Reklama

Rodzina

Inwestycja w rodzinę

Warsztaty dla ojców, udział w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, profilaktyka zdrowia psychicznego, pakiety z upominkami dla świeżo upieczonych rodziców i wsparcie rodzicielstwa zastępczego – to tylko niektóre programy prospołeczne i prorodzinne KGHM Polska Miedź.

Przewodnie hasło KGHM brzmi: „Przyszłość jest z miedzi”, bo bez niej nie będzie ani transformacji, ani bezpieczeństwa energetycznego, ani materiału do innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do wydobycia i produkcji miedzi potrzebni są pracownicy. Inwestycja w ludzi, ich środowisko społeczne i zdrowie rodzin jest jednym z fundamentalnych zadań odpowiedzialnego biznesu. Dlatego KGHM podejmuje wszechstronne działania wspierające pracowników, ich rodziny oraz mieszkańców regionu, w którym działa firma.

Innowacyjne programy

W świetle badań naukowych rodzina i więzi rodzinne są czynnikiem chroniącym przed wieloma problemami społecznymi i patologiami. Zdrowa rodzina najlepiej chroni przed depresją, uzależnieniami, samobójstwami oraz innymi problemami zdrowia psychicznego.

Wspieranie rodzin po prostu się opłaca, bo profilaktyka zawsze jest tańsza od leczenia skutków. Dlatego w ostatnich latach KGHM włącza się w akcje prorodzinne, wspiera programy rozwijające kompetencje wychowawcze pracowników oraz poradnictwo dla nich i ich rodzin. Spółka wspiera też działania samorządów Zagłębia Miedziowego.

W ostatnich latach KGHM wdrożył nowe projekty prorodzinne. Przykładem może być udział w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, w ramach której przygotowano wiele konkursów, spotkań i festynów dla całych rodzin. W akcji biorą udział pracownicy KGHM Polska Miedź oraz pracownicy osiemnastu spółek z Grupy KGHM.

Cudowni rodzice

Pracownicy, którym urodzi się dziecko, otrzymują gratulacje od władz spółki oraz pakiet upominkowy. Od początku akcji skorzystało z tego ponad 1 tys. rodziców. W firmie działa aż siedemnaście Biblioteczek Rodzica. Na ich półkach można znaleźć cenne publikacje na tematy rodzicielsko-wychowawcze, które można wypożyczyć. Dla pracowników organizowane są kursy podnoszące kompetencje rodzicielskie, np. warsztaty Tato.Net . Rodzice z KGHM mogą brać udział także w corocznym Forum dla Ojców.

Reklama

KGHM współpracuje z samorządami Zagłębia Miedziowego, czego efektem są przeprowadzone pionierskie badania z udziałem niemal 1,5 tys. uczniów, których zapytano o ich styl życia i życiowe plany. Wyniki badań opracowanych przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej dały szeroki obraz potencjału i problemów młodych ludzi. Obok tego prowadzone są prorodzinne i profilaktyczne programy w szkołach, które są skierowane nie tylko do uczniów, ale także do rodziców i nauczycieli. W ubiegłym roku z programów w obszarze zdrowia psychicznego, prorodzinnych i wychowawczych skorzystało 25 tys. osób.

Złote serce

Kolejny program, którego wartość społeczną trudno przecenić, to szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych „Mie(dź) Rodzinę”. Spółka zainwestowała w 2020 r. w program promocji pieczy zastępczej, aby znaleźć rodziców zastępczych dla czterdzieściorga dzieci z Zagłębia Miedziowego. Efektem jest zwiększenie liczby osób szkolących się na rodziców zastępczych. A dzięki wzrostowi świadomości coraz więcej dzieci trafia do rodzinnej, zamiast instytucjonalnej, pieczy zastępczej.

Za prospołeczną działalność KGHM był wielokrotnie nagradzany. Dlatego o spółce mówi się, że jest to miedziowy „gigant o złotym sercu”. To najlepszy przykład, że wspólne działania biznesu i samorządu mogą skutecznie rozwiązywać problemy społeczności lokalnej i budować kapitał społeczny na podstawie potencjału rodziny.

2022-11-07 11:59

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo z wizytą duszpasterską w Przytulisku dla Bezdomnych Mężczyzn i Rodzin

[ TEMATY ]

rodzina

dzieci

bezdomni

BP Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

„Obok codziennych radości są także bóle i cierpienia, ale nigdy nie powinno zabraknąć nam nadziei” - mówił abp Wacław Depo metropolita częstochowski podczas spotkania 13 stycznia z podopiecznymi Przytuliska dla Bezdomnych Mężczyzn i Rodzin im. św. Brata Alberta w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Turcja: Polscy strażacy uratowali 9 ludzi, w tym czteroosobową rodzinę

2023-02-08 07:56

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/SEDAT SUNA

Polscy strażacy uratowali 9 ludzi, w tym czteroosobową rodzinę. Ratownicy z grupy ratowniczej HUSAR Poland działają od wtorku w miejscowości Besni w Turcji – poinformował w środę PAP dowódca grupy bryg. Grzegorz Borowiec.

"Udało się uratować 9 osób w tym czteroosobową rodzinę, wiec jesteśmy pozytywnie nastawieni do dalszych działań. Z dużym optymizmem zaczęliśmy nowy dzień. Ruszają kolejne trzy oddziały więc mamy nadzieję, że będziemy odnajdować kolejne osoby" – powiedział PAP Borowiec.

CZYTAJ DALEJ

Premier: 8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi

2023-02-08 14:56

[ TEMATY ]

premier

Krystian Maj/KPRM

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to nieludzki wyrok białoruskiego reżimu i kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

"8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę" - napisał szef rządu na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję