Reklama

Niedziela Kielecka

Jesteśmy na drodze do Jezusa

„Ojcowskie Serce” – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Spotkanie Młodych w Wiślicy. W tym roku młodzi ludzie przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej już po raz dziewiętnasty.

Niedziela kielecka 28/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Wiślica

TER

W tym roku młodzi przyjechali do Wiślicy mniej licznie niż w latach ubiegłych

W tym roku młodzi przyjechali do Wiślicy mniej licznie niż w latach ubiegłych

Niestety liczba młodych ludzi, którzy przyjechali do Wiślicy w tym roku nie była duża. Złożyło się na to wiele czynników, między innymi obostrzenia. Kulminacyjnym punktem spotkania była Eucharystia, jednak zanim bp Jan Piotrowski odprawił Mszę św. młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez fachowców w swoich dziedzinach. Do wyboru mieli warsztaty: muzyczne, taneczne, fotograficzne i psychologiczne, te ostatnie cieszyły się największym zainteresowaniem. Później przed Mszą św. zgromadzeni w kościele wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Rafał Główczyński znany w internecie, jako „Ksiądz z osiedla”. Mówił młodym o tym jak każdy z nich jest niepowtarzalny i cenny w oczach Pana Boga. Zachęcał, aby poznawać swoją wartość, nie zamykać się w sobie, ale otwierać na innych i na Jezusa, aby młodzi ludzie najpierw „pokochali siebie”, swoje niedoskonałości i niedociągnięcia. – Strasznie trudno pokochać kogoś, kto nie kocha samego siebie – mówił zaznaczając, że Pan Bóg stworzył nas na swój obraz i każdy z nas jest taki, jakim miał być w zamierzeniach Stwórcy.

Naszą wspólnotą jest Kościół

W homilii bp Jan Piotrowski zwrócił się do młodych ludzi, przypominając, że spotkaniu towarzyszy św. Józef, patron Kościoła i przeżywanego roku duszpasterskiego. – Który otacza nas miłością swojego ojcowskiego serca, jak to uczynił troszcząc się o Jezusa i Maryję? Tym razem nasz święty chce nas ratować przed współczesnymi Herodami. Nie prowadzi nas do Egiptu, ale do Jezusa, który jest naszą nadzieją. On jest naszym Panem i Odkupicielem – mówił. Biskup podkreślił znaczenie Wiślicy w dziejach chrztu naszego narodu. – Jeśli tu jesteśmy, to tylko, dlatego, że zostaliśmy kiedyś konsekrowani łaską chrztu świętego i od tej chwili jesteśmy na drodze do Jezusa. Nie jesteśmy sami, ponieważ naszą wspólnotą wiary jest Kościół. Nie zapominamy też, że w Wiślicy jesteśmy u źródła wiary, gdzie pierwszy chrześcijanie przyjęli Boży dar życia już w 880 roku, jak podaje legenda – zauważył. Na zakończenie Eucharystii biskup Jan wręczył trzem misjonarzom: ks. Grzegorzowi Pańczykowi, ks. Wojciechowi Skorupie i ks. Piotrowi Pochopieniowi krzyże misyjne, odnawiając ich posłanie na misje. Spotkanie zakończył koncert zespołu „Owoc u Korzenia”.

2021-07-07 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zrozumieć wolność

Niedziela lubelska 35/2019, str. 5

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Paweł Wysoki

Młodzi ludzie chcą być ze sobą, wspólnie rozwiązywać trudności i cieszyć się życiem

Młodzi ludzie chcą być ze sobą, wspólnie rozwiązywać trudności i cieszyć się życiem

– Kto ma w swoim sercu poukładane wartości, stawi czoła każdemu wyzwaniu – te słowa dyrektora SMAL-u są zadaniem dla młodzieży po spotkaniu w Garbowie

Kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej przeszło do historii. W dniach 22-25 sierpnia w gościnnych progach Garbowa już po raz 7. zgromadziło się pół tysiąca osób, by ostatnie dni wakacji spędzić na modlitwie i zabawie.

CZYTAJ DALEJ

Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchamia zbiórkę dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii

2023-02-07 11:53

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

PAP/EPA/ERDEM SAHIN

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło specjalną zbiórkę dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi. Ubrań i żywności potrzebuje tam co najmniej 100 tys. osób.

W komunikacie przekazanym we wtorek PAP papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowało o inauguracji specjalnej zbiórki dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi, jakie nawiedziło kraj w poniedziałek i we wtorek.

CZYTAJ DALEJ

83. rocznica zsyłki na Sybir [zaproszenie]

2023-02-07 19:49

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa "Golgota Wschodu"

Wystawa

10 lutego przypadnie 83. rocznica masowej zsyłki Polaków na Sybir. We Wrocławiu obchody tej rocznicy odbywać się będą w Sanktuarium „Golgoty Wschodu” przy ul. Wittiga.

Uroczystości zostały podzielone na III części. W pierwszej przewidziana jest Eucharystia, recytacja wierszy sybirackich, przemowy władz rządowych i samorządowych oraz wręczenie odznaczeń. W drugiej odśpiewany zostanie Hymn Narodowy, przewidziana jest modlitwa ekumeniczna, Apel Pamięci, salwa honorowa, a delegacje złożą wieńce. W trzeciej części zaplanowane jest zwiedzanie wystawy “Golgota Wschodu” oraz spotkanie integracyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję