Do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy 28 grudnia przybyło ponad 200 osób z różnych stron diecezji. Były osoby indywidualne i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej wraz z opiekunami i przyjaciółmi. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Była to okazja do podziękowania Panu Bogu, ale też ludziom, za wszelkie łaski i okazywaną dobroć i wsparcie. – Kościół został powołany, aby głosić Ewangelię, czyli Dobrą Nowinę. Dobra Nowina to przede wszystkim obwieszczanie, że Bóg jest światłością. Przekazywanie tego, co mówił Pan Jezus. Czynimy to na różne sposoby i różnymi narzędziami – przypomniał bp Andrzej. Podkreślił też, że głoszona i przyjmowana Ewangelia, powinna przemieniać człowieka. Przypomina nam o tym gest czyniony przed odczytaniem Ewangelii. Kiedy robimy znak krzyża na czole, ustach i sercu, wskazujemy te ważne obszary, które słowo Boże powinno oświecać. To prowadzi do postawy bezinteresownej miłości, co wyrażamy w słowie „caritas”.
Życzenia i występy
Po Mszy św. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbyła się druga część spotkania. Odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, następnie bp Siemieniewski pobłogosławił opłatki przyniesione przez wolontariuszy, po czym rozpoczęło się składanie życzeń.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Spotkanie to odbyło się po raz 20. Zatem był także akcent jubileuszowy. Wystąpił zespół taneczny Quest z Zespołu Szkół Integracyjnych, pod kierunkiem Lucyny Kołodyńskiej. Młodzi tancerze podzielili się swoim talentem, pokazując kilka układów tanecznych do różnych rodzajów muzyki. Nie mogło też zabraknąć jasełek. Tym razem opowiadanie o narodzinach Jezusa, z wykorzystaniem tekstów ks. Twardowskiego, zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowych z Lwówka Śląskiego.
Radość spotkania i zabawa
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy dźwiękach profesjonalnego zespołu muzycznego. Na scenie zaprezentowali się także wolontariusze. Jak się okazało, pełnili oni nie tylko ważną rolę pomocniczą, ale dzielili się talentem wokalnym, co zostało nagrodzone przez wszystkich wielkimi brawami. – Lubimy bawić się, cieszymy się z takiej możliwości. Możemy spotkać swoich przyjaciół, nawiązać nowe znajomości – powiedział Radek Kominiak z Pielgrzymki. Również dla rodziców dzieci niepełnosprawnych to ważny moment w roku. – Spotykamy się, ponieważ nasze dzieci czekają niecierpliwie na ten bal. Dla nas to także okazja do rozmów z innymi rodzicami, dzielenia się doświadczeniem, podpowiadania sobie nawzajem ważnych rzeczy związanych z wychowaniem niepełnosprawnych dzieci – mówili państwo Korzec z Legnicy. Tradycyjnie bal zakończył pokaz sztucznych ogni.