Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Legioniści na Górze Tabor

„Wspiąć się na Górę Przemienienia Pańskiego” – pod tym hasłem odbyły się rekolekcje dla osób działających w Legionie Maryi.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 33/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Joanna Ferens

Uczestnicy rekolekcji z bp. Stanisławem Jamrozkiem

Uczestnicy rekolekcji z bp. Stanisławem Jamrozkiem

Rekolekcje zorganizowane przez Kurię Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju trwały trzy dni. Miejscem spotkań była parafia św. Jana Pawła II w Biłgoraju, zaś poprowadził je bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. W rozmowie Biskup wyjaśniał, iż rekolekcje miały przede wszystkim na nowo ukazać pokorę Maryi i postawić Ją legionistom za wzór. – Chciałem, abyśmy na tych rekolekcjach spotykali się z Panem i z Maryją, abyśmy mogli też odpowiedzieć na Jego zaproszenie i wpatrując się w Matkę Najświętszą, byśmy mogli naśladować Jej pokorę i świętość. Chcemy też kroczyć za Jezusem, bo gdy to czynimy, to upodabniamy się do naszego Pana, co jest Jego wielkim pragnieniem. I wtedy rzeczywiście stajemy się również podobni do Matki Bożej, która nas uczy, jak iść za Chrystusem, jak Mu służyć i być wiernym do samego końca. To była taka główna treść, aby na nowo sobie uświadomić znaczenie bliskości z Panem i dawania świadectwa w świecie, w którym Bóg nas postawił, choć ten świat nie jest nam do końca przychylny, ale jeśli my będziemy żyć w bliskości Pana, to ten świat możemy przemienić na lepszy – tłumaczył.

Umocnić się duchowo

– Przez takie rekolekcje członkowie Legionu Maryi mają możliwość umocnić się duchowo i wymienić doświadczeniami z pracy legionowej. Uczymy się również, jak działając w Legionie Maryi wspiąć się na Górę Tabor – tłumaczyła Krystyna Furmaniak, prezydent Kurii Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. – Głównym tematem naszych rekolekcji było stwierdzenie, że mamy się wspinać na Górę Przemienienia Pańskiego. Rozważaliśmy, jak mamy na ten szczyt wejść, aby się przemienić, by Pan Jezus nas przemienił i byśmy przygotowani w ten sposób mogli zejść na doliny, do tych, którzy są utrudzeni i zagubieni, mają różnorakie problemy, nie chodzą do Kościoła. A my idąc do nich musimy być silni, wchodząc w te nasze środowiska, tam, gdzie przebywamy, do naszych rodzin i tam gdzie posługujemy, dawać świadectwo o Bogu, świadectwo naszej wiary i nieść pomoc na wzór Chrystusa – zaznaczyła.

Reklama

Krystyna Furmaniak dodała również, jakie owoce rekolekcji dostrzega już w swoim życiu. – Chcę się skupić na pokorze, gdyż od niej wiele zależy. Aby pójść do ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy, musimy być tak delikatni, aby oni poczuli, że my im z serca chcemy pomóc. Uczymy się tego, aby w momencie, gdy pójdziemy do tych ludzi, umieć pokazać im, że nie jesteśmy lepsi ani doskonali, że my też popełniamy błędy, ale ciągle uczymy się doskonałości stawiając sobie za wzór Jezusa i Maryję – tłumaczyła.

W tegorocznych rekolekcjach, organizowanych w Biłgoraju już od 25 lat, wzięło udział ponad 100 legionistów z całej Ziemi Biłgorajskiej. Na rekolekcje złożyły się msze święte, konferencje i wykłady, adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, nabożeństwa i praca w grupach oraz modlitwy legionowe i Apel Jasnogórski. Na zakończenie uczestnicy rekolekcji podziękowali Biskupowi za wygłoszone nauki i poprowadzenie po rekolekcyjnych drogach, a także proboszczowi ks. Józefowi Flisowi za wsparcie i gościnę.

2021-08-11 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stulecie Legionu Maryi

Niedziela szczecińsko-kamieńska 49/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

stulecie

Legion Maryi

Archiwum prywatne

Członkowie i sympatycy Legionu na agapie

Członkowie i sympatycy Legionu na agapie

W świecie od 1921 r., w Polsce od lat 80. XX wieku. Stowarzyszenie swą nazwę wzięło od legionów rzymskich, gdyż ma być niepokonaną – tak jak one –armią Maryi. Legioniści z Choszczna spotykają się co tydzień.

Kimże jest ta, która świeci z wysoka jak zorza, piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce, groźna jak zbrojne zastępy? (Pnp 6, 10). Tymi słowami rozpoczyna się Katena Legionu – codzienna modlitwa wszystkich członków Legionu Maryi na świecie. Jej odmawianie, wraz z pełnieniem innych ważnych zadań, jest stałym obowiązkiem każdego legionisty.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Czy pamiętam o moim bilecie do nieba?

2022-09-23 13:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

homilia

s. Amata

Miłosierdzie św. Krystyny - Bolsena

Miłosierdzie św. Krystyny - Bolsena

Życie daje okazje do czynienia dobra. Jeśli je stracimy, możemy znaleźć się w takich tarapatach jak bogacz. Gdy prosi o interwencję na rzecz swoich braci, nie zostaje wysłuchany. Jest za późno. Właśnie kwestia mądrego życia jest jedną z głównych do przemodlenia w związku Ewangelią tej niedzieli – wskazuje o. Innocenzo Gargano w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 25 września.

Umarł żebrak, umarł także bogacz

CZYTAJ DALEJ

Męska pobożność to codzienne życie po Bożemu

2022-09-25 14:39

[ TEMATY ]

mężczyzna

Karol Porwich/Niedziela

Męska pobożność to proste, dyskretne, codzienne „życie po-Bożemu”. To także przekazywanie w życiu swojej rodziny wzorców prawdziwej siły, odwagi, rycerskości – powiedział bp Piotr Libera podczas II Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba w Koziebrodach. Wzięło w niej udział ponad 200 mężczyzn różnych stanów i zawodów. Hasłem były słowa: „Przyjmijcie ode mnie tę modlitwę, której nauczył mnie mój ojciec”.

Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba przewodniczył bp Piotr Libera. Wyjaśnił, jak należy rozumieć „męską pobożność”: pobożny, to „żyjący po-Bożemu”. W historii są liczne przykłady, jak mężczyźni potrafili krzewić w sobie i swoich potomkach dar pobożności, „życia po Bożemu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję