Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: wolontariusze ŚDM gotowi do pracy

Ośmioosobowa delegacja młodzieży z Archidiecezji Łódzkiej uczestniczyła w szkoleniu dla wolontariuszy hybrydowych w Krakowie. Wolontariat hybrydowy polega na tym, że wolontariusze mają możliwość uczestniczenia i pomocy podczas Dni w Diecezjach, a później jadą do Krakowa, aby i tam móc służyć swoim czasem i rękoma do pracy.

[ TEMATY ]

Łódź

ŚDM w Krakowie

Piotr Drzewiecki

Podczas krakowskiego szkolenia wolontariusze zostali przydzieleni do konkretnych sekcji, a w nich do potrzebnych zadań. Przeszli również szkolenie z ABW i pierwszej pomocy. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z topografią miasta, gdyż spotkania odbywałysię w różnych punktach Krakowa.

„Jestem zadowolony, ponieważ dostałem zadanie, o które się modliłem, i o którym marzyłem. Najpierw trafiłem do Biura Prasowego, ale w związku z tym, że edycja tekstów nie należy do moich najmocniejszych stron, poprosiłem o przeniesienie do działu fotografii, która jest moją pasją” - mówi wolontariusz Mariusz Cygan. O swojej posłudze opowiada również Justyna Cupryn. „W czasie Światowych Dni Młodzieży będę posługiwała w Kwaterze Polskiej, gdzie między innymi polscy biskupi będą mieli swoje miejsce na odpoczynek pomiędzy głoszeniem katechez. Oprócz tego w Kwaterze Polskiej będzie znajdował się punkt medialny, gdzie będziemy na żywo nadawać transmisje i prezentować, jak Polacy z poszczególnych diecezji przeżywają wydarzenia centralne w Krakowie. Myślę, że to jest coś dla mnie i już odliczam dni do rozpoczęcia swojej posługi”.

W sekcji komunikacji będzie działał Paweł Gomulak, który podejmie pracę z dziennikarzami z całego świata. „Zostałem przydzielony do pracy w Biurze Prasowym. Mimo, że na co dzień nie jestem związany z dziennikarstwem, to zadanie, które zostało mi powierzone, bardzo mnie cieszy, gdyż będę miał kontakt z zagranicznymi dziennikarzami. Współpracując z nimi, będę mógł wykorzystać swoje zdolności językowe”.

Pozostali wolontariusze hybrydowi z Łodzi Piotrowej zostali przydzieli do Redakcji Centrum Medialnego oraz do pomocy przy organizacji katechez.

2016-07-13 23:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódzkie Wyższe Seminarium Duchowne uczciło swoją Patronkę .

[ TEMATY ]

Łódź

WSD w Łodzi

Do łódzkiego Karmelu, któremu patronuje św. Tereska od Dzieciątka Jezus pielgrzymowały wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Msza święta, którą celebrował ksiądz Sławomir Sosnowski - rektor łódzkiego seminarium diecezjalnego, zgromadziła nie tylko pielgrzymujące wspólnoty seminaryjne, ale także wiernych sympatyzujących z zakonem Sióstr Karmelitanek Bosych.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: zmarł ojciec abp. S. Szewczuka

2022-12-06 11:39

[ TEMATY ]

abp. S. Szewczuk

Wikipedia/Longin Wawrynkiewicz

Arcybiskup Światosław Szewczuk

Arcybiskup Światosław Szewczuk

W wieku 79 lat zmarł 5 grudnia po ciężkiej chorobie Jurij Szewczuk – ojciec arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Swiatosława, głowy Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Wiadomość tę przekazała 6 bm. służba prasowa arcybiskupstwa. Wyraziła jednocześnie kondolencje i współczucie swemu zwierzchnikowi i jego bratu Wsewołodowi i całej rodzinie Szewczuków.

Jurij Szewczuk pochodził z ziemi stanisławowskiej (od 1962 – Iwanofrankowsk), był urzędnikiem państwowym, pracował na kolei. Jego rodzina była bardzo związana z UKGK, który w latach sowieckich został zdelegalizowany i musiał działać w podziemiu, a jego wyznawców siłą wcielono do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, tych zaś, którzy z tym się nie zgadzali, surowo prześladowano.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert mikołajkowy dla dzieci

2022-12-06 12:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Pięć tysięcy dzieci niepełnosprawnych, pochodzących z ubogich rodzin, a także dzieci z rodzin ukraińskich, które goszczą w Polsce, wzięło udział w koncercie mikołajkowym zorganizowanym przez Fundację Integracja JPII.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję