Reklama

Niedziela Kielecka

Gwiazda Medjugorie w Piekoszowie

Od 25 marca do Wielkanocy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gości monstrancję z Medjugorie, która jest włączona w ideę dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Niedziela kielecka 13/2021, str. I

Drapikowski Studio

Jak wyjaśnia kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Kwieciński: – Peregrynacja jest znakiem i pragnieniem przyłączenia się parafii do wieczystej adoracji i modlitwy w intencji pokoju oraz uwielbienia Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W kościele w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez trzy godziny trwa adoracja w ołtarzu z obrazem Jezusa Boleściwego. Odbywa się ona w ciszy, bo jak mówi ks. Zygmunt „cisza mówi najwięcej”. Inicjatywa była pokłosiem peregrynacji Gwiazdy Kazachstanu w Piekoszowie przed kilku laty. Teraz powstała myśl, aby do sanktuarium zaprosić Gwiazdę Medjugorie, ponieważ chcemy włączyć się w dzieło „Gwiazdy na Płaszczu Maryi”. Tymi gwiazdami są kościoły, które podejmują godzinną adorację w intencji w pokoju każdego 25. dnia miesiąca – jak proponuje to Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, która realizuje ideę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – wyjaśnia.

Na świecie ma powstać 12 miejsc wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Aktualnie są one: w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. – Pokój zaczyna się w naszych sercach, rodzinach. Możemy go otrzymać, trwając przed Najświętszym Sakramentem dla nas samych i dla społeczności, w których żyjemy. A wtedy stanie się on pokojem międzynarodowym. Chrystus obiecuje nam to w każdej Eucharystii mówiąc: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję, nie tak jak daje świat” – mówi Niedzieli Mariusz Drapikowski, ceniony artysta z Gdańska. Prowadzi on Pracownię Drapikowski Studio z synem Kamilem, wykonującą monstrancje do miejsc adoracji, ale przede wszystkim poprzez Comunita Regina della Pace, której jest współzałożycielem, propaguje ideę apostolstwa modlitwy na rzecz pokoju.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym będzie centrum grobu Pańskiego.

Podziel się cytatem

Reklama

– W eucharystycznej encyklice Jan Paweł II naucza, że Matka Boża była pierwszym tabernakulum. Monstrancja do Medjugorie była dziękczynieniem, na 30-lecie objawień w 2011 r. Nie było tam jednak kaplicy do adoracji. Abp Hoser i franciszkanie miejsca powierzyli mojej pracowni budowę kaplicy adoracji w Medjugorie. Na czas jej budowy monstrancja peregrynuje po Polsce i po Europie. Prowadzimy rozmowy w Hondurasie i w San Salwador oraz w USA. Pandemia nieco utrudnia działania, ale jeśli będzie to wolą Pana Boga, powstaną nowe centra modlitwy – opowiada.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym, wkomponowane pod sercem Maryi, będzie centrum grobu Pańskiego, który zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. – Wraz z Maryją będziemy czuwać przy Jezusie i oczekiwać na poranek Wielkiej Niedzieli – mówi kustosz sanktuarium ks. Zygmunt Kwieciński, zapraszając wszystkich do modlitwy. W Tygodniu Miłosierdzia monstrancja będzie w parafii Brzeziny.

2021-03-23 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do seminarzystów: trzeba budować Kościół a nie sektę

2022-06-24 20:56

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

seminarzyści

Magdalena Pijewska/Niedziela

O dwu poczuciach odpowiedzialności za Kościół mówił dziś w Łodzi podczas liturgii na zakończenie roku akademickiego do alumnów Seminariów Duchownych w abp Grzegorz Ryś. Po pierwsze chodzi o odpowiedzialność za to, że ktoś zaginął, a po drugie - o poczucie do odpowiedzialności za Boży model Kościoła. Żebyśmy tworzyli Kościół, a nie jakąś sektę składającą się z ludzi sytych własną cnotą – tłumaczył duchowny.

W kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi zakończyła się Msza Święta kończąca rok akademicki 2021/2021. W liturgii, której przewodniczył metropolita łódzki wzięli udział rektorzy łódzkich seminariów duchownych (Seminarium diecezjalnego, Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater oraz ogólnopolskiego Seminarium 35+), wykładowcy oraz alumni.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Wimbledon - Świątek: nie uważam się za faworytkę

2022-06-25 14:57

[ TEMATY ]

tenis

Iga Świątek

Wimbledon

Iga Świątek/ Facebook

"Nie uważam się za faworytkę Wimbledonu, bo trawa nie jest nawierzchnią, którą znam bardzo dobrze" - odpowiedziała w sobotę Iga Świątek na pytania PAP na konferencji prasowej przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym turniejem tenisowym w Londynie.

"O ile na Roland Garros czułam, że jest mało rzeczy, które - jeśli będę kontynuowała to, co robiłam w poprzednich turniejach - mogą mnie wybić z dobrej drogi, to tutaj jest trochę inaczej. Nadal staram się poznać trawę trochę lepiej i wybrać najlepszy, najbardziej efektywny sposób gry. To nie jest nawierzchnia, którą znam na wylot, jak +mączkę+, dlatego ja siebie nie traktuję tu jako faworytki, raczej staram się podejść do turnieju jako nowego doświadczenia i zrobić jak najwięcej, żeby w przyszłych latach było mi łatwiej grać na trawie" - powiedziała Iga Świątek odpowiadając na pytanie PAP, jak się czuje w roli faworytki Wimbledonu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję