Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

WyRolowani

Ksiądz Jerzy Babiak poinformował, że tegoroczna pielgrzymka rolkowa na Jasną Górę nie może się odbyć.

Niedziela wrocławska 29/2021, str. II

[ TEMATY ]

protest

Archiwum organizatorów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Był to czas, na który wielu z nas czekało. Rok temu pielgrzymka nie odbyła się ze względu na pandemię, a teraz otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, który podtrzymał decyzję Starosty Oleśnickiego i Komendanta Policji w Oleśnicy. Ta decyzja wskazuje na brak możliwości uzgodnienia trasy pielgrzymki– zakomunikował ks. Babiak salezjanin, organizator pielgrzymki.

Decyzja umotywowana jest zmianą opublikowaną w Dzienniku Ustaw w 2020 r. dotyczącą zmian w Kodeksie o Ruchu Drogowym. Dotyczy to Art.15a. pkt 1 – „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch jest obowiązana korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów.”

– W przypadku pielgrzymki na Jasną Górę jest to niemożliwe. Jako organizatorzy czujemy się wykluczeni. Jako ludzie religijni mamy prawo do wyznawania wiary. Nie jesteśmy indywidualnymi uczestnikami, ale posiadamy całą infrastrukturę bezpieczeństwa. Czujemy się wykluczeni także jako rolkarze, bo brak zgody na zorganizowaną formę wskazuje, że jazda na rolkach na dłuższych odcinkach jest niemożliwa – powiedział ks. Babiak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fala protestów przeciw nowej ustawie aborcyjnej

[ TEMATY ]

USA

protest

aborcja

drsuparna/Foter/CC BY-SA

Rośnie fala protestów ze strony grup i stowarzyszeń katolickich w USA po uchwaleniu nowego prawa w stanie Nowy Jork umożliwiającego dokonanie aborcji do 24 tygodniach ciąży i aż do dziewiątego miesiąca w sytuacji zagrożenia życia matki.

Nowe prawo zostało uchwalone 22 stycznia i natychmiast zatwierdzone przez gubernatora stanu Andrewa Cuomo. Nazwał on je „postępowym” i wyraził nadzieję, że zostanie wprowadzone w całym kraju. Decyzja spotkała się z ostrą reakcją amerykańskich biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Estonia: Posłowie partii wchodzącej w skład rządu chcą legalizacji eutanazji

2023-12-05 08:11

[ TEMATY ]

eutanazja

Estonia

Adobe Stock

Posłowie wchodzącej w skład rządu Estonii partii Eesti 200 chcą wprowadzenia do porządku prawnego kraju możliwości podjęcia decyzji o zakończeniu własnego życia przez pacjenta - poinformowała w poniedziałek agencja BNS.

"Populacja Estonii starzeje się. W procesie tym rolę odgrywają także coraz skuteczniejsze metody leczenia. Skuteczniejsze leczenie przedłuża życie, ale nie zawsze może poprawić stan zdrowia danej osoby. Dlatego w pewnym momencie konieczne jest przyznanie, że kontynuacja leczenia nie będzie już miała wpływu na przebieg choroby i spowoduje cierpienie nie do zniesienia" - ocenił Toomas Uibo, szef klubu parlamentarnego partii, będącej młodszym koalicjantem w rządzie Estonii.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Miejcie odwagę marzyć po chrześcijańsku

2023-12-05 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Bóg staje przed nami w ten adwent i mówi: nie przyzwyczajaj się, bo może z ciebie trysnąć zupełnie nowe życie - mówił kard. Ryś do pracowników PGNiG.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję