Reklama

Niedziela Częstochowska

Któż jak Bóg

Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła stanowi skuteczny duchowy oręż w walce ze złem.

Niedziela częstochowska 13/2022, str. I

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Marian Florek/Niedziela

Ks. Bernard Kozłowski zaprasza na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem

Ks. Bernard Kozłowski zaprasza na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem

Zastanawiałem się nad tegorocznymi wielkopostnymi rekolekcjami. Prosiłem Ducha Świętego o natchnienie, w jaki sposób mam je przeprowadzić i przyszedł mi taki pomysł, że skoro modlimy się codziennie po każdej Mszy św. do św. Michała Archanioła, to dlaczego nie można by przeprowadzić rekolekcji właśnie z nim. Siłą rzeczy postanowiłem zaprosić do poprowadzenia rekolekcji siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Siostry bardzo chętnie przyjęły moją propozycję. Dodatkowym powodem do radości była też udzielona zgoda księży michalitów na nakładanie szkaplerza św. Michała Archanioła w naszej parafii – powiedział ks. Bernard Kozłowski, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie.

Swoją radość wyraziła też parafianka Żaklina Ligor-Serwa: – Moje życie jest związane z Michałem Archaniołem. Czuję, że jestem pod jego opieką i bardzo często doświadczam jego obecności. Od paru lat codziennie modlę się do św. Michała Archanioła i poświęcam mu całą moją rodzinę. Wierzę, że zawsze jest przy mnie i mnie ochrania. Cieszę się, że będę mogła w czasie rekolekcji przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna księdzu proboszczowi.

Dla ks. Kozłowskiego kolejnym powodem, by się radować rekolekcjami, jest zadeklarowana obecność uczniów częstochowskich liceów na wielkopostnych naukach.

– Zaprosiłem na rekolekcje dwa częstochowskie licea ogólnokształcące: im. Romualda Traugutta i im. Władysława Biegańskiego. W ostatnim dniu nauk będzie odprawiona dla nich specjalna Msza św. z zawierzeniem św. Michałowi Archaniołowi szkół, nauczycieli i uczniów.

Jak mówi ks. Kozłowski, dziwnym trafem parafialne rekolekcje zbiegły się z licealną inicjatywą „Solidarni z Ukrainą”.

– Kiedy zapraszałem LO im. Władysława Biegańskiego, dyrekcja poinformowała mnie, że szkoła organizuje w przededniu naszych rekolekcji spotkanie solidarnościowe z Ukrainą i wyraziła zadowolenie, że zaraz po tym szkolnym wydarzeniu uczniowie będą mogli przyjść do kościoła, żeby zawierzyć się św. Michałowi Archaniołowi. Tym bardziej jest to znaczące, że jest to patron Ukrainy i Kijowa.

Reklama

Ksiądz Stanisław Mendakiewicz, który współpracuje z parafią, chwali pomysł: – Warto, by św. Michał Archanioł w parafii był i bronił nas przed szatanem, który mocno obecnie szaleje, bo potrzeba nam dzisiaj szczególnej pomocy z Nieba.

– Bardzo serdecznie zapraszam na rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie tylko parafian, ale też wszystkich częstochowian. Zaczniemy je od poświęcenia figury św. Michała Archanioła na pierwszej Mszy św. 27 marca o godz. 8. Rekolekcje potrwają do 29 marca – zachęca ks. Kozłowski.

2022-03-22 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina michalicka w Słubicach

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 30/2022, str. VI

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Słubice

Archiwum Michała Sobocińskiego

– Szkaplerz jest zewnętrznym znakiem powierzenia się św. Michałowi – mówi Michał Sobociński

– Szkaplerz jest zewnętrznym znakiem powierzenia się św. Michałowi – mówi Michał Sobociński

Dokładnie pięć lat temu parafię Ducha Świętego w Słubicach i ziemię słubicką nawiedził św. Michał Archanioł w znaku figury z Monte Sant’Angelo. Dziś widać konkretne owoce tego wydarzenia.

Figura św. Michała Archanioła peregrynuje od 2013 r. i jest w trasie już 2022 dni. W tym czasie nawiedziła 802 parafie w Polsce, a 24 lipca 2017 r. przybyła do Słubic. Od tamtej pory w mieście nad Odrą, a w sposób szczególny w parafii Ducha Świętego, wybrzmiewa hasło: „Któż jak Bóg!”, które jest zawołaniem Wodza Niebieskich Zastępów.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach

2023-02-08 11:03

[ TEMATY ]

Poznań

dewastacja

archpoznan.pl

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował PAP w środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że "sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże".

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję