Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pomoc dla Polonii na Ukrainie

Zakończyła się zbiórka darów rzeczowych dla Polaków mieszkających na Ukrainie, organizowana przez Urząd Miejski w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” Oddział w Zamościu, zainicjowana na prośbę Haliny Wojcickiej – prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Sadowej Wiszni. W zbiórkę zaangażowały się szkoły z terenu gminy Krasnobród i mieszkańcy. Swoje produkty przekazały też zakłady produkcyjne spoza Krasnobrodu: Cukrowania „Werbkowice”, Zamojskie Zakłady Zbożowe, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie oraz BetaSoap Sp. z o.o. Zakład Produkcji Mydła w Szewni Dolnej. Dzięki ofiarności darczyńców zebrano około 800 kg darów. Były to głównie artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości oraz artykuły szkolne.

Aby przekazać zebrane dary Polakom mieszkającym w Sadowej Wiszni, w sobotę, 12 kwietnia br., do naszych wschodnich sąsiadów udała się delegacja, w skład której wchodzili: zastępca Burmistrza Krasnobrodu Stanisław Jędrusina oraz Mirosław Brzozowski – prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział w Zamościu wraz z wiceprezesem Ryszardem Szelągiem. Delegację powitali przedstawiciele TKPZL w Sadowej Wiszni oraz działający tam prawie 20 lat dziecięcy chór „LILIA”, który wystąpił w strojach krakowskich. Przekazano dary, a uczestnicy delegacji spotkali się z Merem Sadowej Wiszni. Odwiedzili też kościół pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i spotkali się z miejscowym proboszczem.

2014-04-30 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: w Światowym Dniu Ubogich sto biedaków zje bezpłatnie obiad w centrum Rzymu

[ TEMATY ]

pomoc

Włochy

ubodzy

Jonathan Stutz/fotolia.com

Małe dobro, ale czynione codziennie, potrafi zmienić świat. Na lepsze.

Małe dobro, ale czynione codziennie, potrafi zmienić świat. Na lepsze.

Będą mogli wybierać dania z karty i zająć miejsce, które im się spodoba, ubodzy i bezdomni z centrum Rzymu, którym ich stały opiekun, rektor kościoła św. Eustachego w pobliżu Panteonu ks. Pietro Sigurani załatwił niedzielny obiad w dziesięciu okolicznych restauracjach. Ich właściciele zgodzili się ugościć sto osób bezpłatnie 19 listopada, czyli w pierwszym Światowym Dniu Ubogich.

Informując o tym w telewizji włoskich biskupów TV2000, kapłan zwrócił uwagę, że wszyscy, którym zaproponował tę inicjatywę, nie zastanawiali się ani chwili, podkreślali zaś, że niecodzienni goście będą mogli wybierać dania z karty i zająć te miejsca, które najbardziej im odpowiadają.

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje muzyk, kompozytor, twórca muzyki filmowej Vangelis

2022-05-19 19:57

[ TEMATY ]

zmarły

kompozytor

muzyk

Vangelis

PAP/SIMELA PANTZARTZI

Vangelis Papathanassiou

Vangelis Papathanassiou

Nie żyje grecki muzyk, kompozytor, twórca muzyki elektronicznej oraz filmowej m.in. do obrazów "Rydwany ognia", "Łowca androidów" i "Gorzkie gody" Vangelis. Artysta odszedł w wieku 79 lat.

Vangelis urodził się jako Evangelos Odysseas Papathanassiou 29 marca 1943 r. w niewielkiej miejscowości w pobliżu greckiego miasta Wolos, nigdy nie odebrał żadnej formalnej edukacji muzycznej. Ale w jego rodzinnym domu stał fortepian. „To był mój pierwszy przyjaciel. Musiałem zacząć na nim grać bardzo wcześnie. Nie pamiętam tego, ale pamiętam siebie siedzącego przy instrumencie” – wspominał po latach muzyk.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Zdolna do ufności. Czy ufasz Bogu przez ludzi?

2022-05-19 21:00

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Ważny temat, na jaki wskazuje nam dzisiaj Ewangelia przeczytana przez pryzmat doświadczeń i wrażliwości Maryi, to zaufanie. I to nawet nie tyle wprost nasze zaufanie do Pana Boga, ile do ludzi. Komu ufasz? Potrafisz ufać?

Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. Mt 2,13-15

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję