Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

WyRolowani

Ksiądz Jerzy Babiak poinformował, że tegoroczna pielgrzymka rolkowa na Jasną Górę nie może się odbyć.

Niedziela wrocławska 29/2021, str. II

[ TEMATY ]

protest

Archiwum organizatorów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Był to czas, na który wielu z nas czekało. Rok temu pielgrzymka nie odbyła się ze względu na pandemię, a teraz otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, który podtrzymał decyzję Starosty Oleśnickiego i Komendanta Policji w Oleśnicy. Ta decyzja wskazuje na brak możliwości uzgodnienia trasy pielgrzymki– zakomunikował ks. Babiak salezjanin, organizator pielgrzymki.

Decyzja umotywowana jest zmianą opublikowaną w Dzienniku Ustaw w 2020 r. dotyczącą zmian w Kodeksie o Ruchu Drogowym. Dotyczy to Art.15a. pkt 1 – „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch jest obowiązana korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów.”

– W przypadku pielgrzymki na Jasną Górę jest to niemożliwe. Jako organizatorzy czujemy się wykluczeni. Jako ludzie religijni mamy prawo do wyznawania wiary. Nie jesteśmy indywidualnymi uczestnikami, ale posiadamy całą infrastrukturę bezpieczeństwa. Czujemy się wykluczeni także jako rolkarze, bo brak zgody na zorganizowaną formę wskazuje, że jazda na rolkach na dłuższych odcinkach jest niemożliwa – powiedział ks. Babiak.

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: protest rodziców i organizacji prorodzinnych przeciwko "Deklaracji LGBT+"

[ TEMATY ]

protest

rodzice

Karta LGBT+

Artur Stelmasiak

Rodzice, członkowie organizacji na rzecz praw rodziny, politycy oraz tłumy mieszkańców stolicy zebrały się w poniedziałek przed warszawskim ratuszem, by zaprotestować przeciwko zapisom "Deklaracji LGBT+" podpisanej niedawno przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Przed ratuszem zgromadziło się kilkaset osób w różnym wieku, ale głównie rodziców z dziećmi. Wielu trzymało w rękach transparenty z hasłami: "Wara od naszych dzieci", "Chcemy Boga w książce i szkole", "Wychowanie - tak! Indoktrynacja - nie!" czy "Nie róbcie z polskiej szkoły Sodomy". Byli też politycy i członkowie organizacji pro-life i działających na rzecz praw rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Apel w sprawie śpiewu Suplikacji

2022-08-12 11:02

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

apel

Suplikacje

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski wystosował Apel w sprawie kontynuacji modlitwy Suplikacji m.in. w związku z niespokojnym czasem i wojną, która toczy się tuż za naszą granicą. Apel metropolity częstochowskiego został opublikowany 11 sierpnia na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej www.archiczest.pl

Publikujemy treść Apelu abp Wacława Depo:

CZYTAJ DALEJ

Co skrywa Księga Apelowa?

2022-08-12 21:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

księga

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

5 grudnia 1997 Radio Jasna Góra rozpoczęło szczególną misję zbierania intencji modlitewnych słuchaczy, tych wszystkich którzy chcieli być osobiście na Jasnej Górze w godzinie apelowej i Maryi Królowej Polski powierzyć swoje modlitwy, a z różnych przyczyn nie mieli takiej możliwości.

Stąd pomysł założenia Księgi Apelowej - zapisu tego, co kryją serca ludzkie, tego co piękne i tego, co trudne: próśb, podziękowań, zmartwień i radości, osobistych, krajowych czy o zasięgu światowym; niejednokrotnie też dramatycznych sytuacji, gdzie po ludzku nic nie da się już zrobić i pozostaje jedynie wierzyć w szczególną interwencję tej, która wyprosiła pierwszy cud u swojego Syna w Kanie Galilejskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję