Reklama

Niedziela Lubelska

Ukryty skarb

– Niech wszyscy ludzie widzą wasze promieniujące Bożym światłem życie, pełne miłości i ofiarnej pracy – powiedział w Dniu Życia Konsekrowanego abp Stanisław Budzik. Wówczas jeszcze nikt nie przypuszczał, że życzenie skierowane do sióstr i braci tak szybko nabierze nowego znaczenia.

Niedziela Ogólnopolska 18/2020, str. 52

[ TEMATY ]

pomoc

Paweł Wysoki

Siostra Urszula Kupczyk prowadzi w szkole koło misyjne

Siostra Urszula Kupczyk prowadzi w szkole
koło misyjne

W archidiecezji lubelskiej mieszka i pracuje ok. 550 sióstr, 200 kapłanów zakonnych i 30 braci. Codziennie przez modlitwę i rozwijanie charyzmatów wędrują drogami świętości, dając światu świadectwo ufnego oddania się Bogu. Wiodą ciche i skromne życie, a jednak dokonują wielkich rzeczy. Nie inaczej jest w dobie epidemii.

2020-04-28 12:24

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 18/2020 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież wzywa do zaangażowania się w pomoc Cyganom

[ TEMATY ]

papież

pomoc

Franciszek

Monika Książek

Konieczne jest solidarne włączanie się instytucji lokalnych i krajowych a także całej wspólnoty międzynarodowej w działania na rzecz Cyganów, którzy należą do najsłabszych i najbardziej narażonych na dyskryminację grup społecznych i etnicznych. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do uczestników światowego spotkania delegatów biskupich i krajowych dyrektorów duszpasterstwa Cyganów, których przyjął w Watykanie 5 czerwca.

Spotkanie to, które zakończy się jutro, zorganizowała Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących pod hasłem „Kościół i Cyganie: głosić Ewangelię na peryferiach”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję