Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rodziny u Matki Kalwaryjskiej

Przede wszystkim trzeba być w sprawach Ojca w niebie i wypełniać Jego wolę – mówił bp Roman Pindel do rodzin, które zgromadziły się na modlitwie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Niedziela bielsko-żywiecka 40/2021, str. I

[ TEMATY ]

modlitwa

Kalwaria Zebrzydowska

Robert Karp

Na kalwaryjskich Dróżkach

Na kalwaryjskich Dróżkach

Spotkanie odbywało się w ramach XIII Pielgrzymki Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej. 18 września pątnicy z Podbeskidzia razem z duszpasterzami uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na kalwaryjskich Dróżkach oraz w Eucharystii celebrowanej przez biskupa przy ołtarzu polowym.

Swoją homilię bp Roman Pindel oparł o rozważanie ewangelicznej sceny znalezienia Jezusa w świątyni. Zwrócił uwagę, że to pierwsza zapisana przez św. Łukasza wypowiedź Jezusa wyraża program życia Syna Bożego: pozostanie w świątyni ma być znakiem, że na pierwszym miejscu w swoim życiu Jezus stawia Jego Ojca i Jego wolę. – Być w sprawach Ojca z moim życiem, z moimi dylematami i wyborami. A gdy ktoś odstaje w rodzinie i podejmuje zupełnie inną decyzję, to warto postawić sobie pytanie, czy ja jestem w sprawach Ojca, czy raczej ta osoba, z którą się nie zgadzam, jest może bliżej spraw i zamiarów Ojca niebieskiego? – pytał biskup.

Wskazując na Maryję pytającą o motywy postępowania Syna, pasterz diecezji podkreślił, że Matka Boża staje się dla nas pierwszą i wzorową Uczennicą Jezusa, Syna Bożego, która uważnie słucha słowa i zachowuje je pilnie, choć nie wszystko w pełni rozumie. – Daje Ona przykład trudu wiary, w której nie wszystko jest jasne, łatwe i zrozumiałe. Staje na czele tych wszystkich, którzy ufają, że Bóg objawia tajemnice wtedy, kiedy chce. Człowiekowi pozostaje czekać i dbać o to, by w sercu przechowywać wszystkie słowa od Boga – mówił biskup Roman.

Podczas pielgrzymki małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie i wypowiadając słowa przysięgi, jeszcze raz zaprosili Boga do swojego życia. Po Mszy św. odbył się koncert uwielbienia prowadzony przez scholę „Puls Boga” z Ciśca. Spotkanie zakończyło nabożeństwo zawierzenia małżeństw i rodzin Najświętszej Maryi Pannie.

2021-09-28 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W duchu dziękczynienia. Archidiecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Kalwaria Zebrzydowska

archidiecezja częstochowska

Archiwum Niedzieli

Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej

Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej

3 sierpnia archidiecezja częstochowska będzie pielgrzymować do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Niedawno przeżywaliśmy trudny dla nas wszystkich czas związany z kolejną falą rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, a w związku z tym mieliśmy utrudniony dostęp do sakramentów świętych, zwłaszcza do Eucharystii i sakramentu pokuty. Wyrażaliśmy nadzieję, że ten czas szybko minie i z ufnością kierowaliśmy modlitwy do dobrego Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej o ustanie pandemii. Dziś, z radością w sercu, możemy planować po raz 37. pielgrzymowanie naszej archidiecezji do sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosiliśmy Boga o opiekę i ocalenie podczas owego odcinka kalwaryjskiej drogi życia, teraz chciejmy Mu także podziękować za ocalenie.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia wzywa nas do otwarcia naszych oczu i serca

2023-01-07 14:36

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 1-6.

Środa, 1 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Kuria koszalińsko-kołobrzeska wydała komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zielińskiego

2023-02-02 14:04

[ TEMATY ]

Koszalin

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zbigniewa Zielińskiego wydała kuria koszalińsko - kołobrzeska. Komunikat podpisany został przez wikariusza generalnego bp. Krzysztofa Zadarkę oraz kanclerza ks. Wacława Łukasza.

Podajemy treść komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję