Reklama

Niedziela Wrocławska

Bohaterowie w obrączkach

Nieustannie wielbią Boga

Mamy stacje benzynowe czynne 24/7, sklepy 24/7, a nawet fitness 24/7. Poznajcie Ewę i Marcina Widerów, dzięki którym mamy także Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Miałem wtedy 26 lat i byłem gotowy na poważny związek – wspomina Marcin. Para poznała się na rekolekcjach w Wiśle. Był sierpień 1992 r. – To były rekolekcje wspólnoty „Marana Tha” z Zabrza, do której należałem. Zaprosiliśmy na nie wrocławską wspólnotę „Hallelujah”, w której posługiwała Ewa – kontynuuje Marcin. Przyszli małżonkowie od razu wpadli sobie w oko i po rekolekcjach utrzymywali stały kontakt. Po jakimś czasie Ewa zaprosiła Marcina do Wrocławia. – Gdyby nie wiara w Jezusa i posługi we wspólnotach zapewne nie odnaleźlibyśmy siebie i nie stworzylibyśmy naszej rodziny – zaznacza Ewa. Pobrali się w 1993 r. w kościele pw. Opieki św. Józefa na wrocławskim Ołbinie i dziś wspólnie wychowują dwoje dzieci: 15-letnią Agatę i 11-letniego Daniela.

Dom Modlitwy Wrocław 24/7

Małżonkowie zamieszkali we Wrocławiu i uczęszczali do jednej ze wspólnot. – Przełomem był 1997 r., kiedy musieliśmy odejść ze wspólnoty. Założyliśmy własny biznes, w który na tyle mocno się zaangażowaliśmy, że zaczęliśmy oddalać się od życia wspólnotowego. Wszystko zmieniło się w 2007 r., kiedy pojechaliśmy do Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City w USA, gdzie modlitwa trwa dzień i noc od 20 lat – mówi głowa rodziny. Tam uczyli się, jak zakładać miejsca modlitwy 24/7 i zaraz po powrocie do kraju zabrali się do pracy. – Zaczęliśmy od „Gór Modlitwy”, na których modliliśmy się o to, aby Bóg takie miejsca nieustannej modlitwy w Polsce powołał do życia – zaznacza Ewa. – Nie liczyliśmy na udział wielu osób, ale przybyło ich ponad 50, i to z różnych stron kraju – dodaje. W 2011 r. małżonkowie rozpoczęli codzienną modlitwę we Wrocławiu. Początkowo wynajmowali piwnicę przy ul. Poznańskiej, a od 2013 r. Dom Modlitwy funkcjonuje przy Kanonii 11 na Ostrowie Tumskim. – Wszystko rozpoczyna się od osobistego spotkania z Bogiem na modlitwie, a wszystko inne musi z tej relacji wypływać, mieć w niej swoje źródło. Dlatego tęsknimy za miejscem – konkretnie tutaj, we Wrocławiu – w którym zawsze coś by się działo i każdy mógłby w dowolnej chwili przyjść i zanurzyć się w Bożej Obecności, doznać uzdrowienia. Nasze marzenie realizujemy stopniowo. Na modlitwie trwamy 4 godziny dziennie, a raz w miesiącu robimy dłuższe, kilkunastogodzinne spotkania oraz „Nocne Góry Modlitwy”. Spotkania skupiają się na adoracji Boga, wstawiennictwie za Kościół, miasta, kraje i Izrael – zaznaczają liderzy wspólnoty.

Fundacja 24/7

Ewa i Marcin od ponad 20 lat przyjaźnią się z Dorotą i Maciejem Wolskimi, małżeństwem mieszkającym w Warszawie. Maciej wpadł na pomysł założenia Fundacji 24/7, której głównym celem jest wspieranie inicjatyw nieustającej modlitwy w Polsce i poza jej granicami. – Apostoł Piotr poucza nas, że dzień przyjścia Pana można przyspieszyć (2 P3, 10-12). Chcemy to uczynić poprzez modlitwę dniem i nocą – mówi Marcin dodając, że największym ich pragnieniem jest, by cała Polska zapłonęła modlitwą. Aktualnie w naszym kraju istnieje już osiem Domów Modlitwy: w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Opolu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

2019-04-16 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brat ks. Popiełuszki i jego małżonka z medalem od Prezydenta RP

[ TEMATY ]

małżeństwo

medal

Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Józefowi i Alfredzie Popiełuszkom, starszemu bratu i bratowej bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Odznaczeni są małżeństwem od pięćdziesięciu lat. - Dostojni Jubilaci, cieszę się z Waszego święta. To ogromny zaszczyt, że mogę Państwu osobiście wręczyć odznaczenie. Z wielką radością przyjmujemy Państwa w Pałacu Prezydenckim. Życzę Państwu kolejnych pięćdziesięciu lat razem w zdrowiu i spokoju. Życzę, by w rodzinie Państwa układało się wszystko jak najlepiej – mówił po wręczeniu odznaczeń Prezydent Andrzej Duda.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Kolejne "Gorzowskie Wędrowanie"

2023-01-29 15:02

[ TEMATY ]

Bledzew

Gorzowskie Wędrowanie

bł. Matka Róża Czacka

Rafał Mołek

Od roku, co miesiąc, pielgrzymują do różnych parafii. Tym razem uczestnicy tzw. "Gorzowskiego Wędrowania" wyruszyli z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp., a ich celem była parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie.

Tym razem 28 stycznia w wędrówce pielgrzymom towarzyszyły relikwie bł. Matki Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję