Mszy św. w dniu 6 sierpnia 2017 r., która rozpocznie się o godz. 13, przewodniczył będzie i kazanie wygłosi bp Ignacy Dec. Uczestniczący, którzy z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, wezmą udział w uroczystości odpustowej, będą mieli możliwość dostąpienia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, to znaczy: przystąpienia do Komunii św., sakramentalnej spowiedzi i odmówienia modlitwy w intencji Ojca Świętego. Zgodnie z nauką Kościoła, odpust może uzyskać każdy, kto jest wolny od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Trzeba wykluczyć na przyszłość dobrowolne i świadome powtarzanie grzechów zarówno ciężkich, jak i lekkich, oznacza to, że nie wolno u siebie tolerować złych przyzwyczajeń lub dobrowolnie trwać w jakimkolwiek nałogu. Brak takiej wolności wyklucza możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpustów nie można uzyskać bez szczerej wewnętrznej przemiany, jedynie ten, kto w stanie łaski uświęcającej przyjmie godnie Ciało Pańskie, wypełni określoną czynność, której Kościół przypisuje odpust, jak również odmówi modlitwę w intencjach Ojca Świętego, dostąpić może łaski odpustu – to jest „darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy”.
Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości – „Marii Śnieżnej” usytułowane na górze Iglicznej (847 m n.p.m.) to miejsce szczególne. Malowniczo położone na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w północno-zachodniej części Masywu Śnieżnika, przez cały rok często odwiedzane jest przez turystów i pielgrzymów. Początki sanktuarium sięgają 2. poł. XVIII wieku, gdy figurka Matki Bożej wyrzeźbiona została z drzewa lipowego na wzór Madonny z Mariazell, jednego z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej, położonego w austriackich Alpach Wschodnich. Figurka przywieziona z Mariazell i umieszczona na górze Iglicznej szybko uzyskała opinię cudownej. W 1777 r. zanotowano pierwsze komisyjnie potwierdzone uzdrowienie. W 1781 r. poświęcony został kamień węgielny pod budowę dzisiejszego kościoła. Prace ciesielskie wykonywał Joseph Knietig z Wilkanowa, a murarskie Andreas Jäger z Międzylesia. W październiku 1782 r. kościół poświęcił ks. Karl Winter z Międzylesia, a dwa lata później dokończono budowę kościelnej wieży. Liczne wota zgromadzone w tym miejscu na przestrzenie dziesiątków lat świadczą o wielu cudownych uzdrowieniach.
W ramach ubiegłorocznych uroczystości odpustowych erygowana została XIX-wieczna Droga Krzyżowa wiodąca ponad kościołem na szczyt góry Iglicznej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu