Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” – to tytuł albumu wydanego z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia wspólnoty Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. To także myśl przewodnia towarzysząca uroczystej diecezjalnej inauguracji nowego roku pracy tej wspólnoty. W kościele seminaryjnym zgromadziły się rodziny z różnych zakątków archidiecezji, by zaakcentować swą wierność w podążaniu drogą charyzmatu RŚ-Ż, jaką małżeństwom u progu lat 70. XX wieku zaproponował jego twórca ks. Franciszek Blachnicki.
Domowy Kościół tworzą małżeństwa, które pragną rozwijać i pielęgnować duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w małżeńskiej jedności. To dość wymagająca droga, jednak, co podkreślają sami małżonkowie świadomie nią podążający, niezwykle pożyteczna dla sakramentalnego związku dwojga ludzi. Inspiruje małżonków z przeróżnym stażem i doświadczeniem do podejmowania wyzwań ciągłego nawracania się i przemiany swojego życia, stanowi przykład zgodnego życia chrześcijańskiego dla dzieci, w parafiach oraz pośród społeczeństwa. To w trosce o wzajemny wzrost życia duchowego małżonkowie wspierają się w realizacji wskazań przygotowanych specjalnie dla nich przez ks. Blachnickiego, w szczególności życia słowem Bożym, modlitwą, dawaniem świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie i rodzinie, a także postawy służby w Kościele i w świecie według otrzymanych darów.
Uroczystej Mszy św. inaugurującej nowy rok pracy wspólnoty przewodniczył ks. Tomasz Gruszto, diecezjalny moderator DK, któremu w gronie przybyłych na tę uroczystość kapłanów towarzyszyli: ks. Wojciech Koladyński, diecezjalny moderator RŚ-Ż, ks. Piotr Listwoń, moderator filialny RŚ-Ż oraz ks. Tomasz Ceniuch z Fundacji Donum Vitae. Po Mszy św. odbyło się przekazanie posług par rejonowych małżeństwom, które w tym roku rozpoczęły pełnienie tej funkcji oraz reaktywowano diakonię ewangelizacyjną.
Pomóż w rozwoju naszego portalu