Reklama

Jasna Góra

Do Maryi biegiem – sztafeta z Łodzi na Jasną Górę

Mają do przebiegnięcia ponad 120 kilometrów i chcą ten dystans pokonać w zaledwie 10 godzin. Mowa o nietypowych pielgrzymach, którzy już po raz trzeci wyruszyli w biegowej sztafecie z Łodzi na Jasną Górę. Ta kilkunastoosobowa grupa biegnie po dar wiary, nadziei i miłości. Do tronu Matki Bożej zanoszą wszystkie intencje wspólnoty Mocnych w Duchu.

[ TEMATY ]

Łódź

Archidiecezja Łódzka

Narzucili sobie duże tempo. W 50 minut będą pokonywać około 10 kilometrów. Wszystko po to, by zdążyć uczestniczyć w wieczornej modlitwie apelowej.

Wyruszyli o świcie. Przed biegiem była wspólna Msza święta i obowiązkowa rozgrzewka. Ale przygotowania rozpoczęły się już dużo wcześniej, do biegu sztafetowego potrzebna jest dobra kondycja. Dlatego wspólnota biega, ćwiczy, mobilizuje się wcześniej no i z zaangażowaniem biegnie do Częstochowy – mówi o. Remigiusz Recław, jezuita.

Motywacje i intencje mają różne, ale cel jest wspólny. Dobiec na Jasną Górę razem. „Biegniemy tam po światło wiary, nadziei i miłości, ale myślę też, że każdy z nas biegnie ze swoimi intencjami osobistymi co by Pan Bóg przemieniał każdego na swoje podobieństwo” - mówi Tomasz Pawłowski, który po raz pierwszy zdecydował się na udział w sztafecie.

Reklama

Arek Dudas to zaprawiony w bojach uczestnik pieszych pielgrzymek i pasjonat biegania. Udział w sztafecie to dla niego wspaniałe połączenie jego pasji, wiary i miłości do Maryi - „jest to trochę ćwiczenie się ze swoją pokorą, ze swoją nadzieją czy wszystko będzie dobrze. Myślę, że jest zmaganie się ze swoimi trudnościami, słabościami i wspieranie innych, którzy może też nie będą mieli siły - mówi Arek.

Sztafetowy bieg na Jasną Górę już po raz trzeci organizowany jest przez grupę Mocni w Duchu, która działa przy kościele ojców jezuitów w Łodzi. „Każda forma chwalenia Pana Boga jest dobra. To pokazuje tylko bogactwo Kościoła, że każdy w taki sposób jaki umie, jaki mu sprawia radość wychwala Pana, a przy okazji jest to jakieś świadectwo naszej wiary” - mówi Jacek Grabarczyk, lider wspólnoty Mocni w Duchu.

Pielgrzymi wrócą do Łodzi w niedzielę i wezmą udział we Mszy św. w kościele przy ul. Sienkiewicza o godz. 18.

2015-05-02 13:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jesteśmy bliżej siebie

Koronawirus sparaliżował normalne życie regionu łódzkiego. Z ulic, biur, przedsiębiorstw, szkół i wyższych uczelni przeniosło się ono do mieszkań w blokach, domów jednorodzinnych i kamienic.

Jak nigdy dotąd w okresie Wielkiego Postu opustoszały kościoły, a praktyki religijne, zgodnie z decyzją Episkopatu, m.in. dzięki dużej ofercie mediów, przeżywane są w domach. Archidiecezja łódzka zaproponowała codzienną transmisję Mszy św. o godz. 7.30 sprawowanej przez metropolitę abp. Grzegorza Rysia. Można też skorzystać z domowych rekolekcji prowadzonych przez ks. Juliusza Lasonia – kapelana szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Czy wiesz, co oznacza skrót INRI umieszczany na krzyżu?

Krzyż jest znakiem wiary, nadziei i zbawienia. Krucyfiks z umieszczoną na nim postacią ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa i napisem „INRI” pojawił się w IV wieku w kręgach kultury syryjsko-palestyńskiej. Owe cztery litery oznaczają łacińskie zdanie: „Iesus Nasarenus Rex Iudeorum”, czyli: Jezus Nazareński Król Żydowski. Jest to nawiązanie do Ewangelii wg św. Jana 19, 19n., gdzie czytamy: „Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: «Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski». Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim”.

CZYTAJ DALEJ

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2022 r.

2022-11-27 16:21

Karol Porwich/Niedziela

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję