Reklama

Aspekty

W szkole miłości Maryi

Z Gorzowa Wlkp. wyruszyła jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

W gorzowskiej pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

W gorzowskiej  pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w gorzowskiej katedrze, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Nasze oczy powinny być zwrócone w stronę nieba. Tam się uczymy wrażliwości na to, co najważniejsze, czemu powinniśmy tak naprawdę poświęcić więcej uwagi, czasu, wysiłku. Pięknie tę prawdę tłumaczy sens waszego pielgrzymowania. Cały trud pielgrzymki, bez wielu udogodnień, komfortów życia, ma pokazać waszym sercom, co jest najważniejsze. Głęboko wierzę, że Pan przez te rekolekcje w drodze, wskaże wam tę Bożą potęgę, z którą wrócicie do codzienności, bo taki jest sens pielgrzymowania: aby wrócić przemienionym do domu, do tych zmagań, problemów, trudów, które niesiecie na Jasną Górę w swoich sercach – powiedział pasterz diecezji. – Drodzy pielgrzymi, nieście ze sobą, z Maryją, miłość Boga Ojca tym, do których pójdziecie. Idźcie do szkoły miłości na Jasną Górę, tam czeka już na was Matka – dodał.

W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło „Abyśmy byli jedno”, które jest zawołaniem sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty. – Główną intencją tegorocznej pielgrzymki jest pokój na świecie oraz nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji. Naszą modlitwą również bardzo serdecznie otaczamy przyszłego biskupa ks. kan. Adriana Puta, który 13 sierpnia w konkatedrze zielonogórskiej przyjmie sakrę biskupią – powiedział ks. Krzysztof Kolanowski, przewodnik pieszej pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę, w której w tym roku bierze udział grupa ok. 300 pątników.

– Pielgrzymka to dla mnie wyjątkowy czas, w którym mogę się zatrzymać, a przez trud i pracę nad sobą, bardziej zbliżyć się do naszego Pana. To czas, który poświęca się również bliźniemu – powiedziała Małgorzata Nowakowska z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp. – Jasna Góra to dla mnie wyjątkowe miejsce. Zabierali mnie tam moi rodzice; od dziecka klimat pielgrzymkowy jest mi bliski. Tam jest nasza Mama, która opiekuje się nami na co dzień, dlatego zanosimy Jej wszystkie troski, sprawy i podziękowania za każdy przeżyty w łasce dzień – dodała gorzowianka.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bez maski

Niedziela toruńska 35/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Krzysztof Świertok/Biuro Prasowe Jasnej Góry

Do domu Matki przychodzi się z radością

Do domu Matki przychodzi się z radością

Z uśmiechem na twarzy i wdzięcznością w sercu przed tron Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze dotarła Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej.

Po dwóch latach wędrowania jedynie w formie sztafetowej pielgrzymka powróciła do swojego pierwotnego charakteru. Z Torunia pątnicy wyruszyli po raz 44., a Ziemia Lubawska wędrowała 42. raz. Zwieńczeniem pielgrzymowania była wspólna Eucharystia dla wszystkich grup diecezjalnych w Bazylice Jasnogórskiej, której 12 sierpnia przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Kecharitomene - musical o Matce Bożej

2022-11-29 10:59

ks. Waldemar Wesołowski

W poniedziałek 28 listopada, w auli Szkoły Zakonu o. Pijarów w Bolesławcu miała miejsce premiera musicalu Kecharitomene – czyli Pełna łaski.

To muzyczne dzieło, przedstawione na początku adwentu, opowiada o duchowych przeżyciach Maryi, jakie towarzyszyły jej od momentu zwiastowania do wniebowzięcia. Dzieło muzyczne, którego autorem jest o. Dominik Bochenek, zostało wykonane przez uczniów szkoły pijarskiej. W premierze wzięło udział wiele osób, które mocno przeżyły te treści, podkreśla o. Dominik Bochenek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję