„Ja wierzę, że to Ty!” - to hasło przewodnie 33. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. 5-14 sierpnia. Zapisy 1-4 sierpnia od godz. 9-19.30 w rektoracie kościoła akademickiego św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68. Trasa pielgrzymki wynosi ok. 290 km. Każdego dnia - bez względu na warunki atmosferyczne - trzeba przejść ok. 30 km w 5-6 etapach. Uczestnicy nocują w stodołach lub biorą ze sobą namioty. Bagaże przewożone są samochodami. Wspólna Msza św. na Jasnej Górze dla pielgrzymów zostanie odprawiona 14 sierpnia. Pielgrzymi rozpoczynają drogę uczestnictwem w Eucharystii 5 sierpnia w kościele św. Anny. Więcej informacji na stronie: www.wapm.waw.pl.
Reklama
Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17” - „W domu Matki”. 6-14 sierpnia. Zapisy odbywać się będą w kaplicy Res Sacra miser, ul. Krakowskie Przedmieście 62 (kaplica mieści się w budynku Caritas Archidiecezji Warszawskiej). Termin zapisów: 1-4 sierpnia w godz. 10-19 oraz 5 sierpnia w godz. 10-20. Trasa prowadzi lasami i polnymi drogami. Grupy liczą max. 250 osób, co ułatwia pielgrzymowanie, rozplanowanie noclegów na polach namiotowych oraz sprawia, że uczestnicy pielgrzymki mają szansę poznać wszystkich współbraci. Jako jedna z nielicznych pielgrzymek posiada: własną kuchnię, w której zawsze można bezpłatnie otrzymać ciepły posiłek, gdy nie ma na trasie obiadu; herbatę lub kawę rano przed wyjściem na rozbudzenie; prysznice mobilne i ubikacje ToyToy na każdym noclegu. Więcej informacji: www.17-ka.org.pl.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
302. Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 6-14 sierpnia. To najstarsza warszawska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Od 1711 r. wychodzi z kościoła Ojców Paulinów pw. Ducha Świętego. W tym roku rozpocznie się 6 sierpnia Mszą św. przed kościołem Ojców Paulinów o godz. 6. Pielgrzymi codziennie uczestniczą we wspólnej Eucharystii. Do obowiązków pątników należy troska o klimat, jaki tworzą wokół siebie: życzliwość, kulturę bycia, wrażliwość na potrzeby innych, zwłaszcza słabszych czy starszych. Pątnicy wykorzystują posiadane talenty i dary (np. muzyczne, medyczne, techniczne), włączając się w różne służby. Więcej informacji: www.warszawa.paulini.pl.
Reklama
30. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus. 5-14 sierpnia. Pielgrzymka utworzona przez członków Kościelnej Służby Porządkowej. Zapisy odbywają się w parafii Narodzenia Pańskiego w dniach 31 lipca - 4 sierpnia w godzinach 17-20 (dodatkowo w niedziele 10-13). Do zapisu potrzebny jest formularz zgłoszeniowy dostępny w macierzystej parafii lub w parafii Narodzenia Pańskiego w dniach zapisów oraz dowód osobisty (PESEL). Pielgrzymka Rodzin rozpoczyna się zawsze 5 sierpnia Mszą św. o godz. 7 w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. 14 sierpnia około godz. 12.45 pielgrzymi docierają na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki liczy 315 km. Pielgrzymka posiada oddzielną grupę dla dzieci. Więcej informacji: www.praska.org.pl.
Praska Pielgrzymka Piesza. 16-26 sierpnia. Po raz pierwszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka wyruszyła w rok po ślubach jasnogórskich polskiego króla Jana Kazimierza. Do Częstochowy pątnicy docierają 25 sierpnia i zostają na święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła - święto Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka rozpoczyna się 16 sierpnia Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Grochowskiej 365. Więcej informacji: www.pielgrzymka.info.pl/index.php.
XXII Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych. 5-15 sierpnia. Przy zapisach osoba niepełnosprawna powinna wskazać swojego opiekuna, wypełnić kartę medyczną (przyjmowane leki). Osoba niepełnoletnia powinna okazać pisemna zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w pielgrzymce. Organizatorem Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych archidiecezji warszawskiej mieszczące się przy ul. Deotymy 41, tel./fax: 22 837-42-61, www.ksnaw.pl, ksnaw@ksnaw.pl. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. odprawianą o godz. 6 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41, a na Jasna Górę pątnicy docierają 14 sierpnia. Przygotowania pątników do pielgrzymki rozpoczynają się 1 sierpnia przy ul. Deotymy 41 (sala św. Józefa w godz. 9-19). Więcej informacji: www.ksnaw.pl
VII Piesza Różańcowa Pielgrzymka Warszawa - Gietrzwałd. 7-12 lipca. W Roku Wiary Duszpasterstwo Tradycji w Warszawie przy kościele św. Klemensa Hofbauera na Woli oraz Akcja Katolicka w Milanówku zapraszają do udziału od 4 do 12 lipca w Pieszej Pielgrzymce Różańcowej Warszawa - Milanówek - Gietrzwałd. Ta pielgrzymka z tradycyjną Mszą św. każdego dnia, to niczym dziewięć nowennowych dni, przygotowujących pątników na spotkanie z Matką Bożą w Gietrzwałdzie na Warmii. Podstawową modlitwą pątniczego dnia są części świętego różańca. A także: Godzinki, litanie, Koronka, rozważania pogłębiające katolicką wiarę oraz apel maryjny o godz. 21. W Gietrzwałdzie o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i tradycyjna Msza św. kończą pielgrzymkę. Praktyczne informacje o pielgrzymce, kontakty oraz formy zapisu znajdziemy na stronie www.mszatrydencka.waw.pl