Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jesteśmy zaproszeni do miłości

Kościół będzie żywy i rozwijający się, jeśli każdy z nas, napełniony Duchem Świętym, będzie posługiwał darami, zaangażowaniem i miłością.

Niedziela bielsko-żywiecka 33/2021, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

młodzież

Robert Karp

Młodzi biorący udział w rekolekcjach w Zarzeczu

Młodzi biorący udział w rekolekcjach w Zarzeczu

Słowa te wypowiedział bp Roman Pindel do członków Ruchu Światło-Życie.

Około 300 uczestników rekolekcji formacyjnych – młodzież i rodziny Domowego Kościoła – 2 sierpnia wzięło udział w wakacyjnym Dniu Wspólnoty. W bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa modlili się pod przewodnictwem pasterza diecezji.

– Tylko człowiek wolny jest w stanie miłować Boga i bliźniego – przypomniał zebranym ksiądz biskup, nawiązując do słów: „Prawda, Krzyż, Wyzwolenie”, będących hasłem roku formacyjnego 2021/2022 Ruchu Światło-Życie. Przywołując Pawłowe słowa o miłości Bożej rozlanej w sercach przez Ducha Świętego, biskup podkreślił, że wierzący człowiek może kochać, bo Duch Święty jest nie tylko duchem wolności, ale też duchem miłości. – Nie mamy tej miłości z siebie. Nie potrafimy jej wypracować. Nie potrafimy się jej nauczyć. Możemy podglądnąć, jak kochają nas rodzice, jak kocha człowiek, który jest dla nas punktem odniesienia i dobrym przykładem – mówił wskazując, że niezwykłą miarą tej wlanej w serca miłości jest wyłącznie Duch Święty.

Reklama

W oparciu o słowa Ewangelii Janowej: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”, wyjaśnił, że do takiej miłości jest zdolny ktoś, kto jest bliski Jezusowi. – Jesteśmy zaproszeni do miłowania, tak, jak Jezus nas umiłował. Jesteśmy zaproszeni do tego, by czynić to w atmosferze przyjaźni z Jezusem – powiedział, życząc, by doświadczenie rekolekcji oazowych owocowało trwaniem w przyjaźni z Jezusem przez cały rok.

Razem z biskupem Eucharystię celebrowali kapłani moderatorzy prowadzący turnusy rekolekcji. Spotkanie służyło także budowaniu jedności oazowego ruchu. Zaprezentowały się poszczególne wspólnoty rekolekcyjne, nie zabrakło osobistych świadectw uczestników.

2021-08-11 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co czytają młodzi?

Choć statystyki pokazują, że młodzi ludzie czytają za mało albo wcale, to jest od tej reguły bardzo wiele wyjątków. Książki można pokochać – również w epoce smartfonów.

Chyba każdy chciałby, żeby jego dziecko wyrosło na człowieka ciekawego świata, myślącego samodzielnie, kreatywnego. Jak mu w tym pomóc? Odpowiedź jest prosta: wprowadzić do świata książek. – Zdecydowanie warto dbać o to, aby dzieci nie tylko czytały, ale też żeby wybierały książki wartościowe. Trzeba je tego uczyć już od najmłodszych lat – podkreślają Teresa Stachniczek i Katarzyna Kujawa, nauczycielki bibliotekarki w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI o belgijskiej mistyczce Julii Verhaeghe

2022-09-24 15:29

Grzegorz Gałązka

Benedykt XVI znowu przerywa milczenie. Tym razem, by wyrazić wdzięczność za przybliżenie postaci belgijskiej mistyczki matki Julii Verhaeghe. Jak przyznaje, obawiał się, że jej życie nie wzbudzi zainteresowania, ponieważ brakuje w nim zewnętrznego dramatu.

Autor jej biografii, ks. Hermann Geissler, zdołał jednak przedstawić zarówno zewnętrzną dramaturgię jej losów, wiodących z Belgii przez Austrię i Węgry do Rzymu, jak i wewnętrzny dramat chrześcijańskiego życia. Obecne w nim „napięcie jest szczególnie porywające, ponieważ jest podobne do tego, co ja sam przeżywałem począwszy od lat 40-tych ubiegłego wieku” – napisał Papież Senior w liście do autora biografii.

CZYTAJ DALEJ

Zespół Impast zaprezentował swoją nową płytę

25 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zespół Impast zagrał koncert promujący długo wyczekiwaną płytę pt. „Na nieboskłonie”.

– Płyta miała ukazać się na 5-lecie zespołu, jest na 7-lecie. Niemniej jednak myślę, że ta cyfra w znaczeniu biblijnym bardzo wiele nam mówi – podkreśliła Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej, wokalistka i założycielka zespołu, a także malarka i poetka. Wcześniejszą premierę krążka uniemożliwiła pandemia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję