Grzegorz Łańcucki
Swoistego rodzaju kontynuacją modlitwy była światowa prapremiera dzieła „Psalmy pokutne” Grigora Arakeliana na podstawie hymnów św. Mesropa Masztoca. Dzieło wykonane przez Śląską Orkiestrę Kameralną i chór Resonans con tutti to muzyczna interpretacja tekstów twórcy ormiańskiego alfabetu. Głębia treści i siła muzycznego wyrazu zachwyciły słuchaczy od pierwszego do ostatniego dźwięku. - Nawet bez znajomości tekstu (choć słuchacze dysponowali jego polskim tłumaczeniem) nie można mieć żadnych wątpliwości, o czym ta piękna muzyka opowiada - zauważył, po koncercie, arcybiskup Adrian Galbas.
Grzegorz Łańcucki
Jak podkreślił metropolita katowicki na uznanie i podziękowania zasługuje Hraczja Bojadżjan, konsul honorowy Republiki Armenii.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Grzegorz Łańcucki
Należy zauważyć, że Hraczja Bojadżjan, jako przedstawiciel mniejszości ormiańskiej w rządowej komisji oraz prezes Ormiańsko-Polskiego Komitetu Społecznego, rozpoczął i z sukcesami kontynuuje organizację festiwalu, który z roku na rok zyskuje na znaczeniu i prestiżu.
Grzegorz Łańcucki
- Modlimy się dziś zarówno za Armenię, jak i za Polskę. Te dwa wielkie narody przypominają nam o wartości wolności i suwerenności, które są fundamentem naszych społeczeństw - zaznaczył prezes H. Bojadżjan, otwierając Festiwal.
Grzegorz Łańcucki
Wydarzenie organizowane m.in. w partnerstwie z Komisarzem ds. Diaspory Republiki, Dianą Hovakimyan zostało objęte honorowym patronatem Ambasadora Republiki Armenii, JE Alexandra Arzoumaniana.
Grezgorz Łańcucki
Koncert, który zgromadził kilkuset widzów był finansowany ze środków MSWiA oraz Ministerstwa Edukacji, Kultury i Sportu Republiki Armenii.
Grzegorz Łańcucki
Grzegorz Łańcucki