Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

DOM dobra

Przy parafii katedralnej powstaje „DOM”, czyli Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia.

Niedziela legnicka 17/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc

Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

W swoim założeniu będzie pomagał zarówno uchodźcom, jak i ubogim oraz potrzebującym mieszkańcom. W planach jest przekształcenie budynków gospodarczych przy plebanii na pomieszczenia do wydawania posiłków, magazynu żywności czy doraźnego miejsca noclegowego dla bezdomnych.

– Parafia katedralna tak jak i inne parafie podejmuje nieustanną pomoc charytatywną, polegającą na wspieraniu ludzi ubogich, samotnych, chorych, rodzin wielodzietnym. Nie jesteśmy obojętni na te potrzeby, organizując je na miarę naszych możliwości. Ale ta sytuacja związana z wojną na Ukrainie spowodowała, że chcemy być pomocni uchodźcom, ale i rodzinom, które tych uchodźców przyjęły. W rozmowach z tymi rodzinami dowiadujemy się, że potrzeb jest więcej niż tylko zabezpieczenie żywności, dlatego zbieramy również fundusze i organizujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać uchodźcom w różnych dziedzinach np.: pomocy prawnej, lekarskiej, pielęgniarskiej. Zmobilizowało to naszą parafię i narodził się pomysł, aby stworzyć Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia. Ma on służyć uchodźcom, ale i naszym parafianom, bo tej biedy jest dużo także wśród nich. Obecnie udzieliliśmy pomocy przedświątecznej, ale chcemy ją realizować systematycznie, z większą siłą, z większym efektem – mówi proboszcz parafii ks. prał. Robert Kristman.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KSM: 11 listopada rusza akcja „Polak z Sercem”

[ TEMATY ]

pomoc

KSM

ksm.org.pl

Dokładnie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ruszy akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z sercem”. O zbiórce żywności i akcji SMS na rzecz rodaków ze Wschodu mówili organizatorzy i partnerzy zebrani na konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 7 listopada w Warszawie.

Akcja Polak z Sercem jest to działanie skierowane do młodych ludzi mieszkających na terenie Ukrainy i Białorusi. Odbędzie się w dwóch etapach – od 11 do 25 listopada i od 11 listopada do 30 czerwca 2019 r.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Rosji: wojna nie rozwiązuje problemów między narodami

2022-09-29 18:33

[ TEMATY ]

biskupi

Rosja

wojna

Episkopat News

Wojna nie rozwiązuje problemów między narodami – napisali katoliccy biskupi w opublikowanym wczoraj apelu po ogłoszeniu „częściowej mobilizacji” w Federacji Rosyjskiej.

Wskazali w nim, że „ostra konfrontacja na Ukrainie przerodziła się w konflikt militarny na wielką skalę, który już spowodował tysiące ofiar, podważył zaufanie i jedność między państwami i narodami i zagraża istnieniu całego świata”.

CZYTAJ DALEJ

Konferencja "Etos rycerski" w Przemyślu

2022-09-30 09:37

Izabela Fac

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy konferencji

Gdy mówimy – rycerz, myślimy - Zbyszko z Bogdańca. To właśnie taki obraz rycerza mamy, kiedy pojawia się kwestia etosu rycerskiego. Czy w ogóle możemy mówić we współczesnym świecie o rycerzach i etosie rycerskim? Nad tym zastanawiano się podczas konferencji „Etos rycerski – czy to już tylko historia?”, zorganizowanej przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie 24 września 2022 r. w Przemyślu.

Sala Rycerska Centrum Hospicyjno - Opiekuńczego im. św. Łazarza z Jerozolimy BETANIA w Przemyślu idealnie wpisywała się w tematykę konferencji, nawiązując historycznie do wcześniejszych lokatorów budynku - 5 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz obecnego właściciela – stowarzyszenia odwołującego się do rycerskich tradycji zakonu lazarytów. „Etos rycerski – czy to już tylko historia?” - na to skłaniające do przemyśleń pytanie starało się odpowiedzieć i zachęcić do szerokiej dyskusji grono znakomitych wykładowców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję