Reklama

Niedziela Sandomierska

Rachunek sumienia – więcej niż saldo

Wieczorem 16 stycznia w wielu kościołach w diecezji odbyło się Czuwanie Modlitewne, podczas którego młodzi ludzie modlili się o dobre przygotowanie i przeżycie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Hasłem tegorocznego cyklu przygotowań są słowa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Patrycja Bartochowska wyjaśnia: – Piątkowy wieczór dla młodego człowieka, to zazwyczaj początek wolnego czasu. Ja spędziłam go na czuwaniu przygotowującym nas do Światowych Dni Młodych, które już za niecałe 600 dni. Razem z przyjaciółmi wypełniliśmy ten czas spotkaniem przy Słowie Bożym, wysłuchaniem konferencji o sakramencie pojednania oraz czuwaniu przy Najświętszym Sakramencie. A jak spotkania te wyglądały w innych miejscowościach.

Niedziela sandomierska 6/2015, str. 6

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiuwm ks. Adama Sachowicza

Sandomierz. Młodzi czuwali przed Najświętszym Sakramentem, śpiewali kolędy i uwielbiali nowonarodzonego Pana. Na zakończenie czuwania w katedrze bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił obecnym błogosławieństwa.

Chwałowice. Około 40 osób zgromadziło się na modlitwie. Spotkanie dla niektórych zaczęło się już w salce parafialnej, gdzie można było uczestniczyć w spotkaniu w grupie. Po nim w świątyni był czas wspólnego przygotowania do modlitwy i śpiewu. Zebrani wysłuchali konferencji wskazującej na bogactwo płynące z sakramentu pokuty oraz potrzebę dobrego przygotowania się do spowiedzi. Zwieńczeniem spotkania była adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, w czasie której uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Pysznica. Czuwanie zgromadziło młodzież z całego dekanatu. Adorację poprowadziła schola parafialna. Tematem rozmyślań był „Rachunek sumienia – więcej niż saldo”. Podczas modlitwy młodzież miała okazję do spowiedzi.

Osiek. Modlitwa połączyła młodych z całego dekanatu. Adorację przygotowała młodzież z parafii św. Floriana w Koprzywnicy. Po błogosławieństwie diecezjalny koordynator ks. Marek Kumór wyjaśniał sens takich spotkań oraz zachęcał obecnych, aby na następne spotkanie każdy przyprowadził jeszcze przynajmniej jedną osobę.

Dwikozy. Czuwanie zostało przygotowane przez młodzież oazową z parafii, a w spotkaniu uczestniczyło także wielu parafian. Rozważania zostały oparte i wzbogacone tekstami z życiorysu patrona parafii św. Andrzeja Boboli. Czuwanie miało trzy części: medytacyjne rozważania ubogacone śpiewem uwielbiającym Boga, Eucharystia oraz adoracja relikwii.

Ćmielów. Adorację poprowadzili członkowie różnych wspólnot młodzieżowych parafii i dekanatu.

Lipa. W świątyni zgromadziła się młodzież z terenu dekanatu Zaklików. Adorację poprowadzili młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas modlitwy młodzież miała okazję skorzystania z sakramentu pokuty.

Reklama

Tarnobrzeg. Młodzi z całego miasta spotkali się w parafii św. Barbary. Adorację poprowadziła młodzież z Ruchu Światło-Życie. Tematem przewodnim adoracji była „Rozmowa z Jezusem”.

Iwaniska. Młodzież z Oazy i KSM-u zgromadziła się w świątyni, aby przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie rozważać hasło tegorocznego przygotowania do ŚDM: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Cholewiana Góra. Modlitwa zgromadziła młodych z dekanatu rudnickiego. Kapłani wraz z młodzieżą podjęli inicjatywę czuwań modlitewnych kolejno w poszczególnych parafiach całego dekanatu.

2015-02-05 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: zegar odlicza czas do ŚDM 2016

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Małgorzata Cichoń

„Ten zegar to nie tylko zabawa, to także wezwanie dla nas wszystkich, abyśmy dobrze samych siebie przygotowali, abyśmy skorzystali z czasu łaski, bo ten rok i dni, na które czekamy są czasem łaski” – mówił dziś kard. Stanisław Dziwisz uruchamiając przed Bazyliką Mariacką specjalny zegar odmierzający czas do ŚDM Kraków 2016.

„Ten dzień zapisuje się w historii tej bazyliki, ale też w historii Polski, duszpasterstwa polskiego, duszpasterstwa Jana Pawła II, bo to są jego dni, jego inspiracja; on nas przygotował na ten moment” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz po Mszy św. w Bazylice Mariackiej sprawowanej w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które dokładnie za rok, 26 lipca rozpoczną się na krakowskich Błoniach.

CZYTAJ DALEJ

Sandomierz: 2 mln zł przelane z konta parafii na konto proboszcza – oświadczenie Kurii

2022-08-16 16:58

[ TEMATY ]

proboszcz

Po ukazaniu się w mediach spolecznościowych informacji, że proboszcz parafii Domostawa przelał na swoje prywatne konto 2 mln zł z konta parafialnego biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wszczął 16 sierpnia kościelne postępowanie sprawdzające. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania.

W sprawie przelanych 5 lipca br. pieniędzy na swoje prywatne konto przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski redakcja KAI otrzymała Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

CZYTAJ DALEJ

Francja/ Premier Morawiecki w "Le Monde": wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie

2022-08-16 13:25

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Paweł Supernak

Wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie. Od lat UE nie chce słuchać ostrzeżeń o rosyjskim zagrożeniu, a zniesienie zasady jednomyślności doprowadziłoby do jeszcze większego uzależnienia (Unii) od Niemiec – napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki we francuskim dzienniku "Le Monde".

"Wojna na Ukrainie odsłoniła prawdę o Rosji. Ci, którzy nie chcieli widzieć, że państwo Putina ma tendencje imperialistyczne, muszą stawić czoła faktom. W Rosji odżyły demony XIX i XX wieku - nacjonalizm, kolonializm są coraz bardziej widoczne. Ale (ta) wojna ujawniła też prawdę o Europie. Wielu europejskich przywódców zostało uwiedzionych przez Władimira Putina. Są teraz w szoku" – ocenił premier Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję