Reklama

Niedziela Podlaska

Mistrzowie

Szachiści po raz kolejny spotkali się, by rozegrać turniej szachowy – spełniając swoją pasję oraz promować ten wspaniały sport.

Niedziela podlaska 32/2022, str. VI

[ TEMATY ]

turniej szachowy

Józef Flaziński

Nagrodzeni zawodnicy

Nagrodzeni zawodnicy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze odbył się XVIII Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa. W zawodach zorganizowanych 24 lipca przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czeremsze, na czele z proboszczem ks. Krzysztofem Domaraczeńko, zagrało 40 zawodników z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i śląskiego. Niestety organizatorzy i zawodnicy musieli zmierzyć się z problemami lokalowymi, ponieważ w szkole przeprowadzany jest remont. Z tego powodu szachiści musieli rywalizować w jednej sali lekcyjnej, w związku z czym rodzice mieli ograniczoną możliwość obserwowania swoich pociech w walce. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu turnieju.

Zwycięstwo odniósł 14-letni Szymon Ptaszyński przed 13-letnim Mateuszem Wasilukiem – obaj zdobyli po sześć punktów w siedmiu rundach. Reprezentują MUKS Stoczek 45 Białystok. Trzecim był 19-letni Jakub Żurawicki z Węgrowa, a czwarta 16-letnia Matylda Szczotka ze Stoczka 45 Białystok. A więc młodzież dominowała! Miejsca od czwartego do ósmego zajęli już dorośli: Tomasz Czapko z Siemiatycz, Andrzej Choiński z Bielska Podlaskiego, Grzegorz Czech z Raciborza i Krzysztof Zygulski z Warszawy. W kategorii dzieci do lat 10, wśród dziewcząt zwyciężyła Magda Korowajczuk z Sarnak, a wśród chłopców Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego. W kategorii juniorów do lat 13 zwyciężył Mateusz Wasiluk. Wśród juniorów do lat 18 zwyciężyli: Matylda Szczotka i Szymon Ptaszyński.

Trójka zwycięzców w klasyfikacji ogólnej otrzymała okazałe puchary. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców otrzymali medale, a wszyscy zawodnicy nagrody rzeczowe, które wręczył im ks. Krzysztof Domaraczeńko. Trzeba zaznaczyć, że ks. Krzysztof musiał pełnić podczas turnieju kilka ról: zawodnika, organizatora i jeszcze w przerwach między partiami sprawował swoje obowiązki jako kapłan – odprawiając Msze św. oraz głosząc homilie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Życzymy im także ciągłego rozwoju, bo za rok kolejne zawody, a reszta zawodników nie śpi i z pewnością zechce zgarnąć to trofeum.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Film dla zagubionych

Niedziela Ogólnopolska 7/2022, str. 32-33

[ TEMATY ]

film

spowiedź

Kadr z filmu

O spowiedzi powiedziano i napisano już wiele, ale takiego filmu jeszcze nie było. Czy Spowiedź Marcina Kwaśnego ma szanse zatrzymać młodych w Kościele?

Damian Krawczykowski: Dlaczego znany aktor na swój debiut reżyserski wziął temat spowiedzi?

Marcin Kwaśny: Złożyło się na to wiele czynników. Pierwszym z nich była informacja o tym, że w Polsce największa laicyzacja jest wśród młodzieży i że coraz więcej odnotowuje się akty apostazji. Drugim czynnikiem była rozmowa – zapytałem pewną młodą osobę w mojej rodzinie, dlaczego nie przystępuje do spowiedzi. W odpowiedzi usłyszałem, że nie robi tego, „bo nie ma grzechów”. Trzecim czynnikiem było to, że od kolegi dostałem scenariusz filmu właśnie o spowiedzi, ale w zupełnie innym klimacie. Pewien człowiek chodził do spowiedzi, widział jakieś straszne obrazy w kościele, jakieś diabły. Jak się wyspowiadał i wyszedł, to uśmiechały się do niego anioły. To było takie banalne. Powiedziałem wtedy, że ja się tego nie podejmę, jednak mogę napisać coś innego. Pomodliłem się do Ducha Świętego i w pół godziny napisałem aktualny scenariusz.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję