Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Czas wakacyjny sprzyja różnym formom wypoczynku. Z inicjatywą zorganizowania wakacji dla dzieci z Ukrainy wyszedł Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Niedziela sosnowiecka 27/2022, str. I

[ TEMATY ]

Zakopane

Wakacje z Bogiem

Archiwum

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Zaplanowano turnus m.in. w miejscowościach: Małe Ciche (w Domu Wypoczynkowym „Tatry”) w terminie od 13 do 26 lipca oraz w Harendzie, Zakopane od 1 do 14 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie w siedzibie Caritas (Sosnowiec ul. Korczaka 5). – Każdego roku nasi najmłodsi podopieczni nie mogą doczekać się wakacji. Jest to bowiem dla nich czas kolonii organizowanych przez Caritas. Czas radości i beztroski. Czasami jedyny taki czas w roku. Ta tradycja jest kontynuowana. Jednak nasze serca nie mogą pozostać obojętne na dzieci, które uciekły przed koszmarem wojny. Bezpieczne schronienie znalazły w naszym kraju. W naszej wspólnocie diecezjalnej. Często tuż obok nas. Dlatego Caritas Diecezji Sosnowieckiej pragnie, aby mogły przeżyć bezpieczne i radosne wakacje. Aby mogły oderwać się od codzienności i tego, czego doświadczyły – przekonuje wicedyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Łukasz Gładki.

Także Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej zaplanowało wypoczynek dla dzieci w Łostówce (Oaza Dzieci Bożych) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca oraz dla młodzieży w Tylmanowej (Oaza Nowej Drogi) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca, II turnus w Łostówce (ONŻ I stopień) od 15 do 31 lipca. Domowy Kościół Diecezji Sosnowieckiej organizuje rekolekcje w Olsztynie k. Częstochowy (Ośrodek rekolekcyjny „Święta Puszcza”) – Oaza Rodzin I stopnia.

Na Jakubowy Szlak zapraszają także miłośnicy przemierzania drogi do grobu jednego z dwunastu Apostołów św. Jakuba Starszego w Santiago de Compostela. – Na trasie jakubowego szlaku znalazły się m.in. Pieskowa Skała (terytorialnie należąca do parafii Sułoszowa), Przeginia, Olkusz, Bukowno, Sławków, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, Góra Zamkowa w Będzinie, Góra św. Doroty w Będzinie-Grodźcu, Czeladź, Rogoźnik, Sączów i Piekary Śląskie. Wciąż powstają nowe odcinki, które zapraszają, by wyruszyć na Jakubowy Szlak – zachęca pielgrzymujący na szlakach św. Jakuba Ap. Stanisław Syjut.

Warto wybrać się na tego typu rekolekcje wakacyjne. Jest to czas przeżywany z Bogiem, pełny modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakopane: XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

[ TEMATY ]

festiwal

Zakopane

Fotolia_Minerva Studio

To wspaniała wakacyjna propozycja nie tylko dla melomanów, ale dla wszystkich, którzy pośród codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju i wytchnienia. Od 12 lipca do 15 sierpnia w Zakopanem będzie trwał XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

"Dodatkowym walorem tego wydarzenia jest otoczenie zakopiańskich zabytków i niezwykłych tatrzańskich krajobrazów" - mówi KAI Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. Urząd Miasta w stolicy polskich Tatr jest głównym organizatorem festiwalu.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Franciszek spotka się z Cyrylem jedynie w warunkach pokoju

„Ojciec Święty nie traci nadziei na spotkanie za Patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, ale może do niego dojść tylko w sytuacji pokojowej, tak by rozmowy dotyczyły wyłącznie kwestii teologicznych” – powiedział w rozmowie z korespondentem agencji Tass, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

Abp Gallagher podkreślił ponadto że przygotowania do spotkania zwierzchników obu Kościołów chrześcijańskich rozpoczną się dopiero na początku okresu pokoju. „Papież chce spotkać się z Cyrylem nie w czasie wojny, by nic nie odwracało uwagi od kwestii teologicznych” - wyjaśnił wysoki przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Abp Gallagher dodał, że sam jest w stałym kontakcie z szefem Wydziału ds. Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolitą wołokołamskim Antonim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję