12 października br. Rozdano „Zachodniopomorskie Noble”. Tegorocznymi laureatami zostali prof. Jan Kępczyński, prof. Walerian Arabczyk, prof. Anna Kołakowska oraz dr Andrzej Pawłowski. „Zachodniopomorskie Noble” to nagrody przyznawane rodzimym naukowcom za osiągnięcia światowego formatu.
Pięć statków z tysiącem pojazdów wojskowych armii holenderskiej zacumowało w szczecińskim porcie. To jedna z największych wojskowych akcji przeładunkowych w historii portu w Szczecinie. Holendrzy przypłynęli do Polski, aby wziąć udział w ćwiczeniach NATO na poligonie w Drawsku Pomorskim.
13 października br. Organizatorzy akcji zbierania podpisów za utworzeniem województwa środkowopomorskiego przez dwa dni trwania kampanii zebrali ponad 15 tys. głosów poparcia. Już od momentu utworzenia z dwóch województw województwa zachodniopomorskiego, mieszkańcy Koszalina i okolic nie chcieli zgodzić się na nowy podział administracyjny.
14 października br. Do szczecińskiego magistratu trafił wniosek obywatela Niemiec, którego rodzina mieszkała przed wojną w Szczecinie, o zwrot majątku. Wnioskodawca dokładnie wskazał miejsce, gdzie znajdowało się gospodarstwo jego rodziców. Władze miasta odmówiły rozpatrzenia nadesłanego pisma.
17 października br. Po akcji protestacyjnej załogi Fabryki Papieru w Szczecinie-Skolwinie podjęto pomyślną dla pracowników decyzję. Mimo kłopotów finansowych firma będzie istnieć. Ministerstwo Skarbu zgodziło się podwyższyć kapitał zakładu. Tym samym wyraziło zgodę na umorzenie długu papierni wobec grupy energetycznej ENEA, której zakład zalegał ok. 25 mln zł.
Pomóż w rozwoju naszego portalu