Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Weź do ręki różaniec

Do sanktuarium Dzieci Fatimskich przybywają kolejni ważni goście, tym razem bp Zbigniew Zieliński – koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 33/2022, str. II

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Ks. Robert Gołębiowski

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Wszystkie tegoroczne uroczystości przeżywane są w duchu dziękczynienia za 50-lecie istnienia diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-lecie powołania metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz 5-lecie konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. Nie było od czasu II wojny światowej takiego momentu, gdy wołanie o wypełnienie objawień fatimskich jest tak aktualne, jak teraz. Wojna za wschodnią granicą, przebyta epidemia, stawiają przed nami pytanie: jak mają się objawienia fatimskie do tego, co przeżywamy, dlaczego są tak bezcenne dla dzisiejszych czasów? To pytanie, które zadaje sobie świat idzie w parze często z bezradnością, albo z obłudą tych, którzy z jednej strony mówią, że są przeciwni wojnie, a z drugiej są jej współautorami. – To jest wypełnienie objawień, gdy Maryja nawołuje nas do modlitwy o pokój. Dziś w ten dzień fatimski przywołujemy kolejne treści, które cały czas są aktualne. Słyszymy pytanie, co zrobić by zakończyła się wojna? Odpowiedź jest jedna: módlcie się na różańcu! A kolejne wskazanie to nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Warto w te kolejne fatimskie dni przywoływać słowo w słowo to, co wówczas powiedziała Maryja, abyśmy czynili z siebie Apostołów Pokoju we współczesnym świecie – powiedział kapłan.

Kustosz sanktuarium ks. kan. Marek Maciążek zaprasza wiernych diecezji na kolejne obchody: na IV Pielgrzymkę Dzieci, która odbędzie się 10 września o godz. 12 pod przewodnictwem bp. prof. Henryka Wejmana i 11 września, gdy odbędą się główne obchody pięciolecia konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. O godz. 12 rozpocznie się śpiewany Różaniec, a o godz. 13 Mszy św. przewodniczyć będzie bp z Coimbry, diecezji, na terenie której znajduje się Fatima.

2022-08-10 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowy rok

Niedziela szczecińsko-kamieńska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Adam Szewczyk

Maryja ukochała to miejsce

Maryja ukochała to miejsce

Sanktuarium Dzieci Fatimskich zadziwia cały świat swym duchowym przekazem i inicjatywami. – Pan Bóg sam wybiera miejsca, w których chce działać – mówi jego kustosz ks. kan. Marek Maciążek.

Objawienia w Fatimie są orędziem, które przekazała światu Matka Najświętsza, aby błagać o nawrócenie ludzkiego serca, o pokutę, wynagrodzenie za grzechy popełniane przez ludzkość. Wybrała trójkę portugalskich pastuszków, aby oni stali się przekazicielami fundamentalnych treści mających doprowadzić do nastania pokoju na całym świecie. Orędzie to w błogosławiony sposób głoszone jest w pierwszym sanktuarium Dzieci Fatimskich, funkcjonującym na os. Kasztanowym w Szczecinie. Wielokrotnie opisywaliśmy dzieło, które powstało dzięki wielkiemu heroizmowi i hartowi ducha ks. kan. Marka Maciążka, kustosza sanktuarium. Jest ono nieustannie doposażane i przez cały niemal rok tchnie duchem modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Komisja Dialogu KEP-PRE o agresji Rosji na Ukrainę i pomocy uchodźcom wojennym

2022-11-29 09:49

[ TEMATY ]

episkopat

Episkopat News

Ekumeniczne konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę, współpraca między Kościołami w niesieniu pomocy uchodźcom wojennym oraz przygotowania do przyszłorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan - były m.in. tematem posiedzenia Komisji ds. Dialogu między Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną, które odbyło się w poniedziałek 28 listopada w Warszawie.

Publikujemy komunikat ze spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję