Reklama

Niedziela Przemyska

Cud rozmnożenia chleba

Niedziela przemyska 38/2014, str. 1

[ TEMATY ]

jubileusz

pomoc

Archiwum Koła Towarzystwa św. Brata Alberta w Przemyślu

„Deo gratias” za 25 lat Dzieła Miłosierdzia. Jubileusz jest szczególnym dniem błogosławionym od Pana, jest wielkim darem łaski Boga w Trójcy Jedynego. 25 lat temu, w roku 1989, Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta i Zgromadzenie Sióstr Felicjanek podjęło wezwanie Jezusa z Ewangelii św. Mateusza: „Wy dajcie im jeść”. Przy współpracy księży biskupów, kapłanów i władz miasta Przemyśla, a także licznych dobroczyńców, kontynuujemy to dzieło. Uroczystości jubileuszowe były czasem dziękowania Bożej Opatrzności za 25 lat działania w Przemyślu Kuchni św. Brata Alberta i bł. Marii Angeli i radowania się wielkim „darem cudu rozmnażania chleba”.

Jubileuszowej Eucharystii 3 września br. w klasztorze Sióstr Felicjanek przewodniczył abp Józef Michalik, zawsze życzliwie wspierający prowadzone dzieła apostolskie i umacniający nas w gotowości służenia Bogu i ludziom w Kościele. Piękną homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy. W jubileuszowe dziękczynienie włączyło się wielu kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz alumni naszego Seminarium. Obecni byli: ks. prał. Stanisław Zarych i ks. prał. Bronisław Żołnierczyk, którzy 25 lat temu, w porozumieniu z nieżyjącym już dziś abp. Ignacym Tokarczukiem i ówczesnym zarządem Prowincji Sióstr Felicjanek, zapoczątkowali dobroczynne dzieło, a także ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas. Uczestniczyli w uroczystościach również przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz służb, życzliwi wobec prowadzonego dzieła, Zarząd Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, siostry zakonne, ofiarodawcy, dobroczyńcy, pracownicy Kuchni oraz osoby korzystające z niej i często uczestniczące w tym dziele przez aktywną i ofiarną pomoc.

25 lat działania Kuchni to wielkie doświadczenie wiary, że Bóg jest dobry dla wszystkich. Ludzie ubodzy otrzymują tutaj nie tylko gorący posiłek, ale i pomoc duchową przez wspólną modlitwę, wspólne świętowanie w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy, organizowanie rekolekcji wielkopostnych, pielgrzymek. Są osoby, które korzystały z Kuchni i wyszły z trudnej sytuacji życiowej, podejmując pracę. Inne decydują się na resocjalizację – jedna z takich osób pracuje w Leżajsku w Ośrodku Caritas, inna prowadzi kuchnię we Wrocławiu.

Niech ten dzień jubileuszowy będzie wylaniem nowych mocy Ducha Świętego, abyśmy szli z zaufaniem w Bożą Opatrzność w nowy, kolejny jubileusz, podejmując wezwanie bł. Marii Angeli: „Wszystkim bez wyjątku nieście pomoc, bo każdy jest bliźnim waszym” oraz wezwanie św. Brata Alberta: „Powinno się być dobrym jak chleb”.

2014-09-17 15:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

650 lat miasta Jasła

Niedziela rzeszowska 24/2015, str. 6

[ TEMATY ]

jubileusz

pl.wikipedia.org

Kościół farny w Jaśle

Kościół farny w Jaśle

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jasła, rok 2015 jest Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu.

CZYTAJ DALEJ

Wniebowzięcie Matki Bożej - 15 sierpnia: święcenie ziół – zwyczaj stary i ciągle żywy

[ TEMATY ]

Wniebowzięcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Przypadająca 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiąże się nierozłącznie ze święceniem ziół, toteż w pobożności ludowej nosi ona nazwę święta Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów.

Zwyczaj obchodzenia tego święta sięga V wieku i jest rozpowszechniony w całym chrześcijaństwie. Jednocześnie należy zaznaczyć, że Nowy Testament nigdzie nie wspomina o ostatnich dniach życia, śmierci i o Wniebowzięciu Matki Bożej. Nie ma Jej grobu ani Jej relikwii.

CZYTAJ DALEJ

To był wspaniały czas

2022-08-16 13:18

archiwum PPK 6 Wspólnota Skawina-Czernichów-Krzeszowice - fb

Pielgrzymi ze Wspólnoty VI Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej w czasie wejścia na Jasną Górę.

Pielgrzymi ze Wspólnoty VI Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej w czasie wejścia na Jasną Górę.

    Na Jasną Górę dotarła już 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska, a razem z nią Wspólnota VI – Skawina- Czernichów- Krzeszowice. Nadszedł czas na podsumowania i refleksje!

    Cała wspólnota liczyła 510 pielgrzymów, którzy utworzyli 4 grupy, a każdej z nich patronował inny święty. Grupie pierwszej, gromadzącej głównie rodziny z parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie oraz innych parafii dekanatu i okolic, patronowała św. Siostra Faustyna. Drogę do Mamy umilały pielgrzymom codzienne audycje radia „Wytrwam i Dojdę”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję