Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Patron na całe życie

Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych – mówił bp Nitkiewicz.

Niedziela sandomierska 43/2022, str. II

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Uroczystość związana z poświęceniem sztandaru szkoły rozpoczęła się od okolicznościowego programu artystycznego połączonego ze ślubowaniem 41. uczniów klas pierwszych. Najważniejszym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana w kościele św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim-Denkowie pod przewodnictwem biskupa ordynariusza. Eucharystię koncelebrowali ks. Robert Utnik, dyrektor szkoły oraz księża z dekanatu na czele z dziekanem ks. prał. Janem Sarwą. Biskup Nitkiewicz nawiązał w homilii do wspominanych w liturgii Świętych Archaniołów Michała, Rafała, którzy czuwają nad nami, prowadząc nas po bezpiecznych ścieżkach życia. – Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych. W oparciu o te wartości w Katolickim Liceum kształtuje się sumienie, serce i człowieczeństwo młodego człowieka, aby mógł podjąć w przyszłości zadania, które na niego czekają. Misją Katolickiego Liceum im. Ks. Marcina Popiela jest więc kształtowanie człowieka, aby mógł on zaświadczyć o Bożej miłości, pochylić się nad bliźnim, niosąc mu pomoc, a także zwiastować prawdę o życiu człowieka, który szczęście i radość odnajduje tylko w Jezusie Chrystusie – mówił kaznodzieja.

Prośbę o poświecenie sztandaru, na którym widnieją słowa „Wiedzę przekazujemy z miłością” skierował do bp. Krzysztofa Nitkiewicza dyrektor szkoły ks. Robert Utnik. Po Eucharystii odbył się uroczysty przemarsz przed budynek Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie miał miejsce piknik szkolny dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości. Katolickie liceum działa od 2005 r. Obecnie swoją siedzibę ma w dzielnicy Denków. Naukę pobiera w nim 130 uczniów. Dyrektor placówki ks. Robert Utnik podkreślił, że kadra kształtuje młodzież na dobrych katolików i patriotów, a sztandar, to wyraz obecności szkoły w przestrzeni publicznej. – To jest symbol naszej tożsamości oraz wyraz wartości, którym hołdujemy. Tych religijnych, ale też tych patriotycznych – dodał.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bohater patronem szkoły

Niedziela wrocławska 24/2022, str. III

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Poświęcenie sztandaru

Poświęcenie sztandaru

W parafii NMP Nieustającej Pomocy bp Jacek Kiciński poświęcił nowy sztandar Szkoły Podstawowej nr 28.

Dziś chcemy dziękować za wspólnotę szkolną naszej parafii, która niedawno obchodziła 60-lecie istnienia. Modlimy się za wszystkich, którzy kiedykolwiek chodzili do SP 28 i za tych, którzy obecnie się tam uczą – mówił na początku Mszy św. proboszcz ks. Zbigniew Orda. – Tę naszą modlitwę pomnaża radość, że w 25. rocznicę nadania szkole imienia gen. Leopolda Okulickiego poświęcimy nowy sztandar.

CZYTAJ DALEJ

Premier: dziś potrzeba ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii

2023-02-07 20:27

[ TEMATY ]

Mariusz Błaszczak

MON

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak

Właśnie teraz, w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii i podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć, że polska wolność jest bezpieczna - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak otrzymał nagrodę "Człowieka Wolności 2022" tygodnika "Sieci"; we wtorkowej uroczystości wręczenia nagrody wziął udział premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, szef MS Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes TK Julia Przyłębska.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję