Reklama

Sanktuaria

Pierwsze soboty miesiąca w Fatimie z modlitwami dla dzieci

Sanktuarium w Fatimie wprowadzi do obchodzonych tam uroczystości pierwszych sobót miesiąca modlitwy i katechezy dla dzieci. Kładąc większy nacisk na duszpasterstwo najmłodszych, władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej chcą powrócić do korzeni maryjnych objawień z 1917 r., w których brała udział trójka małych pasterzy.

[ TEMATY ]

modlitwa

Fatima

Graziako

Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzeczniczka prasowa portugalskiego sanktuarium, w lipcu wprowadzony został w Fatimie specjalny program modlitw z udziałem dzieci. Będzie on prowadzony przez wszystkie pierwsze soboty miesiąca. - O 15.00 dzieci będą gromadzić się przy drzwiach Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, aby następnie wziąć udział w odbywającej się w świątyni krótkiej katechezie, dotyczącej przesłania fatimskiego. Później najmłodsi będą mogli wziąć udział w 15-minutowej medytacji, a także przystąpić do spowiedzi. Ich udział w pierwszej sobocie miesiąca będzie się kończył podwieczorkiem – wyjaśniła przedstawicielka portugalskiego sanktuarium.

Udział w pierwszych sobotach miesiąca dla dzieci to kolejna tegoroczna inicjatywa sanktuarium w Fatimie dla najmłodszych. Wiosną wypuściło ono na rynek grę komputerową o nazwie “Gra Pastuszków”. Oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu zbliżającego się jubileuszu 100-lecia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Obie inicjatywy są nawiązaniem do fatimskich dzieci, które od maja do października 1917 r. brały udział w objawieniach maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. W 2000 r. dwójka z nich, rodzeństwo Hiacynta i Franciszek Marto, zostali ogłoszeni błogosławionymi przez Jana Pawła II. Proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień, siostry Łucji dos Santos jest na etapie diecezjalnym, który prawdopodobnie zostanie zakończony do grudnia tego roku.

2016-07-06 06:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławieni pastuszkowie z kościoła na Malikowie

Niedziela kielecka 9/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

Fatima

WD

Nowo budowany kościół

Nowo budowany kościół

W 2000 roku Hiacynta i Franciszek – rodzeństwo, któremu objawiała się Maryja, beatyfikowani przez papieża Jana Pawła II – stali się patronami nowej parafii na obrzeżach Kielc, erygowanej przez bp. Kazimierza Ryczana. Kult Dzieci Fatimskich ożywia obecność ich relikwii w kaplicy, którym wierni oddają cześć w każdym miesiącu. Drugie wezwanie kościoła dedykowane jest Matce Bożej Fatimskiej. Jubileusz Objawień Fatimskich to wyjątkowy czas dla wspólnoty

Niedawno przeżywany odpust parafialny 20 lutego miał szczególną oprawę. Od 19 do 22 lutego odbywały się rekolekcje, które prowadził kierujący Sekretariatem Fatimskim w Sanktuarium na Krzeptówkach – o. Krzysztof Czapla. Jego konferencje skoncentrowane były wokół orędzia fatimskiego i zachęcały do wypełniania go poprzez codzienną modlitwę różańcową i pokutę. W czasie odpustu mali podopieczni Oratorium sióstr salezjanek zaprezentowali specjalne przedstawienie ukazujące niezwykłe życie i misję Hiacynty i Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję