Reklama

Niedziela Przemyska

Egzaminy zawierzone

W pierwszą sobotę października wielu maturzystów z archidiecezji wyruszyło na Jasną Górę.

Niedziela przemyska 42/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Arch. Duszpasterstwa Młodzieży AP

Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

Grupa młodzieży z Przemyśla, którą organizowaliśmy razem z p. Barbarą Czarską i ks. Jerzym Gałązką, katechetami Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu („Elektronik”), zapełniła 50-osobowy autokar.

Wyruszyliśmy o godz. 6.30, rozpoczynając od modlitwy, by potem wypełnić czas śpiewem pieśni. Po drodze odwiedziliśmy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Bardzo się ucieszyłem widokiem młodych, którzy skorzystali ze źródła miłosierdzia, dobrowolnie, z własnej inicjatywy.

Po pobycie w Łagiewnikach, wyruszyliśmy w drogę na Jasną Górę. Zdecydowana większość przyjechała tu pierwszy raz w życiu. W bazylice jasnogórskiej, kiedy głosiłem konferencję, bardzo budującym było dla mnie widzieć przepełnioną młodymi nawę główną bazyliki. Jak za dawnych dobrych lat. Wielu księży, sióstr zakonnych, katechetów, nauczycieli, wychowawców, a nawet dyrektorzy szkół, wszyscy ramię w ramię na modlitwie w intencji maturzystów przyjechali do Matki naszej nadziei, Królowej Polski. Całość wydarzenia animowali maturzyści pod batutą swoich katechetów: maturzyści z I LO w Przeworsku przygotowali piękną oprawę muzyczną zawiązania wspólnoty oraz liturgii Mszy św. w bazylice, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Krzysztof Chudzio; maturzyści z I LO i Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie opracowali Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich; natomiast maturzyści z I LO i Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu ubogacili nas przygotowanymi rozważanami do modlitwy różańcowej przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej po zakończonym Apelu.

W drodze powrotnej jeszcze przez wiele godzin śpiewaliśmy wspólnie pieśni. Młodym bardzo podobała się pielgrzymka, opowiadali swoje przeżycia, do domów wrócili bardzo zadowoleni, podobnie jak nauczyciele.

Nie byłoby tego ważnego wydarzenia, gdyby nie starania głównego organizatora, dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, ks. dr. hab. Waldemara Janigi, któremu bardzo dziękujemy.

Reklama

Pierwszy krok już zrobiony, bo oddaliśmy to, co przed nami Maryi, ale jeszcze trzeba dobrze wykorzystać czas, który został na ostatnie szlify w nauce. Pielgrzymka wlała w serca młodych pokój i nadzieję, że mimo ciężkich czasów, będzie dobrze, bo Maryja, której się zawierzyliśmy, nie zostawi nas, będzie wypraszała wszelkie łaski, jeśli tylko będziemy zapraszali Ją do naszego życia.

Dla mnie osobiście wydarzenie to było połączone z odpowiedzialnością i niesamowitą radością, że mogłem zawierzyć Maryi naszych maturzystów.

Kolejne inicjatywy dla młodych będą publikowane na stronie: młodzież.przemyska.pl, jak również w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej: Facebooku, YouTube, (Duszpasterstwo Młodzieży AP).

2022-10-11 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa w intencji maturzystów

[ TEMATY ]

Sandomierz

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Ks. Wojciech Kania

W bazylice katedralnej w Sandomierzu bp Krzysztof Nitkiewicz modlił się w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego oraz o dobry wybór drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów.

Przed rozpoczęciem Eucharystii młodzież odmówiła  Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie uczestniczyła we Mszy św. Razem z Biskupem Sandomierskim koncelebrowali ją duszpasterze szkół średnich.

CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież: jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

2023-02-07 15:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zapewnił, że jest całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii i modli się za ofiary. Wyraził pragnienie, by pomoc mogła wesprzeć wszystkich w tragedii. Słowa papieża zamieszczono we wtorek na jego profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników".

CZYTAJ DALEJ

Premier: dziś potrzeba ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii

2023-02-07 20:27

[ TEMATY ]

Mariusz Błaszczak

MON

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak

Właśnie teraz, w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii i podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć, że polska wolność jest bezpieczna - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak otrzymał nagrodę "Człowieka Wolności 2022" tygodnika "Sieci"; we wtorkowej uroczystości wręczenia nagrody wziął udział premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, szef MS Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes TK Julia Przyłębska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję