Reklama

Audiencje Ogólne

Papież: miłowanie, przebaczenie, spowiedź w centrum Jubileuszu Miłosierdzia

Do miłowania i przebaczania, tak jak Bóg kocha i przebacza oraz przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi w Roku Świętym Miłosierdzia zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty kontynuował cykl katechez związanych z Jubileuszem Miłosierdzia. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dzisiaj około 15 tys. wiernych. Wielu z nich złożyło Ojcu Świętemu życzenia, w związku z przypadającymi jutro 79 urodzinami Franciszka. W imieniu dziennikarzy akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej urodzinowy tort wręczyła papieżowi Meksykanka, Valentina Alazraki.

[ TEMATY ]

audiencja

Franciszek

Ewa Kamińska

Papież podkreślił, że w minioną niedzielę Drzwi Święte zostały otwarte we wszystkich katedrach świata, a gest ten wskazuje na jego pragnienie, aby każdy człowiek mógł przeżyć Jubileusz Miłosierdzia. Ponadto gest ten wskazuje na powszechną komunię całego Kościoła, aby był on w świecie żywym znakiem miłości i miłosierdzia Ojca.

Franciszek podkreślił, że miłosierdzie i przebaczenie nie powinny pozostać tylko ładnymi słowami, ale być realizowane w życiu codziennym, stając się widzialnym znakiem, że wiara przekształciła nasze serca i pozwala nam wyrażać w nas życie samego Boga. Zatem programem życia chrześcijanina powinno być miłowanie i przebaczanie, tak jak Bóg kocha i przebacza.

Ojciec Święty wskazał, że przejście Drzwi Świętych jest też znakiem naszej ufności w Pana Jezusa, który nie przyszedł, aby osądzić, ale aby zbawić. Jest to znak prawdziwego nawrócenia naszego serca, abyśmy nikogo nie wykluczali. Wreszcie ważnym znakiem Jubileuszu jest również spowiedź, pozwalająca na bezpośrednie doświadczenie Bożego miłosierdzia. „Bóg…ze Swoją miłością mówi nam, że właśnie, kiedy wyznajemy nasze grzechy, jest jeszcze bliżej nas i zachęca nas do spojrzenia w przyszłość” – stwierdził Franciszek. Zauważył, że choć przebaczenie nie jest łatwe, to przyjmując Boże miłosierdzie, my też stajemy się z kolei zdolnymi do przebaczenia. Zachęcił by przeżywać Jubileusz zaczynając od tych znaków, powodujących dużą moc miłości.

2015-12-16 10:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Jezusa

[ TEMATY ]

audiencja

Franciszek

Artur Stelmasiak

„Nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Pana. Nie pozwólmy, aby nas okradziono z nadziei przeżywania tego życia wraz z Nim i z mocą Jego pocieszenia” – zachęcił papież wiernych podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie Ojciec Święty nawiązał do obietnicy Pana Jezusa zawartej w 11 rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza (ww.28-30), by utrudzeni i obciążeni w Nim znaleźli pokrzepienie. Słów Franciszka na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. wiernych.

Oto tekst papieskiej katechezy w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję