Reklama

Niedziela Świdnicka

Na fali Bożego słowa

Ponad setka dzieci z diecezji świdnickiej wraz ks. Marcinem Zawadą i opiekunami uczestniczyła w wyjątkowych wakacjach – wakacjach z wartościami.

Niedziela świdnicka 32/2022, str. I

[ TEMATY ]

wakacje

Archiwum parafii

Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu były zajęcia sportowe i zabawy

Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu były zajęcia sportowe i zabawy

To nie pierwsza tego typu letnia wyprawa ks. Marcina, do niedawna jeszcze wikariusza w Głuszycy, a od lipca administratora w Mokrzeszowie. Tym razem od 8 do 17 lipca kapłan, rodem z Beskidu Żywieckiego, zabrał najmłodszych śladami początków polskiej państwowości i rodzącej się w niej wiary chrześcijańskiej. Stąd wizyty w Gnieźnie, Poznaniu, Biskupinie czy Lednicy.

Z brazylijskim seminarzystą

Patronem tegorocznego obozu był sługa Boży Guido Schäffer. Ten brazylijski lekarz, z zamiłowaniem do surfowania, zapragnął zostać księdzem. W 2009 r. na kilka tygodni przed święceniami diakonatu, w wieku 34 lat, uległ wypadkowi podczas surfowania, wskutek którego stracił przytomność i utonął w falach oceanu u wybrzeży Rio de Janeiro. Obecnie w Rzymie toczy się jego proces beatyfikacyjny. Natomiast głównym hasłem wakacji były słowa Jezusa: „Pójdź za mną”. – Każdy z nas może stać się takim uczniem, który na wzór naszego patrona, sługi Bożego, pójdzie za Jezusem Chrystusem bez względu na okoliczności, w jakich się znajdzie. Wnikając w sens słów Ewangelii, skupialiśmy się na pasji – czym jest i jak realizować to, co w życiu dla nas jest ważne. Dowiedzieliśmy się, dlaczego warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Dla Guida było to surfowanie na falach i ewangelizacja ludzi, którzy znajdowali się w tym momencie na plaży – mówił kapłan, który codziennie gromadził wszystkich uczestników na Eucharystiach, w czasie których mówił o różnych drogach do świętości i talentach, które posiadali patronowie poprzednich wyjazdów.

Było warto

Oprócz odwiedzin miejsc historii i codziennej ewangelizacji, dzieci chętnie brały udział w rozmaitych warsztatach, np. pieczenia bułek i pierników, wyrobu masła, robienia kul do kąpieli czy ozdobnych świec. – „Kochaj i bądź na fali” – te słowa zaczerpnięte z życia naszego patrona, towarzyszyły nam przez 10 wakacyjnych dni. Odnowiliśmy znajomości, zacieśniliśmy przyjaźnie, poznaliśmy nowych ludzi. To był wspaniały czas. Chcemy dalej płynąć „na fali” Bożego słowa, służenia ludziom, dawania świadectwa oraz stawania się coraz lepszymi, bo to przecież… „wakacje z wartościami” – podsumowali uczestnicy.

2022-08-03 09:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacyjna mapa płatności, czyli gdzie na zagraniczne wakacje warto wybrać się z gotówką w portfelu?

[ TEMATY ]

wakacje

Adobe Stock

Pomimo trudnego czasu w Europie, kraje oraz turyści zaczynają coraz bardziej otwierać się na podróżowanie. Widać to po nastrojach Polaków, prawie połowa z nas (47%) planuje wyjechać na wakacje. Warto wiedzieć, że rok temu, w analogicznym czasie deklaracje chęci urlopu składał jedynie co trzeci badany – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Osoby wyjeżdzające na zagraniczne wakacje w 22% planują skorzystać z pomocy biur turystycznych, natomiast 11% zrobi to na własną rękę. Przed każdym wyjazdem warto przygotować się na to, że w wielu krajach nie zapłacimy w sklepie czy restauracji kartą płatniczą. Zatem gdzie na wakacjach musimy mieć ze sobą gotówkę w portfelu?

Pomimo pandemii, w 2020 roku na wakacje zdecydowała się podobna liczba Polaków jak w 2019 roku – wynikało z danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego. A właśnie w 2019 roku liczba zagranicznych podróży naszych rodaków wyniosła 12,7 mln – wynika z danych Nationale Nederlanden. Przed wakacyjnymi wyjazdami warto pamiętać o dobrym przygotowaniu – także pod względem możliwości płatności na miejscu i uniknięcia zapłaty prowizji, np. w bankomacie lub banku za wypłacenie gotówki.

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję