Reklama

Wiara

Nie przegap

Europejskie Forum Młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwsze Europejskie Forum Młodych miało miejsce w 2012 r. w Altötting. Dwa kolejne – Rio In Częstochowa oraz EFM 2014 – w Częstochowie. Wydarzenia skupiały się głównie w otoczeniu ogrodu częstochowskiego WSD, położonego w pobliżu Jasnej Góry. W tym roku formuła nieco się zmieni. Organizatorom: wspólnocie Emmanuel i Referatowi Duszpasterstwa Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, zależy, by tegoroczne spotkanie przybrało charakter misyjny i ewangelizacyjny. – Odcięci od świata będziemy tylko przed południem – mówi Stanisław Wiśniewski ze wspólnoty Emmanuel, odpowiedzialny za stronę organizacyjną. – Dla uczestników Forum będą modlitwy, nauczania, wspólna Msza św., czas adoracji i grup dzielenia. Około godz. 15 program przenosi się na pl. Biegańskiego. W środku Częstochowy będzie postawiony namiot-kawiarnia. Do dziejących się tam wydarzeń będzie się można przyłączyć, także nie będąc uczestnikiem Forum, np. przechodząc obok…

1. Wieczór pierwszy (niedziela, 26 lipca)
Rok przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!
Wyjątkowy akcent w Częstochowie, gdzie w 1991 r. miały miejsce ŚDM: spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Janem Pawłem II.
Koncert zespołu „Full Power Spirit” (ok. godz. 20.00).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2. Wieczór drugi (poniedziałek, 27 lipca)
Pełen atrakcji i wzruszeń program w miasteczku namiotowym.

3. Wieczór trzeci (wtorek, 28 lipca)
„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5, 8)
Spotkanie z Anną Golędzinowską – świadectwo autorki książki „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” i najnowszej, wydanej w 2015 r. – „Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca” (ok. godz. 19.30).

4. Wieczór czwarty (środa, 29 lipca)
Pantomima, pieśń, rozmowa, misja „miasto”… – Grupy uczestników Forum wyjdą z Dobrą Nowiną do osób potrzebujących i przechodniów (wyjście z pl. Biegańskiego). Wieczór miłosierdzia – adoracja i spowiedź w kościele.

Reklama

We wszystkie popołudnia i wieczory podczas trwania EFM okolice pl. Biegańskiego w Częstochowie będą miejscem spotkań, otwartych warsztatów, pod namiotem czynna będzie kawiarnia.

Zostań wolontariuszem!
Skorzystaj z praktycznego i duchowego przygotowania do przyszłorocznego spotkania z Papieżem.
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś/aś, zacznij swoją drogę wolontariatu ŚDM od Częstochowy!
Tu spotkasz swoich rówieśników z Polski i wielu innych krajów, jak Francja, Niemcy, Litwa, a nawet Egipt, Indonezja, Australia, Kanada… Będą m.in. kandydaci do Drużyny Miłosierdzia (Mercy Team), którą przed ŚDM organizuje wspólnota Emmanuel.
Wszystkie szczegóły organizacyjne EFM, zapisy, program znajdziesz na stronie: www.emmanuel.info.pl.

* * *

Zobacz Go!

Europejskie Forum Młodychw środku miasta!

Dołącz do nas!

Chodzi o to, by „zobaczyć Go” w: • modlitwie • zabawie • adoracji • tańcu • wspólnocie • zabawie • zgiełku • ciszy • w kimś, kto przechodzi obok ulicą…

Chodzi o to, by poczuć przedsmak duchowej atmosfery ŚDM w Krakowie.

* * *

Emmanuel – Bóg z nami

Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. W 1992 r. została zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, a w 2009 stała się Międzynarodowym Katolickim Publicznym Stowarzyszeniem Wiernych. Obecnie liczy ok. 8 tys. członków działających w ok. 70 krajach świata. Podstawowe zaangażowania, do których są „wezwani w wolności oraz miłości”, to m.in.: dłuższa codzienna modlitwa osobista, przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, możliwie częsta Msza św., regularna spowiedź, modlitwa w rodzinie i praca apostolska. Wspólnotę tworzą małżeństwa, młodzież, osoby stanu wolnego, księża i osoby konsekrowane. Zdecydowana większość to osoby świeckie, które, prowadząc życie rodzinne i zawodowe, starają się angażować we wspólnocie. W Polsce Emmanuel istnieje od 1993 r., m.in. w Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu.

Informacje dotyczące działalności Wspólnoty Emmanuel w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.emmanuel.info.pl.

ACh

2015-06-30 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wolność nie z tego świata

Olaf poznał Ingę podczas wakacji. Była od niego starsza i na początku mówił do niej „pani Ingo”. Imponowała mu wszystkim; studiowała interesujący kierunek, umiała rozmawiać na każdy temat. Poczuł, że intelektualnie są z tej samej planety. Poza tym, podobała mu się bardzo…

CZYTAJ DALEJ

Rocznica imienin ks. Jerzego Popiełuszki

2024-04-23 08:06

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

ks. Mirosław Benedyk

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Na imieniny ks. Jerzego Popiełuszki 23 kwietnia 1984 r. przybyło blisko tysiąc osób. Kwiaty wypełniły cały pokój na plebanii. W rocznicę tego wydarzenia, spotkają się niektórzy jego uczestnicy oraz wiele innych osób bliskich ks. Jerzemu i takich, które chcą wyrazić mu wdzięczność.

Po Eucharystii o godz. 18.00 w kościele pw. św. Stanisław Kostki w Warszawie w parafialnym Domu Amicus odbędzie się spotkanie, podczas którego głos zabiorą uczestnicy imienin ks. Popiełuszki z 1984 r. oraz przedstawiciele związanych z nim środowisk, w tym parafii, w których posługiwał. Wszyscy zaproszeni są do tego, by przynieść kwiaty na grób ks. Popiełuszki i wpisać się do „Księgi wdzięczności”, m.in. za pośrednictwem strony: 40rocznica.popieluszko.net.pl.

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję