Reklama

Niedziela Legnicka

Karpacz

Przepełniony Bogiem

W parafii Nawiedzenia NMP odbyła się peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech.

Niedziela legnicka 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

peregrynacja

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Witamy cię w progach naszej parafialnej świątyni. Przybywasz do nas w kopii figury z groty objawień w Gargano, miejsca, które uświęcasz swoją obecnością od V wieku. Czujemy się zaszczyceni tą niezwykłą wizytą, a jednocześnie uradowani, bo liczymy, że swą obecnością, napełnisz nasze serca niebiańską radością – mówiła przedstawicielka parafii podczas wygłoszonego powitania.

– Tak oto rozpoczęliśmy ten piękny i ważny czas w naszej wspólnocie czas, w którym chcemy przez przemożne wstawiennictwo św. Michała Archanioła zanosić modlitwy w intencji naszej parafii, w intencji naszego miasta. Chcemy prosić o to, byśmy nigdy nie dali się zwieść złemu duchowi – mówił ks. Krzysztof Sieradzki, wikariusz parafii, zachęcając do wspólnej modlitwy podczas sprawowanej Mszy św. i nabożeństwie po niej.

– Anioł to nie kolorowa pacynka ze stoiska z pamiątkami. Anioł – to dar Boży. Angelus – czyli posłany – mówił o. Krzysztof, michalita, przewodniczący Eucharystii. – Ta peregrynacja, przypomina nam, że są Aniołowie i Archaniołowie, a na ich czele – Michał; Michael – Któż jak Bóg! Jego imię (Któż jak Bóg) świadczy, że jest cały przepełniony Bogiem. Czas peregrynacji przypomina, że potrzebujemy tej niezwykłej interwencji Michała Archanioła, bo potrzebujemy znaku, pobożności, światła, drogi – Michał nam to ukazuje – mówił.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyż z San Damiano

Niedziela lubelska 26/2015, str. 3

[ TEMATY ]

peregrynacja

Tadeusz Boniecki

Procesja na wejście

Procesja na wejście

Wielkim duchowym wydarzeniem w chełmskiej wspólnocie franciszkańskiej była peregrynacja kopii krzyża z San Damiano. Nawiedzenie rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana 6 czerwca przez bp. Ryszarda Karpińskiego. Peregrynację zakończyła Suma odpustowa ku czci św. Antoniego, której przewodniczył bp Piotr Sawczuk z Siedlec

Przeżywamy Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez papieża Franciszka. Chcielibyśmy, aby ta peregrynacja stała się ukazaniem znaku największej miłości, którą Bóg umiłował świat i każdego z nas – mówił podczas powitania krzyża o. Maksymilian Wasilewski, kustosz sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Chełmie. Homilię podczas Mszy św. rozpoczynającej nawiedzenie wygłosił bp Ryszard Karpiński. – Patrzymy na krzyż i na św. Franciszka, ale myślimy także o tych, których Bóg przez dwadzieścia wieków chrześcijaństwa powołał do niesienia swojego krzyża – mówił Pasterz. Nawiązał też do powołania św. Franciszka oraz do ponad 800-letniej historii zakonu franciszkańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Adwentowy Dzień Skupienia dla Ministrantów

2022-11-29 10:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum SLO AŁ

Zainspirowani słowami św. Marka: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” ministranci archidiecezji łódzkiej zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję