Reklama

Niedziela Rzeszowska

Rozpoczęcie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej

W kościele Miłosierdzia Bożego w Jaśle bp Jan Wątroba dokonał 25 marca aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Obecność i modlitwa biskupa rzeszowskiego w jasielskiej świątyni była związana także z rozpoczęciem w diecezji rzeszowskiej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Zainaugurowana w Jaśle peregrynacja trwać będzie przez cały rok, a figura Matki Bożej nawiedzi wszystkie parafie. Eucharystię koncelebrowali: ks. Marek Cesarz, ks. Krzysztof Cieśla, ks. Władysław Depa, ks. Karol Hadam i ks. Łukasz Hendzel.

W homilii biskup rzeszowski nawiązał do liturgicznej uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Następnie przypomniał o trwającej na Ukrainie wojnie i podkreślił, że dzisiaj cały świat katolicki jest wezwany do modlitwy o pokój na świecie, a także do zawierzenia siebie Matce Najświętszej. Wskazał przy tym, że pobożność maryjna polega na tym, że w centrum tej pobożności jest Chrystus. Maryja jest drogą i pośredniczką, a jej postawa zawsze wskazuje na Jezusa. Bp Wątroba wyraził również wdzięczność wspólnocie Męskiej Grupy św. Andrzeja Boboli, która podjęła inicjatywę organizacji peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej we wszystkich parafiach diecezji rzeszowskiej.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W stulecie fatimskich objawień

Na tle pomarańczowej łuny zachodzącego słońca – Matka Boża Fatimska z różańcem, w drogocennej koronie, w której wnętrzu ukryta została kula zamachowca, przekazana portugalskiemu sanktuarium w darze od Papieża Polaka. Maryja patrzy z miłością na św. Jana Pawła II. Papież klęczy przed nią z zamkniętymi oczami i żarliwie się modli, dziękując za ocalenie. „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”... – zwykł mówić Ojciec Święty pytany o wydarzenia z 13 maja 1981 r. Nic więc dziwnego, że taka jest właśnie okładka najnowszej książki Białego Kruka „100 lat Fatimy” ze zdjęciami mistrza Adama Bujaka oraz tekstami ks. Jana Machniaka i Nelsona Pereiry.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Franciszek : historie o tym, jakoby moje decyzje zasmucały Benedykta XVI, to „głuchy telefon”

2023-02-05 18:31

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

O tym, że Benedykt XVI zawsze wspierał obecnego Ojca Świętego, a także o przykładach jego reakcji na próby podważenia autorytetu Franciszka, mówił papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z wizyty apostolskiej w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Rozmawiając z towarzyszącymi mu w podróży dziennikarzami, papież Franciszek odniósł się m.in. do pytania o to, czy po śmierci Benedykta XVI odczuł w swojej posłudze rosnące napięcia pomiędzy różnymi „skrzydłami” Kościoła. „Zawsze mogłem o wszystkim porozmawiać z papieżem Benedyktem, wymienić się opiniami. On zawsze stał przy mnie, wspierając mnie, a jeśli pojawiały się jakieś trudności, mówił mi o tym i rozmawialiśmy” – mówił Franciszek. Jako przykład ilustrujący sposób reagowania Benedykta XVI, przywołał sytuację, w której do papieża seniora dotarły informacje o tym, jakoby papież Franciszek wspierał niesakramentalne związki par homoseksualnych. „Pewna osoba, uważająca się za wielkiego teologa, za pośrednictwem przyjaciela papieża Benedykta dostała się do niego i złożyła na mnie donos. Benedykt nie przestraszył się, zwrócił się do czterech kardynałów teologów najwyższej próby, i powiedział: wyjaśnijcie mi to, a oni mu wyjaśnili. I tak sprawa się zakończyła. To historia, która pokazuje, w jaki sposób działał Benedykt, kiedy pojawiał się donos. Pewne historie, które się powtarza, o tym, że Benedykt był zasmucony tym, co robi nowy papież – to opowieści z ‘głuchego telefonu’” – skwitował Ojciec Święty. Zapewnił też, że on sam konsultował z Benedyktem XVI niektóre swoje decyzje, a papież senior się z nimi zgadzał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję