Reklama

Niedziela na lato

Archidiecezja gdańska

Msze św. ostatniej szansy

Z myślą o gościach przebywających na terenie archidiecezji na wakacjach sprawowane są Msze św. w niedzielne wieczory.

Niedziela na lato 32/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Gdańsk

commons.wikimedia.org

Bazylika Mariacka w Gdańsku

Bazylika Mariacka w Gdańsku

W trosce o potrzeby duchowe turystów i letników na terenie archidiecezji zaplanowano wiele Mszy św. tzw. ostatniej szansy, które sprawowane są w niedziele wieczorem. Na terenie samego Gdańska jest ich kilkanaście, m.in. w archikatedrze oliwskiej o godz. 20, na Starym Mieście – w bazylice Mariackiej o godz. 19 czy w parafii św. Mikołaja Ojców Dominikanów o godz. 21. W Sopocie w takiej Mszy św. można uczestniczyć m.in. w parafii św. Michała Archanioła o godz. 20 (dolny kościół) czy parafii św. Andrzeja Boboli o godz. 19. Na Helu Msze św. wieczorne są sprawowane o godz. 19 i 20. W Jastarni – przy kaplicy św. Rozalii w Borze i w Juracie – o godz. 20.30. W Jastrzębiej Górze – o godz. 21. W Redzie – w parafii św. Antoniego Padewskiego o godz. 20. Pełna lista obejmuje blisko sześćdziesiąt miejsc i jest dostępna na stronie: www.diecezja.gda.pl/msze-swiete-ostatniej-szansy-32719 .

2022-08-03 09:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Głódź: z nadzieją patrzymy na kierunki zmian w służbie zdrowia

[ TEMATY ]

abp Sławoj Leszek Głódź

Gdańsk

Katarzyna Cegielska

Zdajemy sobie sprawę, jak wiele w służbie zdrowie jest jeszcze do zrobienia. Z nadzieją patrzymy na podjęte kierunki zmian, mając przecież świadomość, że to proces długi, najeżony przeszkodami - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, przewodnicząc w XXVI Światowy Dzień Chorego Mszy św. w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie. Eucharystię transmitowała Telewizja Polonia.

Poniżej pełny tekst homilii:

CZYTAJ DALEJ

Święta z koszem róż

Niedziela kielecka 30/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

TER

Św. Dorota

Św. Dorota

Św. Dorota w przeszłości była bardzo popularną męczennicą, czczoną w całej Europie. Również w Polsce była patronką wielu kościołów i w wielu miała swoje ołtarze. Jest patronką kościoła w Krasocinie

Święta Dorota należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, w poczet których Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne. Większość z nich żyła za przełomie III i IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana, który z wyjątkowym okrucieństwem tępił wyznawców Chrystusa. Została zgładzona z ręki oprawców w czasie panowania cesarza ze Splitu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję