Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź gotowa na ŚDM

Do Dni w Diecezji pozostało już niewiele czasu. W minionym tygodniu Urząd Miasta Łodzi wraz z Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej podsumowali stan przygotowań i przedstawili program wydarzeń na 20-25 lipca tego roku.

Do Łodzi na programy przygotowane przez Diecezjalne Centrum ŚDM, przez wspólnotę Chemin Neuf i przez łódzkich jezuitów przyjedzie łącznie 12 tys. młodych ludzi. Miasto przygotowało 1400 miejsc dla pielgrzymów w szkołach i bursach. Pozostała młodzież znalazła miejsca noclegowe dzięki zaangażowaniu wielu parafian i księży. Będą nocować w domach, poznając język i zwyczaje mieszkańców. W wydarzeniach organizowanych przez Diecezjalne Centrum ŚDM ma wziąć udział ok. 1500 młodych ludzi z Polski i 2000 zagranicznej młodzieży, głównie z Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Węgier, USA, Kolumbii i Kanady. Każdy uczestnik otrzyma swój przewodnik tak, by mógł go później zabrać ze sobą i jeszcze nie raz wrócić do Łodzi po Światowych Dniach Młodzieży.

W Łodzi program ŚDM będzie realizowany w regionach: Łódź-Radogoszcz, Łódź-Widzew, Łódź-Retkinia i Łódź-Śródmieście, w których program przygotowuje wspólnota Chemin Neuf. Oprócz tego osobne programy będą realizowane w pozostałych 8 regionach skupionych w mniejszych miejscowościach archidiecezji łódzkiej.

Do południa będą odbywać się spotkania, Msze święte, fraternie i konferencje w parafiach mające na celu rozważanie Pisma Świętego i pogłębianie wiedzy religijnej. Po południu będzie część rekreacyjna, a więc zwiedzanie, zajęcia sportowe i wycieczki. Dzięki współpracy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną udało się przygotować dwa wspólne wyjazdy do Łęczycy i Tumu oraz szlakiem św. Maksymiliana Pabianice – Zduńska Wola.

Wspólnym elementem łączącym będzie piątek 22 lipca. Wtedy młodzi wezmą udział w Drodze Krzyżowej szlakiem Bożego Miłosierdzia, szlakiem św. Faustyny. Trasa będzie wiodła z dawnego Parku Wenecja, gdzie Faustyna miała pierwsze widzenie Jezusa, do łódzkiej katedry.

Reklama

Drugim centralnym wydarzeniem skupiającym młodzież będzie Msza św. rozesłania w łódzkiej Atlas Arenie, 24 lipca o godz. 15, sprawowana przez abp. Marka Jędraszewskiego, metropolitę łódzkiego. Później będzie wspólny poczęstunek, a całość zakończy się koncertem uwielbienia przygotowanym przez wspólnotę Chemin Neuf.

Dni w Diecezji przygotowuje kilkuset wolontariuszy wraz z duszpasterzami.

2016-07-05 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Pierskała do młodych: najważniejsze jest spotkanie

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

www.diecezja.opole.pl

„Najważniejsze jest spotkanie, bo dobre spotkanie rodzi radość, spełnienie, otwiera na doświadczenie wartości gościa i gospodarza” – powiedział bp Rudolf Pierskała podczas Mszy św. w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu. W czasie Światowych Dni Młodzieży zamieszkali w niej pielgrzymi z Włoch.

Opolski biskup pomocniczy przywitał gości z Włoch w Opolu, które w czasie Dni w Diecezjach przyjęło nazwę Nazaret. „Nasza diecezja będzie przez kolejne dni waszym domem. Nazaret to dom Jezusa, Maryi i Józefa. To dom Świętej Rodziny. W domu najważniejsze jest spotkanie domowników z gośćmi. Na spotkanie z wami przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Byliście przez nas oczekiwani. Jak to dobrze, że już do nas przyjechaliście. Witamy w domu!” – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

Zachęcanie do sprzeciwu wobec oddawania organów jest głęboko niemoralne

2022-12-02 13:55

[ TEMATY ]

wywiad

Bioetyka

Adobe.Stock

Dostrzegam bliskie podobieństwo między propagowaniem postaw antyszczepieniowych i zniechęcaniem Polaków do oddawania organów do przeszczepów – stwierdził w rozmowie z KAI bp Józef Wróbel SCJ. Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ocenił też jednoznacznie, że zachęcanie do sprzeciwu wobec dawstwa organów jest po prostu głęboko niemoralne.

Tomasz Królak (KAI): Czy apelowanie do Polaków o to, by deklarowali niezgodę na pobieranie od nich po śmierci organów do przeszczepów to dobry pomysł?

CZYTAJ DALEJ

Abp Grysa zawierzył swoja posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze Matce Bożej

2022-12-02 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nuncjusz

Madagaskar

BPJG

Abp Tomasz Grysa

Abp Tomasz Grysa

By powierzyć Matce Bożej swoją nową misję nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na Komorach na Jasną Górę przyjechał abp Tomasz Grysa. - Proszę Maryję, aby na tej nowej drodze była moja Przewodniczką. Jasna Góra jest zawsze dla mnie punktem odniesienia, tu kiedyś też pieszo pielgrzymowałem – powiedział abp Grysa.

Decyzją papieża Franciszka duchowny będzie teraz pełnił posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na wyspach Komorach i wyspie Reunion. Dotychczas posługiwał w papieskich przedstawicielstwach, m.in. w Rosji, Indiach, Belgii, Brazylii, Meksyku, w stałej misji przy ONZ, a także w Izraelu i Palestynie. Pochodzi z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję