Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Lubaczów

Świętowali złoty jubileusz małżeństwa

Niedziela zamojsko-lubaczowska 51/2012, str. 5

[ TEMATY ]

małżeństwo

jubileusz

Adam Łazar

Jubilaci przyjmują Komunię św.

Jubilaci przyjmują Komunię św.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie 22 listopada przystrojone było jak na ślub. Zamiast pary młodej w głównej nawie świątyni zasiedli dostojni jubilaci, którzy obchodzili w tym roku 50 lat i więcej pożycia małżeńskiego, a mieszkają na terenie gminy Lubaczów. Na uroczystość przybyły rodziny jubilatów, władze samorządowe na czele z wójtem Wiesławem Kaplem i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Lubaczowskiego doc. dr. Markiem Wiśniewskim.

Jubileusz rozpoczęli Mszą św., którą celebrował dziekan lubaczowski ks. kan. Andrzej Stopyra. W homilii Ksiądz Dziekan zwrócił uwagę na trzy istotne elementy złotych godów. - Dziś małą wartość ma wypowiedziane słowo. A Wy jesteście ludźmi honoru, bo jesteście odpowiedzialni za swoje słowo. Powiedzieliście sobie „tak”, a złożone śluby dotrzymujecie - mówił Kaznodzieja.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Kultury w Młodowie. Jubilaci zasiedli przy zastawionych stołach. Wójt Wiesław Kapel dokonał ich prezentacji, podając nazwisko, datę ślubu, liczbę dzieci, wnuków i prawnuków. Jubilaci odznaczeni zostali „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP. Otrzymali je: z Załuża: Stefania i Błażej Pukas, Maria i Michał Mazur, Stanisława i Stanisław Lorenc; z Borowej Góry: Genowefa i Roman Dziki, z Krowicy Lasowej: Maria i Czesław Pruchnik, Stanisława i Antoni Gut, Maria i Bolesław Kubiszyn; z Baszni Górnej: Stefania i Antoni Józwa, Aniela i Jan Kuryś, Maria i Stanisław Kłoś, Stanisława i Franciszek Leja, Zofia i Jarosław Szeliga, Stanisława i Kazimierz Kisyk, Bronisława i Władysław Lautenszleger; z Lisich Jam: Maria i Jan Antochów, Krystyna i Tadeusz Dorota, Elżbieta i Antoni Misztal, Stanisława i Stanisław Janczura; z Krowicy Samej: Janina i Stanisław Buchajczyk, Maria i Jan Piątek, Aniela i Franciszek Cygan; z Hurcza: Józefa i Michał Hypiak, z Piastowa: Janina i Leon Pawlik oraz Władysława i Józef Zaborniak; z Karolówki: Zofia i Jan Tymiec; z Krowicy Hołódowskiej: Stefania i Stefan Furgała; z Dąbkowa: Katarzyna i Jan Makiel;z Baszni Dolnej: Janina i Władysław Michalina.

Ks. kan. Andrzej Stopyra wręczył Jubilatom dyplomy z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej i błogosławieństwem bp. Mariana Rojka. Były też kwiaty, listy gratulacyjne od Urzędu Stanu Cywilnego i upominki od sołtysów. Nie zabrakło tradycyjnego chóralnie odśpiewanego „Sto lat” i „Życzymy, życzymy”. Czas przy posiłku umilił przyśpiewkami zespół śpiewaczy „Niespodzianka” z Krowicy.

2012-12-14 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W kościele jak w domu, w parafii jak w rodzinie

Niedziela łódzka 51/2012, str. 6-7

[ TEMATY ]

parafia

jubileusz

Archiwum parafii w Klukach

Ksiądz Biskup i Ksiądz Proboszcz z liturgiczną służbą ołtarza

Ksiądz Biskup i Ksiądz Proboszcz z liturgiczną służbą ołtarza

11 listopada 2012 r. zakończyły się uroczystości jubileuszowe 5. rocznicy erygowania parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Klukach. Trwały one od 1 maja pod hasłem: „W Kościele jak w domu, w parafii jak w rodzinie”

Uroczystości Jubileuszu rozpoczęła wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadził 1 maja 2012 r. bp Ireneusz Pękalski. Witając Księdza Biskupa, ks. proboszcz Dariusz Mordaka zaznaczył: „Rok temu obchodziliśmy jubileusz 875-lecia istnienia naszej miejscowości. W tę historię wpisuje się bardzo ważna data. To 26 sierpnia 2007 r., kiedy dekretem abp. Władysława Ziółka, metropolity łódzkiego, została erygowana nowa parafia w Klukach. Od tamtego dnia mija już 5 lat”. Parafianie zaś mówili o swojej parafii: «Nasza wspólnota parafialna to nasza rodzina, a nasz kościół to nasz wspólny dom...» Tutaj czerpiemy Boże łaski, słuchamy Słowa Bożego i uczestniczymy w sakramentach (...) wiemy, jak ważną siłą dla każdego z nas jest wiara. Jesteśmy parafią młodą, ale dzięki podejmowanym inicjatywom duszpasterskim i gospodarczym staramy się być zjednoczeni i otwarci na to wszystko, co Bóg nam przygotował”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję