Reklama

Głos z Torunia

Czas świętowania

– Moim Królem jest Jezus Chrystus! – mówili dumnie Skauci Króla na I Ogólnopolskim Zlocie WLAS w Załęczu Wielkim.

Niedziela toruńska 33/2021, str. I

[ TEMATY ]

harcerze

zlot

Justyna Kaniecka

Skauci Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie

Skauci Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie

Wśród nich była liczna grupa Skautów Króla ze szczepu nr 8 działającego przy parafii św. Bartłomieja w Mszanie. Wspólna Letnia Akcja Skautowa odbyła się w dniach 17-25 lipca. Została zorganizowana po to, by uczcić przypadającą w 2020 r. piątą rocznicę powstania stowarzyszenia. W związku z trudnościami związanymi z pandemią ogólnopolski zlot został przeniesiony na 2021 r. i odbył się w Załęczu Wielkim.

Siedemnaścioro skautów oraz siedmiu instruktorów z Mszana wzięło udział w obozie, który był doskonałą okazją do umocnienia skautowego ducha po przerwie związanej z trwającą pandemią. Dzieci i młodzież z wszystkich szczepów biorących udział zostali podzieleni na gniazda wiekowe, w których uczestniczyli w zajęciach i warsztatach przystosowanych do ich możliwości. Tegoroczna praca obozowa związana była z przyrzeczeniem skautowym oraz ośmioma prawami, którymi kierują się Skauci Króla. Każda grupa brała udział w biegu patrolowym. Zwiadowcy i Wędrownicy oraz przedstawiciele kadry zmierzyli się w zorganizowanym po raz pierwszy skautmagedonie. Wszyscy uczestnicy zlotu spotkali się podczas niedzielnej Eucharystii oraz 24 lipca, kiedy miała miejsce prezentacja poszczególnych gniazd.

Sobota była również dniem, w którym do Załęcza Wielkiego przyjechali instruktorzy oraz goście związani ze Skautami Króla. Goście po przejściu przez poszczególne gniazda, wzięli udział w krótkiej prezentacji dotyczącej Skautów Króla. Była ona okazją do wymiany spostrzeżeń związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą. Wspólne świętowanie zakończyło się Mszą św. i ogniskiem obrzędowym.

Reklama

Wspólna Letnia Akcja Skautowa była okazją do spotkania z przedstawicielami szczepów z całej Polski, wymiany doświadczeń oraz zacieśniania więzi z innymi ludźmi, a przede wszystkim z Panem Bogiem.

Skauci Króla to stowarzyszenie, które od wielu lat działa na terenie naszego kraju. Jest to grupa świeckich katolików, którzy troszczą się o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, o ich wzrost duchowy, fizyczny, intelektualny i społeczny.

2021-08-11 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XIV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

[ TEMATY ]

zlot

Krzysztof Świertok

XIV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego trwa na Jasnej Górze w niedzielę, 23 kwietnia. Ponad 10 tys. motocyklistów z całego kraju, uczestnicząc w pielgrzymce, chce w ten sposób rozpocząć sezon motocyklowy na polskich drogach i modlić się o bezpieczną jazdę. Przybyli także motocykliści z zagranicy, z: Czech, Hiszpanii, Litwy oraz grupa motocyklistów z Węgier o. Bátorem Botondem, paulinem, pasjonatem motocykli.

To pierwszy Zlot Gwiaździsty bez udziału śp. Wiktora Węgrzyna, inicjatora i komandora Zlotów jasnogórskich, który zmarł w styczniu tego roku. Funkcję komandora XIV Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego objęła Katarzyna Wróblewska, wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Rajd Katyński. „Wiktor mnie od 9. lat wychowywał, ja swój pierwszy zlot jasnogórski organizowałam w 2011 roku, kiedy Wiktor był chory i był na leczeniu, tak że dla mnie to nie jest pierwsza organizacja, ale pierwsza bez Wiktora - mówi Katarzyna Wróblewska - Generalnie mnie bez Wiktora najłatwiej nie jest, ponieważ był dla mnie mentorem, ojcem, przewodnikiem, ale ponieważ wierzę w świętych obcowanie, to różne rzeczy załatwiam z Nim na bieżąco...”

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie: Ks. Mirosław Król oczyszczony z zarzutów molestowania

2022-09-22 08:52

[ TEMATY ]

oświadczenie

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Mirosława Króla, kanclerza polonijnego ośrodka w Orchard Lake w Michigan w USA w przesłanym KAI oświadczeniu stwierdza, że - szeroko komentowana w niektórych środowiskach dziennikarskich i w powstałych w tym zakresie publikacjach - sprawa rzekomych nadużyć Księdza została oficjalnie zakończona i zamknięta.

„Toczyła się ona z powództwa cywilnego. Co istotne, nigdy w tej sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów kryminalnych. Rzeczone postępowanie, a co za tym idzie zgromadzony w jego ramach materiał dowodowy, nie doprowadziło zatem do potwierdzenia kłamliwych oskarżeń kierowanych pod adresem ks. Mirosława Króla oraz władz polonijnego ośrodka w Orchard Lake” – czytamy w oświadczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Zespół Impast zaprezentował swoją nową płytę

25 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zespół Impast zagrał koncert promujący długo wyczekiwaną płytę pt. „Na nieboskłonie”.

– Płyta miała ukazać się na 5-lecie zespołu, jest na 7-lecie. Niemniej jednak myślę, że ta cyfra w znaczeniu biblijnym bardzo wiele nam mówi – podkreśliła Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej, wokalistka i założycielka zespołu, a także malarka i poetka. Wcześniejszą premierę krążka uniemożliwiła pandemia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję