Reklama

Niedziela Sandomierska

Słupcza

Nieść pomoc

Młodzieżowe Koło Caritas rozpoczęło swoją działalność.

Niedziela sandomierska 51/2021, str. II

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc charytatywna

Archiwum prywatne

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy

Podstawowym celem założonego koła jest wolontariat młodzieży i wszechstronna pomoc na terenie własnej szkoły, parafii oraz uczestniczenie w ogólnych działaniach Caritasu. Przez swoją działalność chcemy uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby, biedy i cierpienia – mówi Ilona Krzemińska, koordynatorka MKC. Równocześnie podkreśla, że przez działalność w kole dzieci i młodzież kształtują w sobie „wyobraźnie miłosierdzia”. Do Koła Caritas przystąpiło 14 młodych osób i to z ich inicjatywy w Adwencie organizowany jest „Kosz dobroci”. – Jest to akcja, w której może wziąć udział każdy, przynosząc do postawionego kosza dary w postaci: suchych produktów lub środków czystości. Rzeczy te zostaną zapakowane w paczki i przekazane, przed świętami, osobom potrzebującym. Kolejna akcja adwentowa, prowadzona przez naszych wolontariuszy, to przygotowywanie stroików na stół wigilijny, jak również na groby. Przez dwie niedziele będą one rozprowadzane przed kościołem, a zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na zimowisko. Nasi wolontariusze pragną przed świętami odwiedzić też Dom Dziecka w Łoniowie i tam przekazać prezenty w postaci ubrań – informowała Ilona Krzemińska. Młodzieżowe Koło Caritas, które zostało założone w parafii Dwikozy, jest katolicką organizacją uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy.

2021-12-14 07:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas Polska: pomóżmy ofiarom powodzi w Dżibuti

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

powódź

Caritas Polska

Dżibuti i Somalia mierzą się z powodzią. Zostały zniszczone setki mieszkań, szpitali i szkół, a życie tysięcy ludzi jest zagrożone. – Odpowiedzią na falę wody niech będzie fala naszej solidarności – apeluje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, prosząc o wsparcie finansowe dla poszkodowanych w wyniku klęski żywiołowej.

– Somalia i Dżibuti to kraje pustynne. Tym bardziej zaskakuje i przeraża powódź, która nawiedziła te kraje w ostatni weekend. Ulice zamieniły się w rzeki, zalane zostały szkoły, szpitale i mieszkania, zarówno tych bogatych, jak i najbiedniejszych. Metrowa fala dokonała zniszczeń również w ośrodku pomocy prowadzonym przez Caritas Dżibuti. Tam, gdzie jeszcze w ostatni piątek przychodziły po pomoc dzieci z ulicy i uchodźcy miejscy (przebywający poza specjalnymi obozami), teraz stoi woda. Zniszczone zostały leki, jedzenie, ubrania, zabawki. Na co dzień pracownicy i wolontariusze ośrodka niosą pomoc najbardziej potrzebującym, teraz sami jej potrzebują. Chcą wyruszyć w miasto, wspomóc dotkniętych katastrofą, wesprzyjmy ich w tym dziele! – zachęca Maurycy Pieńkowski, który na początku roku reprezentował Caritas Polska w trakcie misji w Dżibuti.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Szefowa MSZ: przepracowywanie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostaje ważnym zadaniem

2022-10-03 20:23

[ TEMATY ]

historia

Wikipedia

"Przepracowywanie i upamiętnianie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostają ważnymi zadaniami również dla naszego i dla kolejnych pokoleń – nie da się tego przekreślić i nigdy się od tego nie odetniemy" - oświadczyła minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock w poniedziałek przed wylotem do Warszawy.

"Zjednoczenia Niemiec nie moglibyśmy sobie wyobrazić bez odważnych Polek i Polaków, którzy z determinacją strajkowali, walczyli i demonstrowali na rzecz wolności i prawdziwego, demokratycznego współdecydowania" - podkreśliła Baerbock, cytowana w komunikacie prasowym niemieckiego MSZ.

CZYTAJ DALEJ

Warunki sporządzania testamentu ustnego będą bardziej restrykcyjne

2022-10-04 13:55

[ TEMATY ]

testament

Adobe.Stock

Trzech świadków i niezwłoczne, maksymalnie w ciągu miesiąca, spisanie ostatniej woli spadkodawcy - Ministerstwo Sprawiedliwości opracowuje kolejne zmiany w zakresie prawa spadkowego, które mają ukrócić fałszowanie testamentów ustnych – informuje Prawo.pl.

Założenia do projektu zmian w kodeksie cywilnym opublikowano właśnie w wykazie prac legislacyjnych rządu (UD448). Zmiany dotyczące warunków sporządzania testamentu ustnego mają wejść w życie w drugim kwartale 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję