Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław-Zakrzów

Przewodnik w pogłębianiu wiary

Uroczystej Eucharystii odpustowej w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty przewodniczył ks. Andrzej Szafulski, proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza we Wrocławiu.

Niedziela wrocławska 3/2022, str. II

[ TEMATY ]

rekolekcje

konferencja

Marzena Cyfert/Niedziela

Proboszcz parafii ks. Wiesław Karaś zaprasza do wspólnej modlitwy

Proboszcz parafii ks. Wiesław Karaś zaprasza do wspólnej modlitwy

Słowo Boże wygłosił ks. dr Ryszard Kempiak. Zwrócił uwagę, że św. Jan wraz z bratem Jakubem stali się pierwszymi uczniami Jezusa. – Jan, patron tej wspólnoty parafialnej miał długie, owocne życie i pozostawił po sobie bogatą spuściznę literacką. Dlatego też stosunkowo łatwo prześledzić jego drogę – zauważył ks. Kempiak. Podkreślił, że według tradycji, był najmłodszym spośród 12 Apostołów. Kiedy miał 13 lat, został uznany za dorosłego w wierze i znalazł się w gronie uczniów Jezusa. – Zawdzięczamy mu doskonałą refleksję o Bogu, który wszedł w historię świata i zamieszkał pomiędzy ludźmi. Jan zaświadcza o Jezusie, który się objawia i który objawia nam Ojca – nauczał kaznodzieja. – Cała jego Ewangelia mówi o Bogu, który jest Miłością. To właśnie on przypomina nam, że w naszym życiu chodzi przede wszystkim o miłość – mówił kapłan. Ksiądz Wiesław Karaś, proboszcz parafii, dziękując za wspólną modlitwę kapłanom i wiernym, wyraził radość z tak licznej obecności. – Cieszę się, że jesteście tutaj obecni, że wspólnie oddajemy cześć naszemu świętemu patronowi – mówił ksiądz proboszcz.

2022-01-11 08:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś zaczynają się rekolekcje on line dla przedsiębiorców

[ TEMATY ]

rekolekcje

przedsiębiorca

Przedsiębiorczość

freelyphotos.com

Rekolekcje dla przedsiębiorców transmitowane przez Internet odbędą się od 3 do 5 kwietnia. - Można się spodziewać dużej dawki tradycyjnej pobożności i wieści z pierwszego frontu walki z koronawirusem, bo nasz rekolekcjonista nadawał będzie z północnych Włoch - zapowiada Maciej Gnyszka, organizator.

- Rekolekcje są dla wszystkich, którzy czują się przedsiębiorczy. Zapraszamy nie tylko przedsiębiorczych przedsiębiorców (co oczywiste), ale także przedsiębiorczych pracowników. Można się spodziewać niebanalnych myśli, inspiracji duchowością kolbiańską, dużej dawki tradycyjnej pobożności i wieści z pierwszego frontu walki z koronawirusem, bo nasz rekolekcjonista nadawał będzie z północnych Włoch - mówi KAI Maciej Gnyszka, organizator rekolekcji, założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych SA.

CZYTAJ DALEJ

Święty Dominik Guzman

Niedziela Ogólnopolska 7/2010, str. 4-5

[ TEMATY ]

św. Dominik Guzman

Giovanni Bellini/The National Gallery/pl.wikipedia.org

Drodzy Bracia i Siostry,

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: zamiast huku armat rozbrzmiewa modlitwa, choć nie zawsze tak było...

2022-08-08 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

W roku 1620 król Zygmunt III Waza zdecydował o przekształceniu Jasnej Góry w fortecę...

POSŁUCHAJ WERSJI AUDIO

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję