Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wiara pełna miłości

Święta Maria Magdalena uczy nas patrzenia na Chrystusa w sposób pełen miłości – powiedział bp Wiesław Szlachetka.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 32/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Biłgoraj

Joanna Ferens

Przekazanie różańca kobietom z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Przekazanie różańca kobietom z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny odbyły się tradycyjnie 22 lipca w diecezjalnym sanktuarium w Biłgoraju. Rozpoczęły dzień wcześniej, od Mszy św. wieczornej sprawowanej w intencji zmarłych parafian, po której wierni przeszli w procesji na cmentarz parafialny.

Na początku Sumy odpustowej wszystkich zgromadzonych w świątyni powitał kustosz sanktuarium ks. dziekan Witold Batycki. – Nasze świętowanie rozpoczęliśmy wczoraj, gdy pochylaliśmy się nad naszymi korzeniami, nad naszymi przodkami, którzy imiennie i bezimiennie, zarówno tutaj na placu kościelnym na wzgórzu św. Marii Magdaleny, jak i na cmentarzu parafialnym spoczywają. Dziś chcemy się modlić za żyjących i wraz ze św. Marią Magdaleną śpiewać radosne „Alleluja”. Chcemy prosić o potrzebne łaski za wstawiennictwem tej wielkiej apostołki Apostołów, która jest określana jako równa Apostołom. Cieszę się obecnością wszystkich parafian i gości. Niech św. Maria Magdalena prowadzi nas swoimi dróżkami i przez modlitwę przybliża nas do miłości Pana Boga – powiedział.

Otrzymała niezwykły dar

Sumę odpustową sprawował i słowo Boże wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka, który w homilii podkreślił, iż św. Maria Magdalena uczy nas patrzenia na Chrystusa w sposób pełen miłości. – Święta Maria Magdalena nie od razu rozpoznała Chrystusa. Na początku skojarzyła Go z ogrodnikiem, a więc nawet patrzenie połączone z rozumową refleksją nie wystarczyło, aby poznać Jezusa Zmartwychwstałego. Potrzebny był jeszcze doskonalszy sposób patrzenia, taki, który przekroczyłby naturalne możliwości oczu i rozumu. I św. Maria Magdalena taki dar otrzymała. Jej sposób patrzenia został ubogacony wiarą, a pomógł jej w tym sam Jezus, gdy zwrócił się do niej po imieniu. A ona obróciła się i powiedziała do Niego: „Nauczycielu”. Zastanawiające jest to, że gdy usłyszała swoje imię, obróciła się, chociaż już patrzyła na Jezusa. Otóż to ponowne obrócenie się oznacza, że w tej właśnie chwili odwróciła się od tego, co widzą tylko oczy i rozum. I zwróciła się do Jezusa całym swoim sercem. Dopiero teraz rozpoznała Jezusa Zmartwychwstałego, zobaczyła Go, gdyż zaczęła patrzeć na Niego z wiarą pełną miłości – tłumaczył.

Reklama

Być świadkiem zmartwychwstania

Podczas Sumy odpustowej bp Wiesław Szlachetka, który pełni również funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, przedstawicielom parafii św. Jerzego w Biłgoraju przekazał różaniec, na którym kobiety od 2021 r. z diecezji zamojsko-lubaczowskiej modlą się każdego miesiąca w innej parafii. – Jesteśmy wdzięczni za ten dar – mówił diecezjalny duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak. – 23 maja 2021 r. obecny wśród nas biskup przekazał nam, jak i wielu diecezjom różaniec, na którym mieliśmy się modlić w intencji kobiet naszej diecezji i w intencji pielgrzymki kobiet, która odbyła się w tym roku na Jasnej Górze. Panu Bogu dziękujemy za to, że dzięki temu, iż ten różaniec był przekazywany z parafii do parafii, panie pojechały na tę pielgrzymkę, wspólnie się modliły i wzajemnie umacniały. A to wszystko po to, aby kobiety z naszej diecezji były świadkami Zmartwychwstania – tłumaczył.

Po Mszy św. miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ksiądz dziekan Witold Batycki zachęcał również do odwiedzenia kapliczki z cudowną wodą, znajdującej się w miejscu objawienia św. Marii Magdaleny.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla dobra Bożej ziemi

Ziemia to nasz wspólny dom, podarowany nam przez Pana Boga we władanie. Niestety, coraz częściej słyszymy o niszczeniu tego naszego wspólnego, wielkiego dobra, wyjątkowego daru Bożego. Stąd też wolontariusze Samodzielnych Inicjatyw Młodzieżowych działający przy biłgorajskim Oddziale PCK zorganizowali Eko-Walentynki.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Redakcja

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert charytatywno-integracyjny dla dzieci

2022-11-29 07:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższą sobotę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Mikołaja. Udział weźmie w nim 5 tys. dzieci z niepełnosprawnościami i pochodzących z najuboższych rodzin województwa łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję