Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Uczyńcie świat lepszym

Maturzyści z naszej diecezji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II prosili o siłę do dalszej pracy i o szczęśliwą przyszłość.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 45/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka maturzystów

Anna Maciukiewicz

W bazylice jasnogórskiej

W bazylice jasnogórskiej

W tegorocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę wzięło udział 1150 uczniów ze szkół średnich znajdujących się na terenie naszej diecezji. Pielgrzymowanie, które zorganizował Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, odbyło już 31. raz w historii. Młodym pielgrzymom towarzyszyły słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

O potrzebie pielgrzymowania i szacunku wobec św. Jana Pawła II w rozmowie z Radiem Jasna Góra powiedzieli sami maturzyści.

– Wiemy, że wiara góry przenosi i my przez modlitwę chcemy przezwyciężać trudności. Jesteśmy u Mamy, więc to musi pomóc – powiedział Mateusz Klamer z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. Podkreślił również, że od św. Jana Pawła II chce uczyć się wytrwałości i pracowitości. – On mówił, że niezależnie czy jesteśmy z dużego miasta, czy małej wioski, to mozemy zajść daleko, jeśli tylko chcemy. On zawsze będzie naszym wzorem – zauważył maturzysta.

Z kolei jego koleżanka Julia Bańka mówiła, że chciałaby nauczyć się od Ojca Świetego przebaczenia. – Tak, jak św. Jan Paweł II przebaczył swojemu oprawcy tak i ja chciałabym umieć przebaczać – powiedziała. Dodała też, że kieruje się w życiu słowami Papieża „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. – Wyznaczajmy sobie cele i realizujmy je. Nie słuchajmy innych, róbmy co kochamy – podkreśliła.

– Jeżeli w naszym życiu pojawiają się trudności, to gdzie mamy się zwrócić jak nie do Mamy. Przychodzimy, żeby się poskarżyć, pożalić, ale też poprosić o potrzebne łaski. Przyjeżdżamy na Jasną Górę, aby zawierzyć maturzystów, którzy stoją przed trudnymi wyborami życiowymi, żeby ich uwrażliwić, że dużo zależy od nich, ale najwięcej od Boga – powiedział ks. Piotr Brodziak, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Pielgrzymce przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, który w homilii przypomniał, że św. Jan Paweł II wiele razy podkreślał, że młodzież jest nadzieją Ojczyzny i Kościoła. – Minionym pokoleniom wiele rzeczy się udało, ale były też takie, które się im nie powiodły. Więc wy młodzi uczyńcie wszystko, o co nasz Papież Polak prosił, żebyście ten świat uczynić lepszym i piękniejszym – powiedział biskup.

Reklama

Dodał, że dla niego to wielka radość, że młodzież chce rozpocząć przygotowania do nowego etapu w swoim życiu właśnie od pielgrzymki na Jasną Górę.

– Pamiętajcie, że jesteście naszą nadzieją, że przemienicie świat i napełnicie go miłością i tak potrzebnym pokojem – mówił bp. Mariusz Leszczyński.

Maturzyści, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, uczestniczyli we Mszy św. w jasnogórskiej bazylice i w Drodze Krzyżowej. Pielgrzymkę zakończyli Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu.

2022-10-28 20:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa w intencji maturzystów

[ TEMATY ]

Sandomierz

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Ks. Wojciech Kania

W bazylice katedralnej w Sandomierzu bp Krzysztof Nitkiewicz modlił się w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego oraz o dobry wybór drogi życiowej dla tegorocznych maturzystów.

Przed rozpoczęciem Eucharystii młodzież odmówiła  Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie uczestniczyła we Mszy św. Razem z Biskupem Sandomierskim koncelebrowali ją duszpasterze szkół średnich.

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję