Reklama

Niedziela Przemyska

Biały pasterzu – prowadź nas…

W Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu odbyły się warsztaty młodzieżowej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej.

Niedziela przemyska 27/2021, str. I

[ TEMATY ]

muzyka

warsztaty

warsztaty

Ks. Marcin Wilk

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Warsztaty przygotowują Diakonię Muzyczną do animowania SMAP-u 2021 w Krośnie

Były to pierwsze warsztaty po długiej przerwie spowodowanej epidemią – odbywające się 18-20 czerwca. Równocześnie pierwsze po śmierci nieodżałowanego śp. ks. Tadeusza Białego. Dlatego też z tej racji, wchodząc do Bursy i auli pierwszym westchnieniem było: „Biały pasterzu – prowadź nas…”. Aby w jakiś szczególny sposób śp. ks. Tadeusz Biały mógł być widzialnie obecny podczas warsztatów – tu, gdzie zawsze był, wspierał, pocieszał – zostały przygotowane banery z jego wizerunkiem i motywującymi tekstami.

Podczas weekendowego spotkania młodzież prowadzona pod znakomitą batutą dr Moniki Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej i zespołu Soul z Sanoka, w trakcie ośmiu warsztatowych sesji przygotowała muzyczny repertuar na zbliżające się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2021 w Krośnie w dniu 18 września (zapisy do 15 sierpnia w parafii u swojego duszpasterza), któremu będzie towarzyszyć hasło: „Posłani mocą Eucharystii”. Jak zawsze do tej pory, tak i teraz Diakonia doświadczyła wielkiej gościnności i dobroci od gospodarzy Bursy Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu, z panią Dorotą Starzec na czele. Maria Szulikowska, autorka tekstów pieśni i współpracownica Diakonii, napisała piękny tekst tegorocznego Hymnu Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie W Eucharystię zanurzeni: „W Eucharystię zanurzeni,/ Ciałem Pana umocnieni./ Posyłani mocą Chleba,/ tam, gdzie światu Boga trzeba”. Refren: „Musimy iść! Musimy siać!/ Musimy ludziom Boga dać!/ Bo do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii,/ Bo są jak owce bez pasterza/ Zagubieni, udręczeni/ Do nich jesteśmy posłani,/ Posłani mocą Eucharystii”. II zwrotka: „W Eucharystii moc i siła,/ Miłość Boża to sprawiła./ Z Eucharystii jest przesłanie,/ Że Bóg stał się Chlebem dla mnie”. III zwrotka: „Nie przemierzy człowiek drogi/ Bez Pokarmu dla ubogich./ Kto chce dostać się do nieba/ Niech spożywa Ciało z Chleba”. IV zwrotka: „Bóg posyła Apostołów,/ Eucharystia ich wspomaga./ Idą oni wciąż do ludzi,/ Bo dla Boga chcą się trudzić”. V zwrotka: Na ołtarzach świątyń Pana,/ Manna z nieba jest nam dana./ Jezus umarł dla człowieka,/ Więc nas w niebie szczęście czeka”.

Reklama

Kolejne warsztaty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej odbędą się 20-22 sierpnia w Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu. Będą drugim etapem muzycznego przygotowania do Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Krośnie.

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych do zapisywania się na to szczególne muzyczne i radosne wydarzenie. W tym celu prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: zapisydm@gmail.com do 17 sierpnia, podając: nazwisko imię, wiek, parafię, telefon, mail. Po zgłoszeniu zostanie wysłany e-mailem program warsztatów, informacja o opłacie i zgoda rodzica dla uczestników niepełnoletnich. W warsztatach mogą brać udział studenci, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i z klas VII i VIII szkoły podstawowej.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Pośpiech w pamięci bliskich

Odszedł przedwcześnie już prawie cztery lata temu, ale nie cały umarł. Pozostawił po sobie trwały ślad – cenne inicjatywy i ich owoce, które trwają i będą trwać nadal. Pięknym wyrazem wdzięcznej pamięci o nim i jego dokonaniach w środowisku, w którym żył i pracował, jest niedawno wydany przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Gaude Mater” poświęcony mu album „Pan od muzyki”.

CZYTAJ DALEJ

Polska delegatka na zgromadzenie w Pradze: oczekuję, że jasno powiemy, czego naucza Kościół

2023-02-07 15:24

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Oczekuję, że jasno powiemy, czego naucza Kościół – podkreśliła w rozmowie z KAI s. Mirona Turzyńska OSF, polska delegatka na kontynentalne zgromadzenie synodalne, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze.

KAI: Jakie są siostry wrażenia po dwóch dniach europejskiego zgromadzenia synodalnego?

CZYTAJ DALEJ

Powstańczy duch księży z Bodzentyna

2023-02-08 09:03

Agnieszka Dziarmaga

„Ten piekielny kler katolicki doprowadzi mnie do pasji” – pisał w 1861 r. namiestnik Michał Gorczakow. To właśnie księżom odpowiedzialnym za rozbudzenie ducha patriotycznego na ziemi bodzentyńskiej, nieco zapomnianym, poświęcone były obchody 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Przypomniano postaci: proboszcza ks. Antoniego Chłudy i wikariuszy ks. Antoniego Omińskiego i ks. Izydora Ciąglińskiego. Baner przy wejściu na plac kościelny głosił: „Tu zaczęło się postanie styczniowe”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję