Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Z Edytą Stein w parku

Obchodzony w mieście Rok Edyty Stein to czas wielu ciekawych inicjatyw naukowych i kulturalnych, stanowiących okazję do spotkania z patronką Europy.

Niedziela wrocławska 26/2022, str. III

[ TEMATY ]

wystawa

św. Edyta Stein

Marzena Cyfert/Niedziela

Kadr z wystawy poświęconej Edycie Stein

Kadr z wystawy poświęconej Edycie Stein

Jedną z nich była „Niedziela z Edytą Stein” w parku Tołpy, niedaleko domu rodzinnego świętej. – Z tej okazji przygotowaliśmy atrakcje, z których będziemy mogli tutaj korzystać. Są to m.in. różne stanowiska dla dzieciaków. Pod drzewem p. Agata prowadzi warsztaty malowania kamyków i dodatkowo warsztaty tworzenia portretów Edyty Stein techniką kolażu – zachęcał Piotr Misztela, aktor prowadzący spotkanie plenerowe. W warsztatach chętnie uczestniczyły dzieci. Tworzyły portret Edyty, wykorzystując do tego różne tkaniny i nasiona. Drugą propozycją było malowanie kamieni przy pomocy specjalnych farb, co było nawiązaniem do nazwiska Stein, czyli „kamień”.

Wśród atrakcji były potrawy z czasów Edyty Stein, jak np. miodowe ciasto żydowskie, ale też oferta dźwiękowa – odsłuchanie myśli i informacji o świętej poprzez zeskanowanie kodu QR.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję do obejrzenia plenerowej wystawy z wieloma unikatowymi zdjęciami. Można było zapoznać się z faktami dotyczącymi życia świętej i wiedzę tę wykorzystać w grach i zabawach nawiązujących do jej postaci. Jedną z nich była gra miejska, w której można było wygrać bilety do różnych wrocławskich instytucji. Być może w parku Tołpy Edyta również spędzała swój wolny czas. Z parku można było przejść do jej domu i o pełnych godzinach zwiedzić miejsce, w którym przez wiele lat mieszkała.

2022-06-21 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystawa: „Idącym w przyszłość” 966-2016

Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 1. maja 2016r na Jasnej Górze o godz. 16.30

CZYTAJ DALEJ

Bielskie Wieczory Uwielbienia u salwatorianów

2023-01-30 19:12

[ TEMATY ]

salwatorianie

uwielbienie

Marcin Zieliński

Andrzej Omyliński

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

W salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Polski odbywają się Bielskie Wieczory Uwielbienia.

Na spotkania składa się Msza św., świadectwo zaproszonych gości i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ks. Marcjanowicz Ojciec Święty mianował go ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję