Reklama

Aspekty

Zawierzeni Matce Bożej

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy” – tak brzmiało hasło tegorocznej diecezjalnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Młodzież modliła się wraz z bp. Tadeuszem Lityńskim w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Centrum DDM

Maturzyści ofiarowali Panu Bogu czas swoich życiowych wyborów

Maturzyści ofiarowali Panu Bogu czas swoich życiowych wyborów

Uroczystą Eucharystię poprzedził blok modlitewno-ewangelizacyjny z koncertem uwielbienia. Maturzyści mieli też czas na indywidualną modlitwę oraz spowiedź. Na Jasnej Górze modlili się o miłosierdzie dla siebie i świata, a także o pokój. O wsparcie modlitewne marzeń i planów młodych diecezjan prosił bp Lityński. Maturzystom powiedział: – Ta pielgrzymka jest szansą, by po raz kolejny, a może pierwszy raz w życiu doświadczyć, że Bóg wchodzi do Twojego serca z łaską. Wchodzi z tym, czego Twoje serce dziś najpełniej potrzebuje. Bóg nie napisze za Was egzaminów, nie podejmie decyzji o dalszej drodze, ale wyposaży Was w miłość.

Pasterz diecezji życzył młodym, żeby się nie lękali. Życzył im również wsparcia Ducha Świętego w wejściu w prawdę i rzeczywistość, jaka przed nimi stoi. Wspomniał Apostołów, którzy spotkali żywego Boga i doświadczyli Jego miłości. – Ta miłość przez nich czyniła cuda. Uwierzcie, że takich cudów pragnie dokonywać i przez Was.

Ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży przypomniał, że pielgrzymka ta jest okazją, by zachęcać młodych, aby wybierali Jezusa, który uczyni ich życie piękniejszym. – Chciałbym, żeby maturzyści wyjechali z przekonaniem, że Jezus ich kocha, jest miłosierny i zależy Mu na nich – powiedział. Duszpasterz nakreślił również możliwości formacji i działania, jakie daje młodym ludziom wspólnota Kościoła. Jedną z nich jest powstający w Rokitnie Dom Młodych, gdzie będzie można spotykać się, przeżywać rekolekcje i rozeznawać życiowe powołanie. Ksiądz Łukasz już teraz zaprosił maturzystów na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Po Eucharystii był czas na zwiedzanie Jasnej Góry. Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem z aktem zawierzenia maturzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W pielgrzymce maturzystów naszej diecezji uczestniczyło ok. 500 osób.

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Centrum miłości i ciepła

2023-01-24 11:07

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 5/2023, str. V

Marta Lipińska

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Joanna Habura położna, prezes Fundacji Centrum Rodziny

Kompleks, który tu powstanie, będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w Polsce – mówi Joanna Habura w rozmowie z Katarzyną Krawcewicz.

Katarzyna Krawcewicz: Powstanie w Zielonej Górze nowej siedziby Fundacji Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatalnym przestało być odległym marzeniem.

Joanna Habura: To prawda. Mamy już działkę, projekt budowlany i architektoniczny oraz pozwolenie na budowę. Właściwie jesteśmy już na etapie dopinania wszystkich spraw związanych z rozpoczęciem budowy na wiosnę tego roku. To będzie naprawdę duża inwestycja, całość budynku to ponad 420 m2. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej zaopiekować się rodzinami.

CZYTAJ DALEJ

Śladami św. Jana Bosko

2023-01-27 11:47

[ TEMATY ]

św. Jan Bosko

Włodzimierz Rędzioch

W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.

Włodzimierz Rędzioch

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję