski Ryneczek. To taki duży namiot, który jest otwarty i tam młodzież przesiaduje w wolnym czasie. I jest to miejsce bardzo integracyjne i to też pozwala nam wyróżniać się ponad inne grupy – podkreśla ks. Piotr, dodając: – Młodzi cieszą się z tego, że jesteśmy rozpoznawalni przez takie miejsce.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł dziennikarz, filmowiec Zygmunt Gutowski, organizator festiwalu "Niepokalana"

2024-07-11 14:10

[ TEMATY ]

Zygmunt Gutowski

Karol Porwich/Niedziela

Zmarł Zygmunt Gutowski, wieloletni członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), organizator festiwali "Niepokalana" i "Losy Polaków". Miał 84 lata - poinformowano we wtorek na stronie SDP.

"Zygmunt Gutowski człowiek dobry jak chleb, oddany ojczyźnie i Bogu już po tamtej stronie wieczności. Panie Zygmuncie za wszystko dziękuję, zwłaszcza za festiwal w Niepokalanowie i Pana niezłomna postawę w Czasach komuny" - napisał na platformie X dziennikarz Rafał Porzeziński.

CZYTAJ DALEJ

81 lat temu doszło do kulminacji ludobójstwa na Wołyniu

2024-07-10 21:02

[ TEMATY ]

Wołyń

Narodowe Archiwum Cyfrowe

81 lat temu, 11 i 12 lipca 1943 r., UPA dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców 150 miejscowości na Wołyniu. Była to kulminacja trwającej już od początku 1943 r. fali zbrodni na Polakach, w której wyniku na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tys. osób.

Zbrodnia wołyńska jest jednym z najbardziej dramatycznych epizodów II wojny światowej. W przeciwieństwie do mordów dokonywanych przez okupantów niemieckich i sowieckich ludobójstwo na Wołyniu było często popełniane przez sąsiadów ofiar, których przodkowie przez wiele dziesięcioleci zamieszkiwali wraz z Polakami te same wsie i osady. Rzeź wołyńska nie była jednak spontanicznym wybuchem nienawiści, ale skutkiem długotrwałego oddziaływania ideologii nacjonalizmu ukraińskiego, który za główny cel stawiał sobie stworzenie niepodległej, jednolitej etnicznie Ukrainy przez wymordowanie i wypędzenie Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości. Plan ten próbowano realizować już we wrześniu 1939 r., gdy doszło do pierwszych mordów na Polakach i ataków na polskie dwory.

CZYTAJ DALEJ

Wszyscy go lubili. Wspominamy śp. ks. Mirosława Rapcię

2024-07-12 13:29

[ TEMATY ]

wspomnienia

ks. Mirosław Rapcia

Karol Porwich/Niedziela

Był proboszczem, dziekanem, katechetą, ale przede wszystkim człowiekiem i przyjacielem. Trudno jest się pogodzić z jego nagłym odejściem.

Pod poniższymi świadectwami mogłoby się podpisać wiele osób, które znały nieodżałowanego proboszcza parafii św. Piotra w okowach w Białej k. Wielunia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję